Shkallë përpara në flokë të mesme. Shkallë e flokëve për flokë të mesme: tiparet dhe mënyrat e styling

 1. Te kujt
 2. Kontur i butë
 3. Përzierje shkallë
 4. Curl i pjerdhët
 5. Karakteristikat e prerjeve të flokëve
 6. Kush nuk është shkallë e përshtatshme
 7. Hairstyle nën fytyrë
 8. Shkallë me dhe pa bangs
 9. Metodat e stilit
 10. Informacion i dobishëm?
 11. Çfarë duket një shkallë?
 12. Cila margaritar është në përputhje me një prerje flokësh
 13. butë
 14. paragjykim
 15. I rrumbullakosur
 16. Bang me skajet e çara
 17. Ndryshimet e stilit
 18. ringlets
 19. Styling styler

Shkallë - kjo është një nga haircuts më të popullarizuara për flokët e mesme. Universaliteti i hairstyle është se ajo i përshtatet çdo lloj flokët, dhe kjo duket e madhe në të dy zonjat të rinj dhe të pjekur. Shkon mirë me çdo ngjyrë të flokëve. Me ndihmën e një shkalle, ju mund të jepni hairstyle volumin e zhdukur dhe hiqni shkëlqimin e tepërt nëse vajza ka flokë shumë të trashë.

Një shkallë është një prerje e plotë, atëherë stilistët e klasifikojnë atë në disa lloje:

Një shkallë është një prerje e plotë, atëherë stilistët e klasifikojnë atë në disa lloje:

Te kujt

Një shkallë është një prerje flokësh që duket e madhe në flokët e gjatësisë të ndryshme. Në gjatësinë mesatare të flokëve hairstyle duket femërore, elegante. Teknika e prerjes nuk është e komplikuar, kështu që çdo mjeshtër do të jetë në gjendje të përballojë këtë detyrë. Fluturimi i një shkalle është vetëm një shpëtim për flokë të hollë dhe të dobët. Për shkak të asimetrisë është e mundur të krijohen volumet e zhdukura.

Gjatësia mesatare e flokëve është një zgjidhje e shkëlqyer për çdo formë fytyre. Nëse ju rregulloni saktë hapat dhe merrni një opsion të mirë styling, do të jetë e mundur për të nxjerrë në pah avantazhet e personit dhe për të fshehur të metat ekzistuese.

Hëngëm flokët dhe fytyrën e mesme të rrumbullakët , atëherë me ndihmën e pylltarit do të jetë e mundur që të shtrihet vizualisht, si dhe të fshehin zvarranikët e gjerë dhe faqet e rrumbullakta. Për zonjat me pështymë, vendosja me skajet brenda do të ishte një mundësi e shkëlqyer.

Nëse forma e fytyrës ka një formë trekëndore, atëherë mungon vëllimi në zonën e faqe. Shkalla në këtë rast përshtatet në mënyrë të përkryer. Nëse i ktheni flokët brenda ose jashtë, mund ta zgjeroni vizualisht këtë zonë të fytyrës, duke i dhënë asaj një formë më të saktë. Prerja e përkohshme fsheh pjesën më të ulët masive të fytyrës dhe zbut tiparet e mprehta.

video shkallë për flokë të mesme:

Nëse është një vajzë formë ovale fytyra, atëherë ajo ishte jashtëzakonisht me fat, sepse shkalla duket mënyra më e mirë e mundshme. Me një prerje të zgjatur, ia vlen të shtoni një zhurmë. Mund të jetë e drejtë ose e zhdërvjellët, e cila do të fshehë një ballë të lartë. Dhe falë shumëzimit, pjesa e poshtme e fytyrës zgjerohet. Kur hedhin fijet fytyrë e ngushtë zgjerimin vizual.

Shkallë duket e madhe në çdo qime përveç me onde. Por këtu ju nuk duhet të shqetësoheni. Sigurisht, flokët me onde shkelin gjeometrinë e hairstyle, por ky problem mund të zgjidhet me ndihmën e një hekuri. Vetëm procesi i hedhjes ju do të vonohet.

Por si duket një prerje e shkurtër flokësh në flokë të mesëm pa bangs, ju mund të shihni në videon e këtij artikulli:

Kontur i butë

Sekreti i këtij lloji të styling është se këshilla e bangs dhe flokët inkuadrim fytyra curl brenda. Falë kësaj, është e mundur që të shtoni volum shtesë në hairstyle, dhe të bëjë kontur styling butë dhe më femërore. Sekreti i këtij lloji të styling është se këshilla e bangs dhe flokët inkuadrim fytyra curl brenda

Pas copëtimit të flokëve, thani me një tharëse flokësh duke përdorur një furçë të sheshtë. Kur fillesat bëhen gjysmë të lagët, merrni një furçë të rrumbullakët dhe vendosni këshilla e flokëve, duke i bërë ato të harkuar brenda. Për të vënë ballin, duhet të përdorni një ndreqës. Shko nëpër flokët e tyre, duke shëtitur këshilla poshtë. Zhurma do të vendoset në njërën anë me një ndarje shumë të ulët.

Për të krijuar styling është përdorimi i serumit. Ajo do t'i japë curls shkëlqim shtesë. Por për të mbrojtur flokët nga ndikimi negativ i hekurit dhe tharëses së flokëve është e mundur me ndihmën e mbrojtësve termalë.

Ky lloj stili përshtatet në mënyrë të përkryer me çdo qime, por forma e fytyrës duhet të jetë ovale. Nëse flasim për cilësi të flokëve, atëherë opsioni më i suksesshëm do të ishte fije të trasha dhe të drejta nga natyra.

Përzierje shkallë

Fillimi i shkallës këtu është shumë i lartë, ashtu siç është në nivelin e mjekrës dhe bie në shpatulla. Për shkak të ndarjes së thellë, të pabarabartë, stili merr një shënim interesant asimetrik. Fillimi i shkallës këtu është shumë i lartë, ashtu siç është në nivelin e mjekrës dhe bie në shpatulla

Shkalla e përzierjes është një pako e gjithanshme, pasi i përshtatet vajzave me çdo formë fytyre.
Pas tharjes së flokëve, prerë atë me një krehër të gjerë të drejtë. Merrni një hekur të kaçurreluar me diametër të vogël dhe vazhdoni të krijoni curls në këshilla. Në të njëjtën kohë ata duhet të shohin jashtë. Fijet në kurorë për të krehur dhe për të rregulluar rezultatin me llak.

Curl i pjerdhët

Ky hairstyle përputhet në mënyrë të përkryer me një prerje të shkelur përgjatë gjithë gjatësisë së fijeve. Nëse hairstyle është plotësuar me një zhurmë, atëherë styling e saj duhet të ndodhë në njërën anë me ndihmën e ndarjes zhdrejtë. Nëse zhurma mungon, atëherë problemi mund të zgjidhet me ndihmën e ndarjes direkte ose të zhdrejtë. Ky hairstyle përputhet në mënyrë të përkryer me një prerje të shkelur përgjatë gjithë gjatësisë së fijeve

Me ndihmën e styler, fije floku nga era fillesë curls nga fytyra në mënyrë që tip është drejtuar jashtë. Për të dhënë styling një formë të lartë dhe të rrumbullakosura, është e nevojshme për të dhënë një flokë të lehtë në krye të kokës tuaj. Trajoni me llak. Për të krijuar një stil të tillë pak të përsosur flokë me onde . Ky është rasti i rrallë kur një shtrirje e lehtë nuk është problem për të krijuar një shkallë. Për ata që duan të mësojnë se si t'i bëjnë bukur flokët e tyre, duhet të lexoni përmbajtjen dhe të shikoni videon.

Hairstyles shumëfazësh kanë qenë gjithmonë në kërkesa të mëdha në mesin e vajzave, kështu që shkallët nuk janë përjashtim. Për krijimin e saj nuk ka nevojë për të marrë parasysh moshën, si varg moshës mungon. Shkallët mund të vendosen në mënyra të ndryshme, kështu që çdo grua të ketë mundësinë për të marrë pamjen e përditshme dhe elegante.

Karakteristikat e prerjeve të flokëve

Thelbi i prerjes është që të shkurtojë fillesat në formën e hapave. Përveç kësaj, çdo fije floku e mëvonshme është më e gjatë se e mëparshmja, por kalimi midis tyre duhet të jetë i qetë. Flokët e hollë dhe të rralla, jep vëllim dhe të rënda flokë të trasha ajo është butësi dhe ajrosje. Curls fytyrë bukur të përshtatur, jo më pak spektakolare dhe pasme.

Prerja e teknikës varet nga prania ose mungesa e zhurmave. Filloni të bëni një prerje flokësh me bangs, dhe në mungesë të saj - me fillesa, të vendosura në nivelin e earlobe. Së pari të vendosur gjatësinë e flokëve më të shkurtër, dhe pastaj - pjesa tjetër. Nëse curls janë të trasha, atëherë më shumë është prerë në mënyrë që vëllimi nuk shkon nën peshën e tyre. Nëse flokët janë të hollë, atëherë përkundrazi, mjeshtri do të përpiqet të shkurtojë më pak.

Mos e ngatërroni shkallën me kaskadën. Është pothuajse e padukshme flokë kaçurrelë dhe jep hairstyle nuk është aq i madh si kaskada. Por këshilla e fijeve në këtë prerje flokësh janë të lehta për t'u hedhur.

Avantazhet e shkallës:

 • fsheh defekte të vogla të fytyrës, thekson dinjitetin;
 • i ri;
 • duket femërore, romantike, falë linjave të lëmuara;
 • për të ka shumë lloje të styling.

Llojet e shkallëve:

 1. Bazuar në hairstyle "kapak". Vëllimi fokusohet në majë të kokës, pjesët e mbetura janë prerë me gërshërë të rralluara, anët anësore janë të shkurta me hapa. Kjo është, lart është një kapak, dhe në anët është një shkallë.
 2. Me qendrën e kompensuar. Karakteristikat e tij - kompensuar shkëputjen, fillesat asimetrike, bangs (gjatë ose të shkurtër) në anën. Duket në modë, e lehtë për t'u përshtatur.
 3. Me fillesat e shqyer.

Kush nuk është shkallë e përshtatshme


Kush nuk është shkallë e përshtatshme

Kjo prerje e flokëve nuk është e përshtatshme për pronarët e fortë, të trashë dhe të trashë flokë kaçurrelë , sepse ata janë të dobët styling, dhe do të duhet të bëjë atë çdo ditë. Në këtë rast ju do të keni për të rregulluar fillesat, rregullisht përdorni mousses, shkume, xhel. Në fund, ju mund të rrënoni flokët.

Shkallë nëpër kokë duket e shëmtuar flokët e brishtë me këshilla të rrahura. Ata rrinë jashtë në anën, hairstyle duket i lëngshëm.

Para se të vendosni për një prerje flokësh, vlen të bëni restaurimin e flokëve dhe maska, të përbërë nga përbërës të natyrshëm. Gjithashtu shampo të përshtatshme, balsame dhe vajra esenciale, këshilla ushqyese. Problemi i prerjes së mëtejshme me gërshërë të nxehtë është zgjidhur. Pas kësaj, për rreth gjashtë muaj, skajet e ndarë mund të injorohen.

Shkallët duken me skuqje në flokë të shurdhër me ngjyrë të pabarabartë me rrënjë të rigrupuara, prandaj duhet ta ndreqni ngjyrën përpara prerjes: përditësoni pikturën ekzistuese ose shkurtoni këshilla të zbehta.

Hairstyle nën fytyrë


Hairstyle nën fytyrë

Shkallë përshtatet pothuajse të gjithë. i plotë vajzat me plumb ajo jep hollësi, vizualisht zgjat fytyrën, fsheh linjen e zverdhjeve të gjera dhe faqet e plagëve. Rrathët e kthyera që japin volum maksimal në krye të kokës janë të përshtatshme për to.

Hairstyle fytyra katrore e bën atë më të butë, duke fshehur qoshe të mprehtë me tranzicion të butë. Gjëja kryesore është se fijet nuk e presin më sipër zverdhjes. Fijet e rrahura gjithashtu përshtaten nën fytyrën ovale.

Përfaqësuesit e seksit të drejtë me fytyra trekëndore kanë nevojë për një hairstyle me vëllim në zonën e zverdhës. Por pronarët e një fytyre të ngushtë në zverdhje kanë nevojë për curls ajri në mënyrë që ata të përshtatur fytyrën, por nuk ofrojnë një perde të trashë. Ju mund të bëni një fytyrë të ngushtë më proporcionale duke fshehur ballin tuaj të lartë me një zhurmë.

Një stilist profesionist i njeh të gjitha këto hollësi dhe duhet të zgjedhë çdo hairstyle individualisht.

Nëse dëshironi, hairstyle mund të dallohen me ose. Por hije duhet të ndryshojnë nga njëri-tjetri me një maksimum prej 2-3 tonesh. Jo fakti që theksimi në përgjithësi është i përshtatshëm për një prerje të veçantë të flokëve. Sidoqoftë, kombinimet e mprehta të ngjyrave nuk duhet të jenë.

Brondirovanie dhe ombra gjithashtu nuk janë të përshtatshme në një situatë me këtë prerje flokësh për shkak të gjatësisë së ndryshme të fillesë. Përveç kësaj, njollë e këshillave do të çojë në përkeqësimin e gjendjes së tyre. Ata mund të bëhen të thatë, të brishtë, të rrahur.

Shkallë me dhe pa bangs


Shkallë me dhe pa bangs

Kur zgjidhni hairstyle bangs duhet të paguajnë vëmendje të veçantë. Është zgjedhur në varësi të formës së fytyrës dhe imazhit që vajza dëshiron të krijojë.

Shkallë me bangs drejt - më popullor. Vizualisht, ngushton zvarranikët, zvogëlon ballin, fsheh rrudha të vogla.

Nëse një vajzë dëshiron të dalë nga turma, tregoj individualitetin e saj të theksuar, atëherë ajo do të bëjë shqyer shqyer , e cila, së bashku me styling të pakujdesshëm, duket e guximshme dhe e guximshme.

 • Krijo një butë, imazh femëror Ju mund me një zhurmë, të rrumbullakosura në anët.
 • Pronarët e fytyrave katrorë janë të rekomanduar flokë të gjatë të zhdrejtë. Rekomandohet të bëhet kjo flokë të hollë për të dhënë më shumë vëllim.
 • Me sy, mund ta bëni më të ngushtë ballin e gjerë bangs gjatë duke e ndarë atë në dy pjesë.

Gratë me ballë të ulët duhet të zgjedhin një hairstyle pa një zhurmë (foto).

Metodat e stilit


Metodat e stilit

Për të bërë styling në shtëpi kërkon një tharëse flokësh, hekuri, flokësh të rrumbullakët dhe produkteve styling.

Opsioni më i thjeshtë është që të përfundojë me një gërmues të flokëve ose një hekuri, goditni pëlhurat në njërën anë me një unazë ose të vendosni në një bezel të bukur. Rezultati do të jetë një imazh romantik.

Për imazhin e biznesit, thjesht mund të mbledhësh flokët në pjesën e prapme të kokës ose në kurorë në bisht, duke lënë disa fije simetrike në anët e fytyrës.

Për të krijuar një vëllim maksimal, mousse është aplikuar për flokët e lagur të larë, atëherë flokët thahen nga një tharëse flokësh. Me anë të grykave të veçanta ose të një furçë të rrumbullakët, flokët nga rrënjët shumë janë plagosur në një krehër dhe të tërhequr. Skajet mund të kthehen nga brenda, duke krijuar një pamje elegante, ose jashtë, me efektin e neglizhencës së lehtë.

Ju mund të krijoni më shumë styling kohë. Për ta bërë këtë, mbrojtja e nxehtësisë zbatohet tek fijet (parandalon mbingarkesën), shkuma, dhe pastaj ato tërhiqen në mënyrë të barabartë nga hekuri. Ju mund të përdorni llak me shkëlqim.

Imazhi gjallë është krijuar duke përdorur curls elastike . Për ta bërë këtë, përdorni pajime ose pincë elektrike. Çdo gjë është e fiksuar me llak.

Shkallët e prerjes duket shumë mbresëlënëse në flokë gjatësi të mesme . Duke u rritur, hairstyle nuk ndryshon formën e saj, por vetëm bëhet më e gjatë. Në shtëpi, ju mund të bëni styling, duke krijuar imazhin e dëshiruar për çdo situatë jete.

Informacion i dobishëm?

Gjatë viteve, ka qenë popullor me gratë dhe nuk shkon kurrë nga moda. Kjo nuk është për t'u habitur, pasi ajo duket elegante, e bukur dhe e pastër, dhe në vetvete është tashmë një hairstyle elegante. Ajo i përshtatet mirë zhurmës së saj, gjë që e bën imazhin e një vajze një lloj zhurme . Shkallë e prerjes me bangs - ajo mundësi e mirë për vajzat që duan një shumëllojshmëri të hairstyles .

NAVIGACIONI I SHKURTËR ARTIKULL

Çfarë duket një shkallë?

Nga vetë, shkalla është më e mira në harmoni me flokë të gjata , por gjithashtu i përshtatshëm për pronarët me gjatësi të mesme dhe minimale. Ajo mori emrin e saj për shkak të ngjashmërisë me shkallët (shkallët), fillesat në flokët e saj shndërrohen normalisht në njëra-tjetrën, duke pasur gjatësi të ndryshme .

Ka shumë ndryshime të shkallës. Këto janë fije të shtresuara nga ana, në fund, dhe hapi prerje duke filluar nga kurora, dhe zhurma, duke kaluar gradualisht në shkallë.

Stil i tillë ju lejon të krijoni vëllim shtesë në kokë, duke e bërë hairstyle ajrosur dhe të trashë.

Cila margaritar është në përputhje me një prerje flokësh

Përkundër faktit se shkalla është një hairstyle universale, jo të gjitha varietetet e njerëzve kombinohen në mënyrë ideale me të. Stilistët identifikojnë disa lloje që janë më të përshtatshmet për të.

butë

Ky lloj i më të zakonshmes dhe popullor. Kjo lejon vajzat me ballë të lartë ose të gjerë për të fshehur këtë të metë, pjesa tjetër thjesht shton bukurinë. Dhe duket shumë efektive zhurmë e qetë e çdo gjatësi , ajo mund të jetë ose deri në mes të ballit, dhe nën vijën e vetullave.

paragjykim

Bjondët e zhdërvjellët përkryer me shkallë, por jo për të gjitha zonjat e reja, por vetëm për ata që kanë një raund ose fytyrë katrore . Ajo do të ndihmojë veçoritë e butë të fytyrës dhe do të shtojë feminitetin.

I rrumbullakosur

Frika e rrumbullakosura, duke kaluar në shkallë, ka pamjen e një harku dhe shtrihet përgjatë skajeve të ballit, duke u kthyer në një prerje flokësh. Ajo është në gjendje të theksojë në mënyrë të përkryer formën e fytyrës dhe të nxjerrë në pah veçoritë e bukura. Është më e përshtatshme për gjatësi të mesme.Bang me skajet e çara

Nëse keni flokë të shkurtër dhe ju jeni një natyrë jo standarde, kjo është pikërisht ajo që ju përshtatet. Ajo duket e mrekullueshme ngjyrosje kreative dhe një hairstyle me neglizhencë të lehtë.


Duke bërë një zgjedhje në favor të një prerjeje të tillë, ju patjetër transformoni tuajin shfaqje më të mirë . Megjithatë, duhet të mbahet mend se me flokët e saj në kujdesin e përditshëm thjeshtë, por për zhurmë duhet kujdes të kujdesshëm . Duhet ta vendosni atë çdo ditë, të shpjegoni ose të modeloni.

Ndryshimet e stilit

i përditshëm

Për të krijuar ju do të duhet një tharëse flokësh, një krehër të rrumbullakët dhe mjete ndreqëse sipas dëshirës. Mund të jetë një shkumë ose një mousse. Aplikoni produktet styling në flokë të lagur dhe filloni të thithni duke përdorur një furçë shufër për të prerë skajet e curls . Ajo gjithashtu mund të japë volumin e fillesë në rrënjët. Bangs mund të straightened ose hedhur, butë krehje. Nga një zakon i tillë hairstyle e përditshme Ju lehtë mund ta bëni mbrëmjen thjesht duke e dekoruar atë me pajisje.

ringlets

Një zgjedhje e mirë e styling do curls. Dhe jo vetëm ato të mëdha do të duken elegant , por gjithashtu curls vogla , si dhe perm me shkallë të ndryshme të prerjes. Chelku gjatë mashtrimit nuk ia vlen. Duhet të mbetet e sheshtë.

Styling styler

Nëse natyrisht keni flokë të trashë ose për flokët tuaj nuk keni nevojë për vëllim në rrënjë, atëherë mundësia e styling me një hekur është i përshtatshëm për ju. Përfundon në mënyrë të përkryer flokët, thekson bukurinë e tyre, strukturën e tranzicionit dhe shumë nivele. Në këtë mënyrë është i përshtatshëm për vajzat me flokë kaçurrelë ose kaçurrela që priten në këtë mënyrë. Ju mund të diversifikoni flokët tuaj rim e bukur ose pajisje.


Ju mund të diversifikoni flokët tuaj  rim e bukur  ose pajisje

Çfarë duket një shkallë?
Informacion i dobishëm?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью