Многу светло-кафеава боја. Како да ја обоите вашата коса во русокоса боја

 1. Како да се обои во русокоса?

Повеќето жени имаат од раѓање светло-кафеава боја . Не е изненадувачки, бидејќи за словенските жени тоа е природна нијанса на коса. Експериментирајќи над нивните кадрици, жените се насликани во темни, костени, црвени и други бои. Но времето минува и тие сакаат да ја вратат родното русокоса. Како да го направите тоа? Да земеме интерес од искусни занаетчии.

Главниот фактор кој влијае на квалитетот на боите на кадрици е тонот на косата во дадено време. Девојките со темна и црвена коса прво ќе ја разберат косата, инаку нема да го постигнете саканиот ефект. За да го направите ова, купи осветлување, по можност професионален, така што евтини коса не се претвори во забавува и не добива жолта боја . Нацртот на бојата, кој ги прави кадрици полесни на три тонови, е корисен само за дами со темно кафеава коса , остатокот ќе треба силно разјаснувач (6 тони). Црните насоки треба да бидат насликани во неколку фази (две или три) со прекин од две недели. Проверете го процесот на појаснување, следете ги упатствата. Не мијте ја главата пред постапката. Измешајте ја неметалната боја на керамиката и оксидирачот, направете примерок, ако сте алергични на добиената композиција. Нанесете крем за кожата во близина на цевките. Нежно, така што бојата да не се влезе во очите, рамномерно распределете ја разјаснувачката цела површина на главата. Ставете ја кесата на целофан. Почекајте времето одредено во инструкциите (20-40 минути), измијте ја бојата со топла вода. Потоа повторете ја акцијата со шампон. На крајот, користете мелем, нанесете го на косата, почекајте три минути, измијте го.


По оваа постапка, на косата му треба посебна грижа. Кога се истушираш, не ја измијте косата само со шампон, туку и користиш негување баланс за навлажнување. Не користете шампони. По полумесечина, вашите лесни жици остануваат да го дадат саканиот тон. Повторно, ние купуваме боја: светло-кафеава, светло-русокосана, асхано-светло-кафеава (која ви одговара). И чекор по чекор, како во описот погоре, повторете ја бојата.


Сопствениците на светли кадрици не бараат никакво појаснување. Доволно е да купите бои и боја на кадрици. Само поради големиот број на потребни тонови не е толку лесно да се подигне. За жени со лесни очи и фер кожа, експертите препорачуваат светло руса, пепелта кафеава боја . Темните дами подобро да не ги користат овие бои. Бакар-русокоса одат со сини очи, зелени очи девојки. Средна русокоса е многу популарна, што е погодно за секој тип на кожа. Овој тон може да се постигне со brondirovaniem. Дома, вие не сликате така, па без да одите во салон за убавина не можете да направите.


Постојат одредени правила за грижа на светло-кафеава коса. Така што тие не се досадни и безживотни, неопходно е да се направат маски од природна козметика еднаш во седум дена. Популарни меѓу русокосани негувачки маски со мед. Составот е како што следува: две лажички мед и еден гел од алое вера, се мешаат, рамномерно ги распоредуваат кадрици. По 25-30 минути исплакнете ја главата со шампон. Ако гелот не е при рака, апаратот (алое) може добро да го замени. Исечете неколку листови, ставете го на ладно место за еден ден, а потоа ослободете се од кора. Се меша пулпата со мед. Вашите кадрици ќе изгледаат како реклами, и ќе станат малку посветли.


Како што можете да видите, можете да добиете светло-кафена боја дома, главната работа е да бидете трпеливи. Црвенокосиот, црнокоса девојки или примена на различни црвени, нијанси на модри патлиџани се доста тешко да се измие бојата. Радикално промена на нивната боја ќе им помогне на искусни мајстори на салони за убавина.

Без разлика колку време поминува, и многу девојки сеуште избираат за себе поприродни и познати бои за околината. Се разбира, ова влијае на одреден избор. Светли нијанси за коса, чии слики можат да се најдат на интернет, сега се мошне популарни. Се разбира, почесто има слики на филмски ѕвезди, шоу-бизнисот. На нивните примери, многу е лесно да се разберат кои опции се модерни и релевантни, а кои се уште треба да се избегнуваат.

Ако ја земеме светло-кафеавата боја на коса, бојата од овој вид ја нуди речиси секоја компанија. Тоа ќе биде и двете, и фирми кои прилично неодамна го започнаа постоењето. Се разбира, би било логично да се разгледаат најпопуларните опции за боење. Само по оваа основа може да се разбере кои бои сега се на врвот на популарноста, и кои од нив се уште е подобро да се одбие.

Како да се обои во русокоса?

Се разбира, сè ќе започне со изборот на боја, но запомнете дека:

Се разбира, сè ќе започне со изборот на боја, но запомнете дека:

 1. "Темно кафеава" се смета за еден од најпопуларните , а многу девојки го избираат за себе.
 2. Ако природноста е најважна за вас, тогаш треба да изберете бои кои се многу блиску до она што го имате сега. Типично, овој вид алатки не се премногу интензивни, па насликајте ги мрачните или светли бои Тоа ќе биде доста тешко.
 3. Ако сакате драматично да ја смените бојата на блондинката за да ја обоите косата во жена со кафена коса, препорачливо е да се откаже од независното спроведување на оваа постапка. Подобро е да се свртиме кон специјалисти. Особено се однесува на девојки кои сакаат да одат од темни на светлина.
 4. Запомнете дека само боење во светло-кафена боја ќе ја земе вашата максимална сила . Обично, поприродно, треба да биде сенката на косата, толку повеќе време и напор ќе мора да го потрошите за да го стекнете.

Како да се обои во русокоса?
Како да го направите тоа?
Како да се обои во русокоса?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью