Më mirë të lyeni flokët. Ngjyrosje e flokëve

 1. Si funksionon
 2. llojet
 3. mundësitë
 4. stërvitje
 5. Teknika e përdorimit
 6. kujdes
 7. Pasioni për ndryshim
 8. Ngjyrosja e flokëve - çfarë është ajo?
 9. Pro dhe kundër
 10. Rregulla për zgjedhjen e ngjyrave për tonifikimin
 11. Meansfarë do të thotë të zgjedhësh?
 12. Ngjyrosja e shtëpisë: udhëzim

Zonja që duan të ndryshojnë imazhin e tyre dhe të eksperimentojnë me ngjyrën e flokëve, shpesh i drejtohen tonifikimit. Kjo procedurë është një lloj ngjyrosje që përdor mjete të lehta, të buta që mund të ndryshojnë ngjyrën ose të ringjallë ngjyrën natyrale.

Tonifikimi dhe ngjyrosja janë të ngjashme në efektin e tyre, por ndryshojnë ndjeshëm në shkallën e ndikimit në strukturën e kutikulës së flokëve.

Si funksionon

Oksiduesi, i cili është pjesë e ngjyrosjes së zakonshme të flokëve, hap peshore të kutikulave, duke ndikuar në pigmentin natyror. Ngjyrat e ngjyrosjes së dritës janë të fiksuara në sipërfaqe, duke mos prekur strukturën e kërcellit të flokëve, por vetëm duke e mbështjellur fort atë.

Kur tonifikohet, efekti i ngacmuesve minimizohet: amoniaku mungon, dhe nëse përdoret peroksidi i hidrogjenit, sasia e tij është e vogël. Përgatitjet për tonifikimin përmbajnë ekstrakte bimore, keratin, komplekse vitaminash, filtra UV dhe përbërës të tjerë për kujdesin e flokëve.

Ngjyra do të thotë që zbut shtresën e mbulesës, duke zbutur peshoren. Cili është rezultati i dukshëm? Ngjyra e thellë, ekspresive dhe shkëlqimi i mëndafshtit natyral.

Toniku i hijëzuar ose mousi lahet me shampo gradualisht, kështu që nuk ka një tranzicion të qartë midis zonave me ngjyrë dhe rrënjëve të regrown.

llojet

Duke vendosur vendimin për tonifikimin, përcaktoni se sa efekt i qëndrueshëm doni të arrini. Lloji i procedurës varet nga kjo.

Ekzistojnë tre lloje:

 • intensive;
 • butë;
 • lehtë.

Në variantin e parë, efekti më i gjatë arrihet, deri në dy muaj. Tonimi i llojit të dytë zgjat deri në katër javë, dhe i treti - deri në dy.

mundësitë

Industria e bukurisë ofron një gamë të gjerë të produkteve për tonifikimin e flokëve: shamponat dhe balsamet, shkumat dhe mousses, tonics dhe llak. Duke bërë një zgjedhje, kushtojini vëmendje tabelës së hijes dhe rekomandimeve të prodhuesit, për atë flokë që është i përshtatshëm për këtë ose atë produkt. Shtë më mirë të ndalemi në opsione afër natyrës.

Opsionet e tonifikimit të ngjyrave janë të kufizuara. Ngjyrat e buta nuk mund të lehtësojnë ndjeshëm flokët, nuk mund të përballojnë flokët gri, nëse është e theksuar.

Përdorimi i mjeteve për ngjyrosje lejon bionde dhe bionde të pasurojnë ngjyrën natyrale të flokëve, duke hequr qafe yellowness e padëshiruar. Një hije e re, ashen e ftohtë ose e artë e ngrohtë, do të rifreskojë fytyrën, duke i dhënë hairstyle një vëllim vizual. Duke eksperimentuar me këtë gamë, ju mund të ndriçoni pak flokët, vetëm disa çanta.

Në curls errët të efektit të shkëlqimit nuk është arritur. Por ju mund të merrni një ngjyrë të errët, me lëng dhe ekspresive: çokollatë dhe gështenjë, burgundy dhe kafe.

stërvitje

Nëse flokët janë të brishtë dhe të pajetë, një kurs trajtimi tregohet përpara se të tonifikohen: megjithëse substancat e ngjyrave funksionojnë më me kujdes se zakonisht, ato nuk janë plotësisht të padëmshme.

Për të mos hasur në një rezultat të papritur të papritur, këna nuk përdoret më disa muaj para procedurës.

Teknika e përdorimit

Sipas metodës së aplikimit, tonifikimi është i ngjashëm me ngjyrosjen dhe kërkon përdorimin e agjentëve mbrojtës: kërkohen doreza, një drape e floktarit.

Nëse përdoret shampo e lyer ata lahen kokat dy herë. Duke e aplikuar produktin në flokë për herë të dytë, rekomandohet ta mbani atë më gjatë, deri në 5 minuta, por jo ta teproni në mënyrë që të shmangni surprizat.

Blerë një shampo të re? Herën e parë përdorni me kujdes, kontrolloni sesi flokët do të reagojnë ndaj saj.
Lejohet përdorimi i njëkohshëm i dy ose tre opsioneve të ngjyrave. do të thotë për të nxjerrë në pah fillesat individuale ose për të krijuar kombinime me lëng.

kujdes

Për kujdesin për flokët e lyer, si dhe për ngjyrosjet - përdorni shampon, balms dhe maska ​​të specializuara. Kur zgjidhni opsionin e fundit, duhet të përqendroheni në kozmetikë pa vaj, e cila ndikon në mënyrë agresive ndaj ngjyrosjes.

Pasioni për ndryshim

Toning - mënyrë e shkëlqyeshme Rifreskoni dhe diversifikoni hijen, pa përdorur metodat radikale. Mbështetësit e procedurës vlerësuan aftësinë e saj për të ndryshuar imazhin kur dëshironi, pa dëmtuar shëndetin e flokëve.

Në dispozicion të stilistëve dhe koloristëve shumë teknika moderne të ngjyrosjes së flokëve.

Një nga procedurat e njohura është tonifikimi.

Ajo kryhet në sallone ose në shtëpi duke përdorur ngjyra klasike të kremave, shamponave të lyer, tonikëve dhe ilaçeve të tjera.

Me respektimin e saktë të teknologjisë, procedura është e sigurt për flokët; në këtë proces, fillesat fitojnë jo vetëm një ngjyrë të pasur, por edhe një shkëlqim të bukur natyror.

VKontakte

Ngjyrosja e flokëve - çfarë është ajo?

Tonifikimi quhet ngjyrosje e flokëve gjysmë të përhershme duke përdorur ngjyra pa amoniak Tonifikimi quhet ngjyrosje e flokëve gjysmë të përhershme duke përdorur ngjyra pa amoniak.

Procedura është e sigurt për flokët, intensiteti i ngjyrës varet nga bojëja e zgjedhur, gjendja dhe ngjyra natyrale e fillesave.

Tonimi mund të bëhet në sallon, por disa vajza ngjyrosin me sukses flokët e tyre në shtëpi.

Procedura ndryshon nga ngjyrosja në atë që ilaçet gjysmë rezistente nuk depërtojnë në boshtet e flokëve. Ata mbulojnë sipërfaqen me një film të hollë, duke zbutur shkallët e keratinës dhe duke u dhënë shkëlqim natyral fillesave.

REFERENCA: Ngjyrosja mund t'i japë flokëve më shumë ngjyra e ndritshme , rrisni intensitetin e saj ose kontribuoni në errësimin e curls.

Për t'i bërë fillesat më të lehta, keni nevojë për një procedurë zbardhimi. Ajo heq pigmentet e ngjyrosjes nga shufra, në varësi të përqendrimit të ilaçit, flokët mund të bëhen më të lehta në disa tone ose të humbasin ngjyrën e saj origjinale krejt.

Sqarimi i opsionit - theksimi. Me të, fillesat individuale zbardhen, procedura vizualisht i bën flokët më voluminoze. Pas ndriçimit, kaçurrelat individuale ose e gjithë koka e flokëve mund të lyhen duke përdorur crams, mousses, tonik ose shampoos.

Pro dhe kundër

Tonimi ka shumë përparësi sesa ngjyrosja tradicionale.

 • Procedura mund të bëhet shpesh duke ndryshuar ngjyrën sipas dëshirës;
 • bojërat pa amoniak kanë më pak të ngjarë të shkaktojnë acarim të lëkurës dhe reaksione alergjike;
 • procedura mund të kryhet në shtëpi, gabimet e vogla nuk janë të dukshme;
 • subjekt i teknologjisë, flokët nuk dëmtohen.

Përkundër avantazheve të shumta, ka të meta në tonifikimin.

 1. Ngjyrat e lehta të sipërfaqes nuk janë në gjendje të fshehin plotësisht flokët gri.
 2. Përdorimi i shpeshtë i tonikëve mund të ndryshojë pigmentimin e flokëve.
 3. Disa ilaçe shkaktojnë lëkurën e kokës së thatë.
 4. Barnat e tonifikimit theksojnë gjendjen e dobët të curls. Nëse fillesat ndahen dhe shkëputen, ju duhet të kryeni një kurs terapeutik dhe vetëm atëherë të vazhdoni për t'u ngjyrosur.
 5. Ngjyrosja nuk duhet të kryhet në flokë të lyer me Basma ose këna. Pas kësaj procedure duhet të zgjasin të paktën 3 muaj.


Pas kësaj procedure duhet të zgjasin të paktën 3 muaj

Rregulla për zgjedhjen e ngjyrave për tonifikimin

Bojërat e ngjyrosjes mund ta bëjnë ngjyrën natyrale më të gjallë, t'i jepni shënime interesante. Mbi flokët e errët ngjyrosjet janë pothuajse të papranueshme, por ato i japin thellësi një hije natyrale. Brunet përshtaten me ngjyrime të kuqe, verë, sofër ose ngjyrë vjollcë. Ekzistojnë gjithashtu hije të ndryshme të gështenjës së zezë, të errët ose fillesat bionde të errëta.

KUJDES: Do bjonde bjonde dhe mundësitë me flokë kafe për ndryshimin e ngjyrave janë shumë më të gjera. Kur zgjidhni bojë, duhet të merret parasysh lloji i ngjyrës.

Për vajzat me lëkurë rozë, të bardhë borë ose ulliri, tonet e ftohta të ngopjeve të ndryshme janë të përshtatshme: kafe e lehtë, ashy, çokollatë, argjend, platin. Pronarët e lëkurës së ngrohtë të artë, bukuroshe ose të rrezitur duhet të provojnë mjaltin, karamelin, në shkallë të kuqërremtë.

Për ta bërë ngjyrën më të gjallë, para-ndriçimi ose theksimi është i mundur. Procedura kryhet në kabinë ose në shtëpi. Në varësi të idesë së përgjithshme të hairstyle, fillesat mund të lehtësohen në skajet ose të bëjnë një theksim të plotë. Nuk është e nevojshme t'i zbardhni ato, mund ta kufizoni sqarimin në disa tone. Tonimi kryhet disa ditë pas zbardhjes.

Meansfarë do të thotë të zgjedhësh?

Të gjitha përgatitjet e përdorura për të ndryshuar ngjyrën mund të ndahen në disa kategori.

 1. Ngjyra klasike kremoze. Para se të vizatoni përzieni me një oksidues sipas udhëzimit. Siguroni një hije më të ndritshme, mund të aplikohet në flokë natyralë, melirovanny ose të zbardhur. Qëndrueshmëria varet nga bojë, zakonisht ngjyra zgjat 2-3 javë.
 2. Tonet e shamponave. Shumë e lehtë për t'u përdorur, ato përdoren për ngjyrosje të lehta dhe mbështesin hijen e zgjedhur të flokëve. Rezultati zgjat jo më shumë se 1 javë, shamponët mund të përdoren në vend të larësit të zakonshëm.
 3. Tonika dhe mousses. I përshtatshëm për flokë natyralë dhe me ngjyra. Rezultati zgjat deri në 2 javë, përgatitjet mund të thajnë pak flokët.
 4. Bojë për vetulla, lapsa. Ato i përkasin kategorisë së kozmetikës dekorative për flokët, ju lejojnë të ndryshoni ngjyrën e disa fillesave ose tërë kokën e flokëve në vetëm disa minuta. Mos depërtoni thellë në thelbin, duke krijuar një film me ngjyra në sipërfaqe. Lani me çdo shampo.

Në shitje mund të gjeni një larmi ilaçesh për të ndryshuar ngjyrën e flokëve. Përgatitje të mira të paraqitura në kategori të ndryshme ngjyrash. Kur zgjidhni është e nevojshme të përqendroheni në gjendjen e flokëve dhe rekomandimet e prodhuesit.


Kur zgjidhni është e nevojshme të përqendroheni në gjendjen e flokëve dhe rekomandimet e prodhuesit

Ngjyrosja e shtëpisë: udhëzim

Në shtëpi, mund të provoni disa opsione për tonifikimin. Më shpesh përdorni metodën klasike. Bojë e zgjedhur është e përzier me agjentë oksidues. Përqindjet varen nga ngjyra e flokëve dhe rekomandimet e prodhuesit.

Mund të provoni një mundësi më të mirë, duke përzier bojën me një agjent oksidues, shampon dhe balsam. Pak ujë shtohet në përzierje, gjithçka fshihet deri në homogjenitet të plotë.

 1. Para procedurës, flokët nuk lahen për 2-3 ditë. Fijet janë krehur me kujdes dhe ndahen në copa, duke thyer secilën me një kapëse berberi.
 2. Gradualisht, curls lëshohen. Nën secilën e mbyllur një rrip të petë, bojë zbatohet në fije floku dhe petë është palosur në gjysmë.
 3. Për të marrë një hije më të lehtë, petë nuk mund të përdoren. Në këtë rast, bojë e holluar shpërndahet në flokë me një furçë sintetike të sheshtë me goditje të lira.
 4. Ilaçi plaket në flokë jo më shumë se 10 minuta. Nëse fillesat janë shumë të hollë dhe të dobët, koha e ekspozimit është përgjysmuar.
 5. Bojë lahet me ujë të ngrohtë pa shampo, balsami ushqyes aplikohet në fillesat.

KUJDES: Nëse është e nevojshme të lyeni vetëm rrënjët ose këshilla, përgatitja aplikohet në zonat e zgjedhura.

Kur ngjyrosni fillesat me vija, ju mund të thithni pjesën më të madhe të flokëve, duke liruar vetëm curls zbardhura . Bojë aplikohet në petë për 7-10 minuta.

Për t'i dhënë flokëve me shirita një reflektim të bukur argjend-bardhë, bojë do të jetë blu ose vjollcë. Ajo është e holluar me një balsam dhe një agjent oksidues, aplikohet në fillesa të zgjedhura për 5-7 minuta, dhe pastaj lahet plotësisht.


Ajo është e holluar me një balsam dhe një agjent oksidues, aplikohet në fillesa të zgjedhura për 5-7 minuta, dhe pastaj lahet plotësisht

Këto këshilla të njëjta janë të përshtatshme për ngjyrosjen e flokëve pas theksimit.

E RNDSISHME: Me kujdes të duhur, intensiteti i ngjyrës mbahet për 2-3 javë. Pas kësaj, bojë gradualisht lahet dhe kthehet e zbehtë. Procedura e tonifikimit mund të përsëritet pa pritur për ndriçimin përfundimtar të ngjyrave.

Kohët e fundit, ngjyrosja e flokëve është bërë një procedurë mjaft e njohur midis grave. Dhe kjo nuk është për t'u habitur, pasi pas kësaj procedure, flokët duken jo vetëm të bukur, por edhe të shëndetshëm dhe me shkëlqim. Përveç kësaj, tonifikimi i flokëve u lejon grave të eksperimentojnë me hije të ndryshme para se të vendosen në një ngjyrë më të përshtatshme të flokëve. Toning gjithashtu butësisht rikthen ngjyrën e flokëve amtare në rastin e flokëve gri (jo më shumë se 40%). flokë gri ). Farë është ngjyrosja e flokëve dhe cila është thelbi i saj?

Farë është ngjyrosja e flokëve?
Tonimi është ngjyrosja e flokëve me nuanca të ndryshme, të lehta në përbërjen e saj. Në thelbin e saj, tonifikimi nuk është shumë i ndryshëm nga ngjyrosja e flokëve. Por ekziston një ndryshim domethënës, praktikisht nuk dëmton strukturën e flokëve dhe nuk ndikon në shëndetin e tyre. Kjo procedurë do të ndihmojë në ndryshimin e ngjyrës ose ngopjen e hijes natyrale të flokëve. Toning ndihmon gratë të ndryshojnë me lehtësi pamjen e tyre, të ndjekin trendet e modës dhe gjendjen shpirtërore të tyre.

Mjetet për tonifikimin mbështjellin flokët, përafrojnë strukturën e tyre, duke siguruar një ngjyrë të bukur të pasur dhe shkëlqim natyral. Bojrat pastrohen gradualisht (4-8 javë) me secilën larje të kokës, prandaj praktikisht nuk ka kufi të mprehtë midis bravave me ngjyrë dhe asaj të pa ngjyrosur. Tonifikimi i flokëve është një procedurë më e butë në krahasim me ngjyrosjen ose ndriçimin, pasi amoniaku dhe peroksidi i hidrogjenit mungojnë në përbërjen e ngjyrave. Si rregull, vitamina të ndryshme dhe aditivë të dobishëm të flokëve që kujdesen për to, duke i bërë ato të shëndetshëm dhe me shkëlqim, përfshihen në produktet e tonifikimit. Për të lyer flokët, mund të përdorni një ose të kombinoni disa hije në të njëjtën kohë. Për të marrë ngjyrën natyrale të flokëve, mund të përdorni deri në tre hije të ndryshme afër ngjyra natyrale Flokët. Ju gjithashtu mund të shtoni disa fillesa të lehta, për të cilat ato sqarohen së pari dhe pastaj të lyera. Ju mund të bëni toning në fillesa të gjera, dhe mund të krijoni modulime delikate të hijeve.

Llojet e ngjyrosjes së flokëve.
Tonifikimi i flokëve mund të jetë intensiv, i butë dhe i lehtë. Ngjyrat me tonifikim intensiv përmbajnë një sasi të vogël të agjentëve oksidues, dhe vetë tonifikimi zgjat rreth dy muaj. Me ndihmën e mjeteve të tilla ju mund të ndriçoni flokët me disa tone ose t'i lyeni me çdo ngjyrë të errët.

Ngjyrat e përdorura në tonifikimin e butë zgjasin nga dy deri në katër javë, kështu që në këtë rast tonifikimi mund të bëhet shumë më shpesh. Përbërja e mjeteve për tonifikimin e butë përfshin shtesa dhe vitamina që kujdesen për flokët.

Tonifikimi i lehtë i flokëve bëhet me ndihmën e produkteve speciale të ngjyrave të prodhuara nga shumë linja kozmetike. Këto përfshijnë shampona të ndryshme, shkume, mouses, llak, efekti i të cilave lahet gjatë një larjeje të flokëve.

Teknologjia e ngjyrosjes së flokëve.
Flokët e ngjyrosjes teknikë janë shumë të ngjashme me ngjyrosjen. Agjenti i përgatitur për ngjyrosje (bojëja përzihet me një agjent oksidues sipas udhëzimeve të prodhuesit) aplikohet për flokë të pastër dhe të lagur. Produktet e tonifikimit të gatshme që nuk kërkojnë përzierje me një agjent oksidues janë gjithashtu të disponueshme. Mjetet për tonifikimin e flokëve, si rregull, shtrydhni në pëllëmbë, dhe pastaj aplikohen në të gjithë gjatësinë e flokëve, duke shpërndarë në mënyrë të barabartë krehën me dhëmbë të gjerë (jo vetëm metal). Flokët e lagura ju lejojnë të arrini një shpërndarje uniforme të bojës në të gjitha flokët, sepse uji parandalon procesin e bërjes së pigmenteve për ngjyrosjen e flokëve. Pas aplikimit, bojë për ngjyrosjen fiksohet menjëherë në flokë. Zonat që së pari u trajtuan me ngjyrosje do të jenë më të errëta si rezultat. Pas kohës së specifikuar në udhëzime, produkti lahet me ujë të ngrohtë derisa uji të jetë i qartë.

Gjatë procedurës së ngjyrosjes së flokëve duhet të jenë të vetëdijshëm se në asnjë rast nuk mund të lyhen flokët e dëmtuar domethënë, me peshore të hapura. Për ta bërë këtë, së pari duhet të aplikoni një balsam ushqyes dhe rivendosës në flokë, ose të bëni një maskë me të njëjtat veti. Një balsam ose maskë promovon mbushjen me keratin të zbrazëtave të flokëve, duke parandaluar kështu depërtimin e pigmenteve ngjyrosëse në strukturën e flokëve dhe i ruan ato në sipërfaqe. Pas procedurës së tonifikimit të flokëve, rekomandohet të përdorni produkte për kujdesin e flokëve (shampon, balms, maska, etj).

Tonifikimi i flokëve me mbrojtje nga shamponet ndodh në dy faza. Herën e dytë që shampoja duhet të lihet në flokë për 3-5 minuta dhe pastaj të shpëlahet me ujë. Mos harroni, sa më gjatë të mbani shampon mbi flokët tuaj, aq më e ndritshme do të jetë ngjyra juaj e flokëve.

Paleta e ngjyrave të ngjyrave për tonifikimin është mjaft e larmishme. Para se të zgjidhni një hije është e nevojshme të lexoni me kujdes tabelën e korrespondencës midis ngjyrës origjinale të flokëve dhe nuancave të ngjyrës. Toni është i ngjashëm me ngjyra me natyral, shumë më mirë bie në flokë. Mos harroni se është e pamundur të ndriçohet duke përdorur nuancë. flokë të errët . Përdorimi i hijeve të lehta kur tonifikimi ju lejon të arrini efektin e flokëve të djegur, i cili duket shumë mbresëlënëse në flokë të gjatë.

Nëse vendosni të bëni toning, duhet të dini që disa muaj para se të jetë e nevojshme të braktisni përdorimin e këna për të siguruar veten tuaj nga marrja e një hije të paparashikuar të flokëve. Para tonifikimit, është mirë që t’i nënshtroheni një kursi trajtimi dhe të forconi flokët e dobët dhe të shurdhër, pasi nuk është sekret që produktet e flokëve plotësisht të padëmshme nuk ekzistojnë.

Tonifikimi i flokëve gjithashtu përdoret shpesh pas ndriçimit si faza e dytë e flokëve flokëverdhës, pasi ngjyrosja e tonifikimit është shumë më e butë dhe gjithashtu jep një hije të mrekullueshme.

Cili është rezultati i dukshëm?
Blerë një shampo të re?
Meansfarë do të thotë të zgjedhësh?
Farë është ngjyrosja e flokëve dhe cila është thelbi i saj?
Farë është ngjyrosja e flokëve?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью