Tattoo xhel si të bëni. Home tatuazh: si për të bërë një tatuazh në vetvete

 1. Home tatuazh dhe si ta aplikoni atë
 2. Tatuazh i krehur në shtëpi
 3. Home tatuazh nga kozmetika
 4. Llojet e tatuazheve të përkohshme
 5. Tatuazh Flash
 6. Tattoo gjilpërave
 7. Këna tatuazh
 8. Si për të bërë një makinë tatuazh
 9. Si për të bërë një makinë të veçantë tatuazh në shtëpi?

Shumë është thënë tashmë për popullaritetin e tatuazheve. Jo, ndoshta, jo një person i vetëm, i cili nuk do të shihte një model të trupit me sytë e tij. Natyrisht, jo të gjithë mund të ndërmarrin një hap të tillë, por ndonjëherë mendime të tilla jo-jo dhe po, ato gjithashtu zvarriten në kokat tona.

Home tatuazh dhe si ta aplikoni atë

Nëse nuk vendosni përfundimisht qëndrimin tuaj ndaj tatuazheve, mund të bëni një mundësi të përkohshme. Sot, sallonet e specializuara u ofrojnë klientëve të tyre dhe tatuazheve të përkohshme që aplikohen duke përdorur ngjyra natyrale zakonisht bazuar në këna dhe bimë të tjera. Imazhe të tilla janë të sigurta për shëndetin dhe gjithashtu mund të përcaktoni vetë jetën e tyre - nga disa ditë në disa vjet.

Në këtë artikull unë do të doja të flas se si ju mund të bëni një tatuazh veten. Një tatuazh në shtëpi nuk është një mit; Imazhi që ju pëlqen mund të transferohet në trupin tuaj pa përdorur ndihmën e jashtme. Si ta arrijmë këtë? Së pari, ju mund të përdorni këna, është e lehtë për t'u përdorur dhe do të zgjasë mjaftueshëm. Së dyti, është e mundur të përdoret në një mënyrë tjetër me ndihmën e kancelarit të zakonshëm dhe aksesorëve kozmetikë. Ne do të tregojmë për çdo opsion në më shumë detaje.

Tatuazh i krehur në shtëpi

Pluhur këna mund të blihet në një dyqan specialiteti. Natyrisht, rekomandohet të blini një produkt të projektuar posaçërisht për tatuazhe, por disa njerëz përdorin këna të rregullt për flokë. Pra, ju mund të blini si një pluhur të thjeshtë, dhe tashmë të holluar me një tub të këna.

Për të krijuar një tatuazh ju do të duhet aftësi të caktuara të vizatimit. Nëse nuk posedoni aftësi të tilla, kërkoni që dikush të bëjë një vizatim për ju ose të përgatisë një klishe paraprakisht.

Për të marrë një tatuazh të bukur, duhet të ndiqni disa rregulla. domethënë:

 1. para se të aplikoni këna për të sanitur dhe degreas sipërfaqen në të cilën do të jetë tatuazh;
 2. hiqni flokët nga ky vend;
 3. aplikoni këna me një furçë të hollë (shtresa më e trashë, aq më e errët do të jetë imazhi);
 4. prisni rreth 2 orë derisa bojra të jetë plotësisht e thatë;
 5. moisturize lëkurën pas tharjes me lëng limoni.

Procesi i aplikimit të një tatuazh të përkohshëm mund të shihet në tutorialin e videos.

Home tatuazh nga kozmetika

Një tatuazh në shtëpi mund të nxirret duke përdorur mjete të thjeshta që ne shpesh përdorim në jetën e përditshme. Megjithatë, afati i saj përcaktohet vetëm për disa ditë. Një tatuazh i përkohshëm i aplikuar në këtë mënyrë është i madh për partitë. Ju mund ta ndryshoni imazhin të paktën çdo ditë. Çfarë kërkohet për këtë?

Për të aplikuar një tatuazh të përkohshëm, marrim:

 1. Një shkumës me një ngurtësi prej 3 deri në 6 V;
 2. Laps sy;
 3. Furçë kozmetikë;
 4. Vodka ose alkool;
 5. Pads pambuku;
 6. Spërkatje për plagët (të blera në farmaci);
 7. gjetjen;
 8. gërshërë;
 9. talk;
 10. Rrobat e lagura.

Një tatuazh në shtëpi bëhet si vijon:

Së pari, mendoni për atë imazh apo shprehje që dëshironi të vendosni në trup. Përgatitni një vizatim në gjetjen e letrës me një laps shkrimi. Pritini imazhin me gërshërë.

Tjetra ju duhet të degrease lëkurën për të mbajtur tatuazh mirë. Kjo është bërë me një jastëk pambuku ngjyhet në alkool ose vodka. Kur përgatitja e sipërfaqes është e përfunduar, aplikoni një model në lëkurë me anën e pasme.

Rrini lagur butësisht në foto, në mënyrë që letra e gjetjes të jetë e lagur. Pastaj heqim letrën e gjetjes, duhet të keni një gjurmë të lehtë në lëkurë në lëkurën tuaj.

Për ta bërë tatuazhin të qartë dhe të dukshëm, marrim një eyeliner dhe vizatojmë të gjithë skajet e imazhit. Prisni disa minuta dhe derdhni një sasi të vogël talk në sipërfaqen e modelit. Përhapeni pluhurin në mënyrë të barabartë duke përdorur një furçë.

Për të rregulluar tatuazh ju duhet të aplikoni një llak për plagë në foto. Prisni derisa çdo gjë të jetë e thatë dhe pastaj mund të shkundni pluhurin e mbetur të talkit nga lëkura. Home tattoo është gati.

Ju mund të zgjidhni për vete një imazh ose fraza me përkthim në faqen tonë të internetit në seksionin "".

Tattooing është një mënyrë për të shprehur gjendjen e brendshme të një personi duke aplikuar vizatime dhe modele në pjesë të ndryshme të trupit. Aplikimi i një tatuazh është një hap shumë serioz, sepse vizatimi mbetet në trup për një jetë. Kjo është ajo që i bën shumë njerëz të përmbahen nga një mënyrë e tillë e vetë-shprehjes.

Pajisjet dhe ngjyrat moderne ju lejojnë të aplikoni një tatuazh të përkohshëm , i cili pas një periudhe kohore zhduket plotësisht pa asnjë gjurmë. Aplikimi i një tatuazh të tillë nuk kërkon aftësi dhe njohuri specifike, kështu që lehtë mund të bëhet edhe në shtëpi.

Llojet e tatuazheve të përkohshme

Para se të bëni një tatuazh të përkohshëm origjinal në shtëpi, duhet të vendosni për llojin e materialeve të përdorura, si dhe mënyrën e aplikimit të tyre:

Tatuazh Flash

Si mund ta bëj një tatuazh flash në shtëpi Si mund ta bëj një tatuazh flash në shtëpi? Vizatimi i vizatimit bëhet pa ndonjë mjete specifike, kështu që kushdo mund ta bëjë vetë. Tatuazh Flash nuk duket si llojet e tjera të tatuazheve.

Së pari, vizatimet janë gjithmonë ngjyrë argjendi ose ari. Së dyti, ato përdoren shpesh si një alternativë për bizhuteri konvencionale: zinxhirë, unaza, dhe rrathë.

Stickers flash gati të gatshëm mund të blihen në dyqane të specializuara, pas së cilës ata do të mbeten të aplikuar në trup:

 • Pastroni zonën ku do të vendoset tatuazhi ;
 • Hiqeni shtresën transparente nga afishe;
 • Vendosni modelin, të modeluar poshtë në zonën e dëshiruar të trupit;
 • Duke përdorur një sfungjer të rregullt, lagni afishe me ujë dhe shtypni fort;
 • Pas një gjysmë minute, hiqni me kujdes letrën e mbetur.

Siç mund ta shihni, procesi i aplikimit të modelit nuk zgjat më shumë se pesë minuta, pas së cilës ju mund t'u tregoni të tjerëve dizajnet e bukura dhe të pazakonshme që duken më së miri në lëkurën e përdredhur, të përdredhur.

Tattoo gjilpërave

Si për të bërë një tatuazh me një gjilpërë në shtëpi Si për të bërë një tatuazh me një gjilpërë në shtëpi? Në fakt, kjo metodë nuk ka gjasa që t'u përshtatet atyre njerëzve që nuk kanë aftësi të veçanta artistike.

Për të përdorur stencil në këtë rast do të jetë shumë problematike, dhe ju nuk mund të telefononi një vizatim të përkohshëm.

Modelet e infuzuara me një gjilpërë mund të shihen në duart e personave të moshuar të cilët, në rininë e tyre, përdorën metodën "e modës së vjetër " për të vënë modele në trupin e tyre.

Për të aplikuar një tatuazh, duhet të keni:

 • gjilpërë e zakonshme;
 • fije;
 • ink.

Procesi i aplikimit:

 • merrni një gjilpërë dhe tërësisht të dezinfektojeni me alkool;
 • fije gjilpërë;
 • dip gjilpërë në bojë dhe të aplikojnë modelin.

Në këtë rast, fije vepron si një sfungjer, i cili thith bojë Në këtë rast, fije vepron si një sfungjer, i cili thith bojë. Gjatë një birë, gjilpërë zvogëlohet më fort në dorë, gjë që shkakton bojë të rrjedhë nëpër shufrën metalike. Si rezultat, bojë shkon drejt nën lëkurë.

Para se të bëni një tatuazh të përhershëm në shtëpi, mendoni tre herë, sepse një model i tillë thjesht nuk lahet dhe fshihet. Për heqjen e tij do të duhet të kthehet në një profesionist.

Këna tatuazh

Si për të bërë një këna tatuazh në shtëpi? Kjo metodë është disi më e komplikuar sesa e mëparshmi, por nëse dëshironi, mund ta zotëroni atë. Për më tepër, vizatime të tilla mbahen në trup për jo më shumë se disa javë. Ju mund të bëni një stoli origjinale në pothuajse çdo pjesë të trupit: supet, krahët, kyçin e këmbës, qafën, barkun, si dhe shpinën tuaj.

Para se të aplikoni modelin, duhet:

 • Pastroni dhe degreoni zonën e dëshiruar të lëkurës. Për ta bërë këtë, përdorni pastrim të trupit dhe alkool të zakonshëm mjekësor;
 • Nëse ka qime në lëkurë, është e këshillueshme t'i hiqni ato;
 • Bëni një zgjidhje të këna. Për ta bërë këtë, lyejeni bojën e thatë në ujë në një raport prej 1: 4 dhe shtoni disa pika vaj vaji eukalipt;
 • Pastaj aplikoni modelin e dëshiruar. Nëse nuk mund të vizatoni, përdorni shiringat speciale;
 • Si një mjet për aplikimin e bojës, ju do të keni nevojë për një shiringë të rregullt pa gjilpërë, dhëmbëza dhe furça të holla;
 • Që nga këna priren të absorbohen shumë shpejt, nëse aplikohen në mënyrë të parregullt, menjëherë hiqni bojën me një pambuk;
 • Për të konsoliduar rezultatin, përdorni llakun e zakonshëm.

Si për të bërë një makinë tatuazh

Nëse keni ndërmend të vendosni një model me cilësi të lartë në trupin tuaj, nuk është e nevojshme të blini pajisje të shtrenjta në dyqan. Për të bërë makinë të veçantë për tattooing mund të jetë edhe në shtëpi nga materiale skrap.

Kjo do të kërkojë:

Si për të bërë një makinë të veçantë tatuazh në shtëpi?

Ju mund të bëni një makinë për tatuazhet e shtëpisë për 20 minuta, por para se ta përdorni, sigurohuni që të rregulloni tensionin e vargut. Gjithashtu është e dëshirueshme të përdoret një njësi furnizimi me energji elektrike në të cilën ekziston mundësia e rregullimit të fuqisë. Kjo do të lejojë në kohën e duhur për të zvogëluar ose rritur shpejtësinë e makinës tatuazh shtëpi.

Vizatimet e përkohshme në trup nuk detyrojnë asgjë, kështu që shumë të rinj dhe vajza i vënë ato në punën e tyre. Modeli i bukur ju lejon të qëndroni në një turmë dhe të tërheqni vëmendjen. Shpesh, vizatimet e përkohshme bëhen si " provë " përpara se të aplikojnë një tatuazh të përhershëm.

Megjithatë, mos harroni se tattoo - kjo është një prirje e modës që mund të kalojë përfundimisht, por modeli i përhershëm do të mbetet me ju përgjithmonë.

Si ta arrijmë këtë?
Çfarë kërkohet për këtë?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью