Si të krijoni një monogram dasmash: ide, këshilla dhe truket

 1. Farë duhet t'i kushtoni vëmendje për krijimin e një monogrami
 2. Ffarë fonte për të përdorur kur krijoni një monogram dasmash
 3. Krijimi i një modeli monografie martese
 4. Si të krijoni një monogram duke përdorur shërbimin Logaster

Pavarësisht nëse jeni një fotograf i dasmave, planifikues i ngjarjeve apo çifti më i lumtur, duhet të dini diçka për logot e dasmave. Mendoni se ato janë shumë të modës për një martesë moderne? Padyshim jo! Një logo klasike e dasmës është një element dizajni që pothuajse çdo çift mund të përdorë kur hartoni ftesa, menu, ëmbëlsira, salla dhe procesione martese.

Monogrami , monogrami dhe ligature janë logot e fontit . Si rregull, ndryshimi i një monogrami nga një monogram qëndron në një numër të ndryshëm modelesh dhe dekorimesh. Një monogram është një shenjë e formuar duke lidhur letrat së bashku. Më shpesh, këto shkronja janë inicialet e emrave ose të mbiemrave. Ata mund të ndërthuren ose thjesht qëndrojnë afër. Një monogram është zakonisht i gërshetuar artistikisht dhe formon një model të bukur të shkronjave fillestare të emrit dhe mbiemrit. dmth monogrami është një shenjë më komplekse. Këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar të krijoni logon tuaj, duke përfshirë modele, ide dhe grafika.

Farë duhet t'i kushtoni vëmendje për krijimin e një monogrami

Hapi i parë në krijimin e një monogrami ose monogrami të dasmës është të zbuloni:

 • A doni të përdorni vetëm shkronja ose një zbukurim tjetër?
 • ju pëlqen më mirë: shkronjat e shkruara me dorë ose diçka më moderne?
 • A keni një skemë ngjyrash që dëshironi të përfshini në dizajn?

Krijimi i një monogrami, ju mund të përdorni çdo font. Qëllimi kryesor është të zgjidhni atë që do të duket estetikisht i këndshëm me të gjithë elementët e dekor. Përdorni simbole të tilla si "&", "+" ose fjala "dhe" për të lidhur shkronjat së bashku. Për shembull, një monogram për Anna dhe Maxim do të duket si kjo:
Krijimi i një monogrami, ju mund të përdorni çdo font

Në versionin klasik, shkronja e parë e mbiemrit tani të zakonshëm është gjithashtu e përfshirë në monogram.

Ffarë fonte për të përdorur kur krijoni një monogram dasmash

Kufizoni një maksimum prej 2 ose 3 shkronjave për t'u përdorur në shtypjen e dasmave, duke përfshirë logon: ftesa, programe martese, një kartë ulëse dhe një kartë falënderimi, një menu. Përdorni të njëjtin element në të gjitha, dhe të gjithë përbërësit e dasmës do të lidhen së bashku. Pra, cilin font të zgjidhni?

 1. Në një kohë, shkronjat e shkruara me dorë u njohën si një model i dizajnit të dasmave. Për shembull, për një shkronja klasike të dasmave janë të përshtatshme: LAVANDERIA, FABFELT SCRIPT, WISDOM SCRIPT.
 2. Nëse dasma është në një stil modern - përdorni fonts serif sans. Do të doni shumë shkronjat: Chivo, Comfortaa, Aileron, Aganè.
 3. Shkronjat e vjela janë pa kohë. Ju mund të shtoni shkëlqim dhe origjinalitet në modelin tuaj të dasmës duke përdorur shkronjat e këtij grupi të veçantë. Për shembull: Bauru, Rroba rruge, Paralines.

Lexoni artikullin që si te zgjidhni fontin e duhur ju ndihmon të vizualizoni stile të ndryshme dhe të kuptoni se çfarë është më e mira për ju.

Krijimi i një modeli monografie martese

Kur krijoni një logo të dasmave, duhet t'i kushtoni vëmendje disa pikave të rëndësishme:

 • Krijoni monogramin ose monogramin tuaj të dasmës në format me rezolucion të lartë . Nëse planifikoni të shkarkoni një monogram nga shërbimet e aksioneve falas, atëherë përgatituni për faktin se, së pari, nuk do të jetë unike, dhe së dyti - imazhet nuk do të jenë me cilësi shumë të lartë.
 • Nëse keni një monogram me ngjyra , atëherë krijoni një tjetër në të zezë dhe të bardhë , sepse jo të gjithë elementët e dekor në të cilin planifikoni ta përdorni, monogrami me ngjyra do të duket i bukur.
 • Nëse planifikoni të përdorni një monografi martese jo vetëm në produktet e shtypura, ju këshillojmë të shmangni linjat ultra të holla . Mund të jenë shumë të brishtë ose delikate.

Për shembull, ftesa për martesën mbretërore të Princit William dhe Kate Middleton (2011) dukej e tillë. Kushtojini vëmendje monogramit, në mënyrë modeste, apo jo?

Dhe kjo ishte se si dukeshin ftesat e dasmave të Princit Harry dhe Megan Markl në vitin 2018.

Si të krijoni një monogram duke përdorur shërbimin Logaster

Ne e dimë se sa e vështirë mund të jetë t'i shpjegosh një artisti ose një kompanie që merret me dasmën tënde se si duhet të duket saktësisht ky element i dekor. Prandaj, ne kemi përgatitur për ju një udhëzues të vogël për krijimin e monogrameve në internet.

1. Në faqen e internetit Logaster, në fushën "Emri", shkruani inicialet e palës suaj dhe klikoni "Krijoni Logo" .

Në faqen e internetit Logaster, në fushën Emri, shkruani inicialet e palës suaj dhe klikoni  Krijoni Logo

2. Tani ju mund të zgjidhni një kategori që ju intereson dhe gamën e ngjyrave. Gjithashtu në "Slogan" mund të specifikoni datën e dasmës tuaj. Nga shumë mundësi, zgjidhni më të mirët.

Nga shumë mundësi, zgjidhni më të mirët

3. Klikoni butonin "Ndrysho" për të ndryshuar / shtuar tekstin, madhësinë e shkronjave, fontin, tekstin, stoli.

Klikoni butonin Ndrysho për të ndryshuar / shtuar tekstin, madhësinë e shkronjave, fontin, tekstin, stoli

4. Tani mund të shkarkoni monogramin tuaj të preferuar në formatet PNG, JPEG, SVG dhe PDF.

Tani mund të shkarkoni monogramin tuaj të preferuar në formatet PNG, JPEG, SVG dhe PDF

Logoja është një mënyrë e shkëlqyeshme dhe e thjeshtë për të krijuar një temë të personalizuar dhe për të kombinuar në mënyrë harmonike të gjitha elementet. Ne e dimë që me kaq shumë mundësi mund të jesh disi i hutuar, por me një udhëzim të vogël (për shembull, këshillat e mësipërme) mund të krijosh diçka të mahnitshme. Fat i mirë ... dhe urimet tona!

Artikujt e lidhur:

Mendoni se ato janë shumë të modës për një martesë moderne?
Ju pëlqen më mirë: shkronjat e shkruara me dorë ose diçka më moderne?
A keni një skemë ngjyrash që dëshironi të përfshini në dizajn?
Pra, cilin font të zgjidhni?
Kushtojini vëmendje monogramit, në mënyrë modeste, apo jo?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью