Како да се врзуваат со опашка со гумен бенд

 1. Како да ја завиткате косата околу еластичноста на опашката:
 2. Коњ опашка со скриена еластична за долга коса
 3. Фризура со опашка на страна
 4. Вечер фризура за средна коса со опашка без еластична
 5. Несовесни фризура со скриена еластичност
 6. Ќе ви треба

За да направите вечерна фризура од редовна опашка на грбот на вашата глава, доволно е да знаете како да ја завиткате косата околу еластичноста.

Особено прекрасно оваа фризура ќе изгледа ако косата во висока опашка е исправена со рамно железо.
Денес во написот ќе покажеме и покажеме како да скриеме гумен бенд на примерот на три можеби најпопуларните фризури меѓу сопствениците на долга коса.

Како да ја завиткате косата околу еластичноста на опашката:

Откако ќе ја собереш косата во опашката, гума за џвакање која ја држи косата може да биде скриена. Право и долга коса за овој прием се совршени.
Низа на акции:

 1. Соберете ја косата во опашката. Изберете мала жичка во готовата опашка.
 2. Завртете ја жичката неколку пати околу еластичната се додека не имате краток врв под опашката.
 3. Поправете го врвот на влакната под опашката на невидливата за да одговара на косата.

За да направите вечерна фризура од редовна опашка на грбот на вашата глава, доволно е да знаете како да ја завиткате косата околу еластичноста


Како да ја завиткате косата околу еластиката на плетенка:

Можете да направите плука поинтересна со криење на гумени ленти, на пример, криење на гумени ленти на надворешна плунка или на фиштело плукање. Покрај тоа, овој трик е погоден за случајот ако гумената лента не беше при рака, но има невидлив - можете лесно да го поправите врвот на плетенка.

Низа на акции:

 1. Плетенка на плетенка (но не до самиот крај - инаку лукав нема да работи). Фиксирајте ја плетенката со еластична лента (ако нема еластична, одете на следниот чекор).
 2. Изберете мала жичка во врвот на плетенка и завиткајте ја околу еластичната лента (или околу врвот на опашката).
 3. Заклучете ја жицата невидлива, прицврстувајќи ја вертикално (нормално на влакно, фиксирање на крајот на плетенка).
 4. Да ја задржите конструкцијата подолго, поправете ја со лак (не треба да жалам за лакот).


Како да ја завиткате косата околу еластиката на опашката на врвот на косата:

Ако сте романтична личност и како коса што слободно паѓа на рамениците, но во исто време не сакате да изгледате неуредна поради разчолената коса, а потоа обидете се да ја соберете делумно. Оваа фризура е совршена за сопствениците на кадрава коса.

Низа на акции:

 1. Одделете го делот на косата хоризонтално. Крајна заклучување на косата за клип. Останатата коса е поделена на два нееднакви делови.
 2. Поправете го најголемиот дел од косата со гумена лента.
 3. Останатите жица за гума, заклучете ја низата во основата на опашката. Отстранете ја стегачот.

Како да се направи опашка без еластична лента, и дали е можно? Во повеќето случаи, џвакањето се уште е потребно. Но, лесно е да се скрие, а потоа ќе се чини дека опашката е врзана без употреба на гума за џвакање. Можете дури и да го направите тоа дома со свои раце. Плус овие фризури дека тие се многу лесно да се направи најмногу. Но, ова повеќе не е обична опашка, туку цела фризура, со која можете лесно да одите на секој настан.

Коњ опашка со скриена еластична за долга коса

Vkontakte

Овој прирачник ќе покаже како да се скрие гума за џвакање под влакно на коса.

 1. Чешајте ја косата за да избегнете формирање на петли.
 2. Ако имате многу густа коса Во исто време можете да користите 2 или 3 еластични ленти.
 3. Кога опашката е завршена, одделете го долното влакно. Може да се стави на тоа малку пена, гел или други производи за стајлинг.
 4. Заврши ги гума за џвакање. Кога има мал врв на влакното, земете го невидливото, отворете го и завиткајте со една од неговите страни.
 5. Вметнете ја невидливоста одоздола во основата на опашката. фиксна.

Можете да ја диверзифицирате оваа фризура со завиткување на еластиката со коса, како што е прикажано на сликата :


Видео инструкции:

Фризура со опашка на страна

Ова е малку комплицирана верзија на првата фризура, што е одлично. Тоа ќе потрае не повеќе од 5 минути за да го заврши.

 1. Чешајте ја косата на страна.
 2. Земете ја косата на париеталниот дел од главата, како што е прикажано во видеото. Извртувајте ги врвовите и направете мал темперамент за да бидете насочени кон страната. Ако го движите напред, добивате уредно купче. Поправи го невидливо.
 3. Соберете го остатокот од косата и направете опашка. Завиткајте ја гумата со гуми за џвакање и осигурајте се со невидливост. (Повеќе опции фризури на страна, види).

Видео инструкции:

Вечер фризура за средна коса со опашка без еластична

Како да ја плетете опашката без гума за џвакање? Лесно! Само следете ги следниве совети.

 1. Чешајте ја косата.
 2. Нацртајте хоризонтална линија над ушите и преместете го горниот дел назад.
 3. Поделете ги на половина и се преклопуваат. Безбедна невидлива, така што тие се позиционирани вертикално.
 4. Земете ја косата на долниот дел од главата и сторете го истото со неа.
 5. Одделете ја низата од преостанатата коса. Фрли ги на страна и завиткајте ја одделената нишка.
 6. Вертикално вметнете го скришот во опашката. Прилагодете ја фризурата за да не се истури косата. Посипете со лак. Сега знаете како да врзете опашка без гумен бенд.

Видео инструкции:

Несовесни фризура со скриена еластичност

Оваа опција е совршена фризура, ако немате можност брзо да ја измиете косата, и треба да изгледате совршено.

 1. Одделете ја косата на париеталниот дел од главата, извртувајте ги краевите во знамелум и прицврстете ја на затега со игла или невидлива коса.
 2. Остатокот од косата се собира во тесна опашка.
 3. Користење на друг обетка, подигнете ја опашката и прободете го така што гумата за џвакање не е видлива. Овој едноставен трик ќе ја подигне опашката и ќе ја направи повеличен.

Видео инструкции:

Коса стил Слики:


Коса стил Слики:

Опашката без еластична е одлична алтернатива. конска опашка но повеќе стилски и елегантен. Покрај тоа, фризурата, за одредување кои се сопствени коса се користи, секогаш предизвикува многу ентузијастички комплименти! Канцеларија, секуларна забава или забава - опашка направена без помош на еластична лента е погодна за секоја пригода каде што употребата на еластични ленти во фризурата изгледа сосема непостојана! И знаејќи ги тајните за создавање на оваа стилска фризура, можете сами да направите опашка без гума за џвакање и без да одите во салонот.

Опашка без еластична: што е тајната?

Значи, отворете ги картичките. Целиот трик на фризурата е дека опашката без еластична е всушност направена со помош на ... обична парична казна еластична! Парадокс?! Но, прицврстувачот се користи за сигурно да се поправи опашката на десната висина и да се осигура дека завршената опашка трае подолго. Илузијата на опашката без еластична лента е креирана вака:

 • опашка коса на десната висина;
 • го обезбеди со тенка еластична лента;
 • изберете широчина од 2 см;
 • ветер со гума за џвакање, така што тоа е сосема надвор од очите;
 • го кријат крајот на влакната под гума за џвакање и поправете го со лак, така што влакното е безбедно фиксирано;
 • Можете да го обезбедите со скришум или фиба.

Како што велат, сите генијални се едноставни! Пред коса може да се исправи пеглање, а потоа да добиете построга слика. И ако виткаат кадрици, косата ќе излезе многу романтично.

Како да се направи без коса бендови?
Секој знае дека честата употреба на гума му штети на косата, бидејќи премногу тесното врзување го нарушува циркулацијата на крвта и доведува до формирање грди набори на косата. Можете исто така да го направите без овој додаток, особено недостатокот на гуми за џвакање нема да ве спречи да менувате слики во текот на денот. За да ја направите опашката на косата без еластична, ви требаат:

 • пред-исправи или извртување на косата, правејќи го послушен;
 • опашка коса на саканата висина;
 • изберете низа од 2-3 сантиметри под него;
 • ветер околу основата на опашката;
 • обезбедете го врвот користејќи скришум;
 • посипете ја гумата за џвакање од косата за сигурност;
 • врвот на влакната треба да биде скриен подолу, под основата на опашката.

Да се ​​создаде оваа стилска фризура трае не повеќе од пет минути. Можеби е тешко да се обезбеди тоа прво, но честите обуки ќе помогнат да се постигне успешен резултат.

Верни помошници
Постапката за креирање на опашката е многу поедноставена од уредот Topsy Tail. Уредот е пластична нога со јамка. Го намалува времето поминато за создавање на опашката без еластичност. Уредот сè уште не е многу популарен, но бројот на жени кои го користат брзо расте. Лесно е да се користи и достапно. Изработка на опашка без гумена лента користејќи Topsy Tale е неверојатно едноставна:

 • собирајте ја косата во опашката и заштитете ја со гумена лента;
 • истакнете влакно на косата и ја завиткајте непцата околу неа;
 • остави доволно долг врв, не помалку од 5-7 см;
 • вметнете ја Topsy опашка нога во основата на опашката од врвот до дното, така што ногата поминува низ гума за џвакање и јамката останува на врвот;
 • вметнете го врвот на жицата во јамката и држете го со раката;
 • со слободна рака, повлечете ја ногата на уредот;
 • на влакното ќе исчезне во опашката, и тоа ќе биде безбедно прицврстено.

За да останете убави и да изгледате стилски, не е неопходно да поминете многу време од огледалото. Една жена е жена да ги чува тајните на нејзината привлечност, што и 'дозволува кратко време стане она што таа сака да биде во моментот.

Многу девојки сакаат да направат опашка, особено кога нема време да се стимулира непослушна коса. Најприродна и стилска опција е висока опашка со жица врзана околу неговата база.
Обично за оваа цел користете скришум или посебен клип. Но, што да правиме ако ниту еден, ниту друг не беше на дофат? Во овој напис, ќе научите како, без употреба на дополнителни додатоци, да ја сврти опашката со низа, така што еластичните ленти не се видливи.

Ќе ви треба

 • коса вратоврска

Процес на стајлинг

1. Соберете ја косата во нормална опашка и прицврстете ја со гумена лента.


2. Земете парче коса и ја завиткајте околу основата на опашката.
3. Почувствувајте ги гумите за џвакање и малку се истегнувајте на дното на опашката.
4. Повлечете го крајот на цевката преку дупката што произлезе.
5. Повлечете го добро за да го обезбедите.


Повлечете го добро за да го обезбедите

 • Крајот на влакната може да се скрие под косата во основата на опашката. Исто така, нема потреба да се користи скришум. Фризурата добро ќе се одржува цел ден.

Како да се направи опашка без еластична лента, и дали е можно?
Опашка без еластична: што е тајната?
Парадокс?
Како да се направи без коса бендови?
Но, што да правиме ако ниту еден, ниту друг не беше на дофат?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью