Pema e Krishtlindjeve bëje vetveten nga materialet e skrapit: rrota pambuku

 1. Pema e Krishtlindjeve e thjeshtë dhe origjinale me duart e tij nga materialet e skrapit
 2. Si të bëni një pemë të Krishtlindjes me duart tuaja nga letra
 3. Pema e Krishtlindjeve bëjeni vetë nga pambuku - klasa master video pas hapi

Si të dekoroni dhomën për Vitin e Ri dhe të bëni një dhuratë të mirë të Vitit të Ri për kolegët tuaj në punë? Lehtë dhe e thjeshtë! Fantasy dhe dëshirë, zam dhe letër - dhe një tjetër 5-10 minuta të kohës tuaj. Dhe, pema e Vitit të Ri është bërë prej letre (nga materialet e skrapit) gati për Vitin e Ri. Pak më shumë kohë, por edhe interesante dhe "nyashno" - një pemë e Krishtlindjeve e bërë nga pambuku pads.

Dhe pastaj ka video: Pema e Krishtlindjeve bëjeni veten nga pambuku

Pema e Krishtlindjeve e thjeshtë dhe origjinale me duart e tij nga materialet e skrapit

Si të dekoroni dhomën për Vitin e Ri dhe të bëni një dhuratë të mirë të Vitit të Ri për kolegët tuaj në punë

Pema e Krishtlindjeve bëjeni vetë

Çdo krijim para festës e sjell detin pozitiv. Dhe humor për t'u bërë festiv dhe një ndjenjë e festimit mbulon gjithçka rreth. Tani ju ofrojmë që të bëni pemën më të vogël të Krishtlindjeve nga letra dhe mjetet e improvizuara. Ekonomik, buxhet dhe i bukur. Përveç kësaj, këto pemë të Krishtlindjeve mund të bëhen në sasi të mëdha dhe të vendosni ku të doni.

Ju gjithashtu mund të përdorni zanate të tilla si pemë e Krishtlindjeve dekoratave për pemën e Krishtlindjeve ose të sigurojë një dhomë festive.

Ju gjithashtu mund të përdorni zanate të tilla si pemë e Krishtlindjeve dekoratave për pemën e Krishtlindjeve ose të sigurojë një dhomë festive

Sfondi i dokumentit të Krishtlindjeve për vitin e ri

Si të bëni një pemë të Krishtlindjes me duart tuaja nga letra

Ju keni nevojë për disa materiale, domethënë:

 • Letër, ngjyra më e mirë (çdo, madje edhe copa të prera)
 • Pin dekorativ (aq më i madh është, aq më shumë pema juaj e letrës do të jetë)
 • Beads ose rruaza (mundësisht më të mëdha për thinness e pemën tuaj të Krishtlindjeve bërë nga letër)
 • Ngjitës (shkëlqim) me shkëlqim (tuba me ngjyrë, ju mund t'i shihni në dyqanet "gjithçka")
 • Tapa e zakonshme e shampanjës ose shishe verë
 • gërshërë

Kjo do të jetë e dobishme për ju:

 1. Çfarë duhet dhënë për Vitin e Ri - 50 ide të shkëlqyera?
 2. Çfarë duhet të gatuaj të ri për Vitin e Ri?
 3. Çfarë duhet të festoni Vitin e Ri?
 4. Receta të freskëta për sallatat e Vitit të Ri
 5. Ku të shkoni dhe ku të takoni Vitin e Ri?

Ne vazhdojmë me prodhimin e pemëve të Krishtlindjeve (dekorata):

 • Gjëja e parë që ju duhet të shkurtoni shiritat e letrës. Meqë një pemë e vërtetë e Krishtlindjeve nga poshtë lartësohet në formën e një kon, atëherë shirita duhet të pritet në trashësi të ndryshme.

Pritini shiritat me gjerësi të ndryshme

 • Pastaj të njëjtat vija me ngjyrë me gjatësi të barabartë, por me gjerësi të ndryshme priten në sheshe të vogla.

Pritini në sheshe të vogla

 • Ne marrim një gjilpërë dhe shirita prej 5-6 copë. Midis grumbujve të shesheve, ju mund të fije një rruaza ose rruaza (pema do të bëhet më luksoze dhe më elegante).

Shtrëngimi i shesheve në një kunj

 • Përgatitja e një tape - dekorojeni me ngjitës glitter dhe rruaza të vogla ngjitëse (mund të krijoni një efekt të dëborës në këmbët e pemës së Krishtlindjes).
 • Sapo të keni mbaruar shkrirjen e letrës, është si një qebap, ngjiteni pllakën e Krishtlindjes që rezulton në tapë, në mënyrë që të mos rrëzohet.

Shto rruaza në pin

 • Shikoni bukurinë tuaj të përfunduar dhe, nëse është e nevojshme, shkurtoni skajet e "degëve". Dekoroni me shkëlqim.

Pema e Krishtlindjeve e letrës

Pemë të tilla elegante të Krishtlindjeve mund të përgatiten një sasi të caktuar - në rezervë. Organizoni në apartament në vende të ndryshme. Dhe mund të përdoret gjithashtu si dhuratë ose dhuratë e Vitit të Ri.

Lidhu me fëmijët dhe të njohurit e klasës suaj master. Do të jetë më zbavitëse dhe argëtuese. Dhe artizanale shumë herë më shumë.

Pema e Krishtlindjeve bëjeni vetë nga pambuku - klasa master video pas hapi

Unë shoh gjëra të tilla mahnitëse të Vitit të Ri gjatë gjithë kohës: në kopshte dhe në klasat fillore në shkollë dhe në ekspozita. Popullariteti po fiton vrull. Sepse një pemë e tillë e Krishtlindjeve për të bërë të thjeshtë dhe të lirë.

Çfarë kërkohet:

 • Pads pambuku
 • Armë të nxehtësisë ose ngjitës super
 • Xhingël e Krishtlindjeve, kartoni dhe bishti i bardhë
 • Për dekorimin - rruaza
 • Për fiksim - stapler

Si të bëni:

 1. Ne marrim pako prej katër pads pambuku prej 100 copë secila. Fute në një pambuk dhe fiksohe me një stapler. Pra, bëni me të gjitha disqet. Durimi dhe puna - të gjitha përpjekjet e vogla! Hala e pemëve të Krishtlindjeve janë gatuar.
 2. Pastaj bëjmë kartoni bazën për pemën e Krishtlindjes në të ardhmen. Rezulton kon.
 3. Pastaj ngjitet në pjesën e poshtme të konit rreth perimetrit me shirit ngjitës. Paint me bojë të bardhë.
 4. Hapi i fundit është që të rrinë të gjitha gjilpërat (pads pambuku). Ne fillojmë nga fundi në krye.
 5. Mbetet vetëm për të dekoruar pemën tonë të Krishtlindjeve me rruaza dhe për të bërë një yll për të. Ju mund të lyeni ose varni një zinxhir.
 6. Pema jonë e Krishtlindjeve nga pads pambuku është gati për të bërë vetë!

Gëzuar Vitin e Ri për ju miq! Të gjitha të mirat dhe paqen për familjen tuaj!

Çfarë duhet të gatuaj të ri për Vitin e Ri?
Çfarë duhet të festoni Vitin e Ri?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью