Kush është bangs - dhe kush nuk (60 foto), si për të gjetur nëse bangs thellë janë të drejtë për mua, nga lart, foto, video

 1. Si të zgjidhni një zhurmë në varësi të formës së fytyrës
 2. Si për të kuptuar nëse keni nevojë për bangs, si dhe një përshkrim të karakteristikave të tij
 3. Disa këshilla për shtyrjen e bangs varësisht nga forma e fytyrës
 4. përfundim

Gratë shpesh janë të mërzitur me pamje monotone, të përditshme me curls mbrapa curled. Prandaj, kur shpirti pyet për disa ndryshime, fillesat e prera nga fytyra ndihmojnë për ta arritur këtë më shpejt, pa paragjykuar gjatësinë kryesore të flokut. Gratë shpesh janë të mërzitur me pamje monotone, të përditshme me curls mbrapa curled

Si mund ta di nëse bangat vijnë tek unë - një nga kërkesat më të shumta në internet midis vajzave që kërkojnë të bëjnë ndryshime të vogla në pamjen e tyre

Por me siguri, para se të pritej, shumë njerëz u ballafaquan me pyetjen se si të kuptohej - a ka zhurma për ju? Prandaj, në artikullin ne do të shqyrtojmë me hollësi mundësitë e mundshme për një lloj tjetër të paraqitjes, dhe udhëzimet e bashkangjitura për krijimin e stilit të përshtatshëm e bëjnë të lehtë për t'i përsëritur ato me duart tuaja.

Kjo foto ilustron 4 llojet kryesore të fytyrës, në bazë të së cilës mund të zgjidhni llojin e duhur të prerjes së flokëve

Si të zgjidhni një zhurmë në varësi të formës së fytyrës

Informacioni mbi një përkufizim të qartë të llojit të fytyrës në femra është shumë kontrovers.

Por ne do të shqyrtojmë opsionet më të zakonshme që do t'ju ndihmojnë të lundroni në zgjedhjen e prerjes së drejtë të flokëve.

 1. Një ovale ideale me përmasa të drejta mund të përballojë pothuajse çdo stil, me përjashtime të rralla. Ky është rasti kur shtegu i eksperimenteve të mundshme është i hapur bashkë me variantet e zakonshme klasike.

E vetmja kufizim serioz këtu mund të jetë vetëm tiparet e strukturës dhe densitetit të flokëve. Është e rëndësishme të mbani mend se flokët e valëzuar me ngjyrë të valëzuar keqësojnë stilizmin në një prerje të barasvlefshme, ndërkohë që kaçurrelat aziatike (të butë, të dendur dhe të drejtë) e trajtojnë këtë në mënyrë të përkryer.

Është e rëndësishme të mbani mend se flokët e valëzuar me ngjyrë të valëzuar keqësojnë stilizmin në një prerje të barasvlefshme, ndërkohë që kaçurrelat aziatike (të butë, të dendur dhe të drejtë) e trajtojnë këtë në mënyrë të përkryer

Pronarët e ovale të rrumbullakëta dhe katrore - njëri prej atyre që janë të harkuar, që harmonikisht balancon tiparet e fytyrës

 1. Forma e rrumbullakët e fytyrës tashmë kërkon një rregullim të caktuar, duke balancuar pjesën e poshtme. Përfaqësuesit e këtij lloji - njëri prej atyre që shkojnë thellë nga thellësitë, sepse vëllimi i krijuar nga lart do të tërheqë vëmendjen nga faqet e plumbave.

Përshtatshëm gjithashtu vlerësoi haircuts me fillesa të gjatësisë të ndryshme, duke e bërë fytyrën shumë më të ngushtë, dhe imazhin në tërësi - më e lehtë. Përveç kësaj, do të ketë më shumë liri në formimin e një shumëllojshmëri styling. Sidoqoftë, është më mirë të shmangësh një kaskadë të prerjes së flokëve që vizualisht e bën fytyrën më të gjerë.

 1. Përfaqësuesit e një fytyre katrore ose drejtkëndore shpesh i referohen atyre që nuk kanë një skaj me një prerje të drejtë të flokëve , pasi ajo do të krijojë një theks të veçantë në hidhërimin dhe madhështinë e pjesës së poshtme të kokës.

Zhurma më e mirë për një fytyrë katrore - e shkurta, e profilizuar. Kur të shkurtoheni shiritat e zhdrejtë, është më mirë që t'i përmbaheni gjatësisë optimale për këtë lloj pamjaje - ose vetëm nën vijën e zezë.

 1. Pronarët e një fytyre trekëndore ose të ashtuquajtura zemër të drejtpërdrejtë filma të trasha të fytyrës. Duke u ndalur në pjesën e sipërme të kokës, ata do të theksojnë më tej këndin dhe mprehtësinë e mjekrës.

Mënyra për të dalë nga kjo situatë është filingimi i fijeve asimetrike të shkurta, të cilat më së miri janë hedhur në një mënyrë kaotike.

Këshillë! Nëse keni vështirësi me përkufizimin e formës suaj të fytyrës dhe llojin e dëshiruar të zhurmave, atëherë për herë të parë është e dëshirueshme që të kontaktoni një stilist profesional të flokëve. Ai me kompetencë do të zgjedhë një prerje flokësh, duke marrë në konsideratë edhe veçoritë e strukturës së flokëve.

Në përgjigje të pyetjes se kush zhurmë shkon nga maja e kokës, ju mund të tregoni në mënyrë të sigurtë përfaqësuesit e formës së rrumbullakët dhe ovale të fytyrës, veçanërisht në prani të një ballë të gjerë

Si për të kuptuar nëse keni nevojë për bangs, si dhe një përshkrim të karakteristikave të tij

Siç u përmend më lart, detyra kryesore e zhurmës është që të jap vëllim ku nuk është e mjaftueshme, për të qetësuar qoshet në përgjithësi, për të devijuar vëmendjen nga disproporcionet. Por përtej kësaj, ajo është në gjendje të zgjidhë probleme të tjera.

Dhe në qoftë se hasni në shumicën e atyre që përshkruhen më poshtë, atëherë patjetër keni nevojë për një zhurmë:

 • së bashku me konturimin në make-up, fillesat në fytyrë ndihmojnë për të sjellë formën natyrale të fytyrës më afër formës së përkryer ovale;
 • sythe nga balli, si asnjë instrument tjetër në stil, nuk tërheqin vëmendjen e syve, duke e bërë vetën më ekspresive dhe madje misterioze;
 • bangat e dendura në ballë fshehin rrudhat që janë shfaqur, si dhe shpërthime inflamatore.

Por përkundër avantazheve të dukshme, bangs kërkojnë vëmendje për veten, sepse fijet e yndyrshme dhe të çrregullta të fytyrës do të lënë përshtypje të pakëndshme ndaj të tjerëve.

Por përkundër avantazheve të dukshme, bangs kërkojnë vëmendje për veten, sepse fijet e yndyrshme dhe të çrregullta të fytyrës do të lënë përshtypje të pakëndshme ndaj të tjerëve

Fotografia e procesit të krijimit të fijeve në fytyrën e një mjeshtri në një sallon bukurie

Këshillë! Në mënyrë që të keni gjithmonë një pamje të zhdërvjellët dhe të freskët, sidomos në mënyrën e ruajtjes së kohës, ju mund të lani vetëm bangat me larjen. Përveç kësaj, ajo do të lehtësojë tharjen e të gjithë kokën e flokëve, e cila nuk merr pista aq shpejt sa flokët e fytyrës.

Natyrisht, prerje flokësh me bangs kërkon mirëmbajtje të rregullt në sallon bukurie. Sa shpesh - do të varet nga ritmi i rritjes së flokëve. Mesatarisht, shumica e vajzave kanë nevojë për këtë një herë në muaj.

Çmimi për ofrimin e shërbimeve për formimin dhe zvogëlimin e bangs mund të ndryshojnë nga 300 në 1000 rubla, varësisht nga kompleksiteti i manipulimeve, si dhe nivelin e vetë master dhe sallon bukurie.

Pajisje të ndryshme në formën e këmbanave dhe kunjve të padukshëm, si dhe mjetet e fiksimit në formatin e mousses, sprays dhe krem ​​dylli do të vijnë në shpëtim në eksperimente me bangs styling.

Disa këshilla për shtyrjen e bangs varësisht nga forma e fytyrës

Duke përdorur shembullin e një versioni universal në formën e një zhurmë të gjatë ose të mbushur, ne përshkruajmë disa mënyra për të korrigjuar fytyrën me duart tuaja.

Një udhëzues i vogël udhëzimi do të ndihmojë për të lundruar:

 • duke hedhur flokët në njërën anë, ju mund ta hiqni theksin nga një mjekër të rëndë dhe faqet e plumbave;
 • në qoftë se ju hiqni flokët mbrapa dhe therrni atë në kurorë, atëherë fytyra ovale ose trekëndore do të bëhet më e hapur;
 • bangs mbrapa pafund mund të ndihmojnë gjithashtu në rregullimin e ballit të shkurtër ose kurorë pjerrët e kokës dhe të balancuar të gjitha me një mjekër të rëndë;
 • duke ndrequr bangs me një hekur, ju mund të merrni një kanavacë të përkryer të qetë që do të theksojë zile të bukura të larta;
 • shpërndarja e fijeve në anët do t'ju lejojë të theksoni elegancën çdo formë të fytyrës, duke përjashtuar pronarët e një ballore të gjerë.

Mos harroni gjithashtu se flokët e lagësht më të përshtatshme për styling dhe më e lehtë për të marrë formën e dëshiruar se thatë. Në mënyrë që hairstyle të zgjasë deri në fund të një dite të zënë, është e nevojshme të zbatohet mushti para fillimit të manipulimeve, dhe në fund - ta rregulloni atë me llak.

Është e rëndësishme këtu që mjetet e përdorura të mos ngjitën fijet, pasi do të jetë veçanërisht e dukshme në fytyrë. Për të arritur efektin më natyral do të lejojë sundimtarët profesionistë.

Preferuari kryesor në vitet e fundit në mesin e mjeteve të fiksimit për të përballuar këto detyra është Schwarzkopf Professional Silhouette me volum bujar prej 500 ml dhe një çmim deri në 1000 rubla. Më shumë fonde buxhetore mund të gjenden në mesin e markave të brendshme profesionale - Kapous ose Estel.

Nëse çmimi i lartë dhe buxheti i kufizuar ende nuk japin mundësi për të shijuar avantazhet e produkteve profesionale, atëherë në mesin e diversitetit në tregun masiv duhet t'i kushtoni vëmendje mjeteve të markave të tilla si Taft, Nivea ose Suoss.

Fijet e fytyrës ndihmojnë gratë në zbulimin e një stili individual që thekson vetëm dinjitetin e shfaqjes.

përfundim

Disa vajza ende besojnë se i përkasin grupit që nuk shkon. Por problemi i vetëm është se ata nuk mund të gjejnë një mundësi të përshtatshme për veten e tyre. Ne shpresojmë që këshilla jonë e vogël do t'ju ndihmojë të bëni zgjedhjen e duhur.

Më shumë informata vizuale dhe të hollësishme mund të gjenden në videon në këtë artikull. Nëse nuk gjeni në të informacionin që ju intereson, mos ngurroni të parashtroni pyetjet tuaja dhe t'i lini komentet në komente, në mënyrë që të mund ta hapim më tej temën.


Nëse dëshironi të falënderoni, shtoni një sqarim ose kundërshtim, pyesni autorin një pyetje - shtoni një koment!


Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью