Çfarë duhet të bëni për rrezitje. Si të merrni një cirk të bukur

 1. Rregullat e domosdoshme për një cirk të bukur
 2. Amplifier rrezitje - si për të shpejtuar rrezitje
 3. Butë dhe çokollatë në vendpushimin e plazhit
 4. Vaj të bukur për rrezitje
 5. Kremrat e duhur për rrezitje
 6. Produkte për një cirk të bukur
 7. Si të mbroni veten në diell të hapur?
 8. Kur është më mirë të bini diell?
 9. Cila është dielli më i mirë?
 10. Çfarë tjetër duhet të mbahet mend?
 11. Si të mbash një cirk?

Për të rregulluar siç duhet në diell, ju duhet të jeni në gjendje. Përndryshe, pjesa tjetër mund të kthehet lehtë në një makth. Në mënyrë që toni i lëkurës të bëhet çokollatë në një periudhë të shkurtër kohore, dhe për të shmangur djegien e lëkurës suaj, duhet të ndiqni këshillat e sugjeruara.

Kush është i dëmshëm për të bërë diell?

Është e nevojshme që të bini diellisht butësisht njerëzit që kanë lëkurë të drejtë dhe flokë të bardhë. Dhe gjithashtu për pronarët e një numri të madh të moles të mëdha dhe njerëzit me pigmentim të gjerë. Lëkura e këtyre njerëzve është shumë e prirur për djegien nga dielli, dhe rrezet ultravjollcë mund t'i shkaktojnë shumë sëmundje të pakëndshme.
Për njerëz të tillë, një mënyrë për të dalë është rrezitje cilësore.
Në rastin kur e dini se ndërsa bën diell në diell ju do të kaloni kohën tuaj me përfitim dhe nuk do të dëmtoni shëndetin tuaj, atëherë mbani mend disa rregulla.

Këto janë patjetër disa nga mjetet juridike natyrore që ju mund të përdorni për të trajtuar veten në rastin e djegie nga dielli . Nëse i njihni ende të tjerët, mund t'i ndani ato me ne duke lënë një koment më poshtë. Dielli është shumë i rëndësishëm për çdo person. Pa këtë, nuk do të kishte jetë në Tokë. Sidoqoftë, përkundër këtij funksioni shumë të rëndësishëm të Diellit, është e nevojshme të dini se qëndrimi në rrezet ultravjollcë është e dobishme deri sa të jetë në vend. Si nga proverbi lituanez: "Shumë, kjo nuk është e madhe".

Dielli leshon disa lloje rrezesh: gama, infrakuqe, ultravjollce, rreze X dhe rrezet e dukshme te drites ne sy. Rrezet ultravioletë janë rrezet më të rëndësishme dhe më të mira në trupin e njeriut. Është veçanërisht e rëndësishme të dimë se cili vend është më i mirë për muzg. Një nga gjërat më të paharrueshme - Është e këshillueshme që të jetë sa më hije sa të jetë e mundur në kulmin e diellit. Prandaj, kur kaloni pushimet tuaja në vende të ngrohta, relaksohuni në hijen e një peme ose ombrellë në një kohë relaksuese - dhe aty do të merrni rrezet ultravjollcë, në mënyrë që lëkura juaj të ketë një hije të bukur.

Në pasdite rrezet e diellit më djegur, është e rekomandueshme që të kaloni këtë kohë në hije. Mjekët këshillojnë sunbathing në mëngjes, mundësisht deri në njëmbëdhjetë orë, atëherë rrezet e diellit nuk do të shkaktojnë dëm për shëndetin.

Gjithashtu, para se të futeni në ujë, duhet të trajtoni lëkurën me agjentë mbrojtës, sepse Rrezet UV janë në gjendje të depërtojnë në një thellësi prej një metër e gjysmë.

Shumica e njerëzve e dinë se rrezet ultravjollcë janë intensive në verë në pasdite dhe mbrëmjen e hershme. Prandaj, njerëzit këshillohen të qëndrojnë në diell në orën 11 dhe 15 çdo ditë në verë. Por për udhëtarët e pasionuar, kjo mund të jetë këshilla shumë e thjeshtë dhe e pasaktë.

Intensiteti i rrezet ultraviolet ndryshon në rajone të ndryshme të Tokës, në varësi të kohës së vitit dhe kohës së ditës. Për shembull, dielli i pranverës në Lituani mund të jetë pak i rrezikshëm, por në vendet e Ekuatorit në këtë kohë Dielli mund të jetë jashtëzakonisht i fortë.

Fjala kryesore në verë duhet të jetë "uji". Etja është një funksion i mbrojtjes së trupit tonë. Megjithatë, ky mekanizëm dobësohet ndjeshëm nga të gjithë ëmbëlsuesit, rritësit e aromave, alkooli, duhani dhe aditivët e tjerë të ushqimit kimik. Prandaj, trupi shpesh merr një dehidratim serioz pa etje. Rregulli më i thjeshtë është se në verë është e nevojshme të pini shumë ujë të pastër jo të karbonizuar dhe limonadë aq e ëmbël sa të jetë e mundur.

Në rastin kur ju djersni shumë, ju duhet të aplikoni më shumë sunscreen më shpesh, sepse djersa mund të zvogëlojë vetitë mbrojtëse të saj.
Çfarë duhet të bëni në mënyrë që të mos merrni një djegie nga ultravjollcë?

Në asnjë rast mos shkoni në plazh pa marrë syze dielli dhe një kapelë. Është e rëndësishme të mbani mend se dielli mund të shkaktojë rrudha, si dhe flokët do të humbasin ngjyrën e saj dhe do të digjen, bëhen të brishtë.

Duke marrë sunbathing, është e këshillueshme që të kthehet çdo dhjetë minuta dhe të vë në dukje pjesë të tjera të trupit në diell, nga ana tjetër. Pas një ore qëndrimi në diell të hapur, duhet të fshihesh me një ombrellë ose të shkosh nën derdhjen.
Pas sunbathing, ju duhet të marrë një dush mezi të ngrohtë dhe lubrifikoni trupin me një krem ​​të yndyrshëm për të ushqyer lëkurën.

Rregullat e domosdoshme për një cirk të bukur

Preliminare, dhjetë ditë para pushimit të pritur, është e nevojshme të kryhen disa procedura në një dhomë me diell në mënyrë që lëkura të jetë gati për një cirk të pasur. Disa vizita të shkurtra në shtratin për rrezitje do t'i japin lëkurës një ngjyrë delikate të artë, si dhe do të krijojë një mburojë natyrore nga rrezet e diellit.
Ditët e para që do të relaksoheni në plazh, përdorni krem mbrojtës . Gjëja kryesore është të mos harrojmë se vendet më delikate janë lëkura e gjoksit, si dhe hunda dhe shpatulla. Është e dëshirueshme që vazhdimisht, me një interval prej tridhjetë minutash, t'i përpunoni ato me sunscreen.

Duke pasur një pushim në vende të tilla të nxehta si Afrika, Italia dhe Spanja, nuk mund të jetë në fillim në plazh jo në hije për më shumë se 10 minuta rresht. Gradualisht, nga dita, mund të zgjasësh kohën që kalon në diell të hapur. Por më shumë se një orë në një rresht nuk rekomandohet të bëheni në diell. Pas këtyre këshilla, dielli do të kënaqet me ngjyrën e saj delikate të artë.

Amplifier rrezitje - si për të shpejtuar rrezitje

Tan më të shpejtë dhe më të mirë çokollatë me ngjyrë mund të merret duke konsumuar kajsi të freskët dhe lëngje karrota gjatë sezonit të plazhit.
Mënyra më e padëmshme për të përmirësuar rrezitje është përdorimi i kremrave të veçanta që përmbajnë substanca që rrisin rrezitje.
Këto fonde duhet të zbatohen në ditët e para të pranisë në vendpushimin. Këto krem ​​janë stimulantë që shkaktojnë prodhimin intensiv të melaninës nga trupi. Ai është gjithashtu në gjendje të parandalojë djegien nga dielli, është ushqyes dhe hidratues. Rezultati i përdorimit të saj do të jetë tan i vazhdueshëm dhe i përsosur.

Gjithashtu një mundësi e mirë për të përshpejtuar rrezitje është që të aplikoni një krem ​​për rrezitje që ka një efekt të tringle. Këto kremë provokojnë rritje të gjakut në lëkurë, kështu që melanin fillon të prodhohet me dyfishin e shpejtësisë. Ju duhet ta provoni këtë krem ​​në një zonë të vogël të trupit, sepse ajo mund të shkaktojë reaksion alergjik . Nga nxitimi i gjakut, lëkura kthehet e kuqe. Nuk është e këshillueshme që të lyhet krem ​​i tillë në lëkurë të zbehtë dhe jo të zakonshëm, dhe gjithashtu nuk duhet të trajtoni fytyrën tuaj me të.

Butë dhe çokollatë në vendpushimin e plazhit

Si për të bërë rrufe tan dhe mbuluar në mënyrë të barabartë lëkurën në të gjithë trupin? Sekreti i cilësisë më të mirë është se ajo mund të merret vetëm pranë ujit. Fakti është se uji mund të pasqyrojë rrezet e diellit, duke rritur ndjeshëm efektin e tyre shumë herë. Lëkura hyn në çast, madje edhe kur hidhet në ujë.

Për ta bërë tanin më të fortë, ju nuk duhet ta fshini trupin nga uji, le të thahet më mirë natyrshëm. Por në këtë rast, shanset për t'u djegur rriten, sepse pikat e ujit, si lentet optike, rrisin intensitetin e rrezatimit ultravjollcë.

Gjithashtu, rrezitje pranë ujit, lëkura do të moisturize natyrshëm, sepse ajri me lagështi nuk do të lejojë lëkurë të thahet dhe të zbutur atë. Por përdorni krem ​​mbrojtës të diellit është ende e vlefshme.

Vaj të bukur për rrezitje

Nafta mund të hidhet në mënyrë të përkryer, të njomë lëkurën, duke përshpejtuar prodhimin e melaninës. Për më tepër, vaji mbulon trupin me një film të hollë, i cili mund të zbutë lëkurën dhe të ndalojë plakjen e mëhershme. Ju mund të fshini lëkurën tuaj menjëherë pas larjes, në banjë ose direkt në det. Nafta, pas uljes në ujë, mund të kullojë, prandaj, duhet të zbatohet përsëri. Ju duhet të përdorni me kujdes vajra kimike dhe sintetike, sepse ato mund të shkaktojnë alergji. Përdorimi i këtyre vajrave mbrojtëse ka një minutë, rëra shkon në lëkurë.

Kremrat e duhur për rrezitje

Për të siguruar që dielli i djegur ju ka anashkaluar, duhet të përdorni vetëm produkte të tilla që kanë mbrojtje SPF. Këto krem ​​e ndihmojnë lëkurën të mbajë lëngun, të parandalojë rrudhat e parakohshme dhe të sigurojë mbrojtje UV. Faktorët SPF në to mund të arrijnë 50. Kjo do të thotë se është e dëshirueshme të zgjedhësh një krem ​​sipas fototipit të lëkurës. Një lëkurë e lehtë dhe e ndjeshme do të përfitojë nga një krem ​​mbrojtës me faktorin më të lartë SPF.
Nëse ndjekni diellin në pasdite, atëherë sunscreen duhet të ketë një indeks SPF prej të paktën 30, dhe më mirë dhe më shumë. Dark skinned mund të përdorë SPF 10.
Kremë e shpëlarjes duhet të jetë lëvizje e lehtë, çdo gjysmë ore. Nëse kremja është shumë e trashë, efekti do të jetë krejtësisht i ndryshëm, kremja do të nxehet dhe do të jetë në gjendje të dëmtojë lëkurën.
Është e këshillueshme që të aplikoni kremrat e diellit me vetitë që mund të përmirësojnë efektet e rrezeve të diellit. Tan në këtë rast është e sigurtë se do të bëhet edhe më e bukur.

Para se të blesh një krem ​​për rrezitje, do të duhet të lexoni me kujdes etikullin në mënyrë që të mos ndodhë rastësisht që të jetë locion për rrezitje në një shtrat për rrezitje. Ky mjet nuk ka komponente që mund të mbrojnë lëkurën nga rrezet ultravjollcë, duke përdorur këtë mjet në plazh mund të digjet.

Ju gjithashtu mund të përdorni vajin që do të rrisë tan tuaj. Aplikimi natyror vajra kozmetike Ju gjithashtu mund të merrni një qime të qetë pa dëmtuar trupin. Do të jetë shumë e përshtatshme për të blerë një shishe vaji, veçanërisht për rrezitje nga kompanitë e provuara dhe të mirënjohura (Avon, Nivea, Garnier). Ato përbëhen nga vajra natyralë, komplekse të ndryshme vitamina dhe antioksidantë. Gjithashtu, ato përmbajnë faktorë SPF që sigurojnë mbrojtje të besueshme nga dielli.

Produkte për një cirk të bukur

Teneqerja perfekte, perfekte, e artë eshte shume e varur nga produktet qe perdoren gjate pushimeve. Aktivizuesi kryesor natyror, i cili përshpejton prodhimin e melaninës, është beta-karotinë, me ndihmën e lëkurës së tij do të bëhet çokollatë. Zbulohet nga shumë gra që ha ushqime ngjyrë portokalli (karrota, kajsi), tan fiton shkëlqimin dhe shkëlqimin. Gjithashtu, beta-carotene përmban speca të kuqe, mollë dhe dardha.
Një aminoacid, siç është tirozina, mund të ketë një efekt të madh në prodhimin e melaninës. Ajo është gjetur në peshk dhe mish të kuq.
Është gjithashtu e nevojshme të përdoren vitaminat C dhe E, për të pasuruar trupin tuaj me selen dhe lycopene. Opsioni më i mirë do të ishte një kompleks vitaminash.

Si dhe kur të bie dielli është më e mira? Në dhomë me diell ose në ajër të hapur? Si për të mbrojtur veten dhe për të mbajtur hije të errët për një kohë të gjatë? Këtu do të gjeni disa këshilla të thjeshta që do t'ju lejojë të bini diell si duhet dhe në mënyrë të sigurtë.

Ne gjithmonë e lakmojmë ngjyrën e artë natyrore të lëkurës, të cilën natyra i ka dhënë disa njerëz. Duke ëndërruar që të keni lëkurë të errët, shkoni në plazh. Sot flitet shumë për përfitimet e rrezitje (vitamina D, metabolizmi fosfor - kalcium, imuniteti forcues, prodhimi i serotoninës) dhe rreziku i të qenit nën diell të hapur (djegie, plakje e përshpejtuar e lëkurës, neoplazmat malinje). Megjithatë, ju mund të merrni një ngjyrë të artë të lëkurës pa rrezikuar shëndetin tuaj, thjesht duke ndjekur disa këshilla.

 • Para së gjithash, ju duhet të përcaktoni saktësisht se çfarë lloj lëkure lëkurën tuaj i takon për të përcaktuar ndjeshmërinë e tij ndaj rrezatimit ultravjollcë.
 • Në përputhje me llojin e lëkurës ju duhet të blini një krem ​​mbrojtës, dhe më mirë dhe më saktë disa lloje kremash me shkallë të ndryshme të mbrojtjes, si dhe kremra pas diellit.
 • Vetëm në rast, ju duhet të keni një ilaç për djegiet (opsioni më optimal dhe i shpejtë që vepron është të llak panthenol).
 • Tjetra, ju duhet të hiqni qafe të qelizave të vdekura të lëkurës - pastroni atë me një pastrim, dhe madje edhe më të mirë për të bërë një lëkurë të thellë, duke vizituar sauna ose banjë turke.
 • Rregjistrohuni në vitaminë C dhe E, dhe gjithashtu përfshini në karotën tuaj të përditshme, karrota, pjeshkë, dhe sallata me perime me domate, me salcë me vaj ulliri.
 • Një mënyrë e provuar dhe mjaft efektive për të përshpejtuar për rrezitje është të marrësh lëng të freskët të karrotave para një sesioni.

Një mënyrë e provuar dhe mjaft efektive për të përshpejtuar për rrezitje është të marrësh lëng të freskët të karrotave para një sesioni

Si të mbroni veten në diell të hapur?

Nëse po filloni të bini diell, aplikoni më shumë në lëkurën tuaj. sunscreen me një vlerësim maksimal të mbrojtjes SPF që do t'ju fshehë nga rrezatimi i rrezatimit ultravjollcë. Kur përdorni këtë krem, koha e tretjes do të rritet ndjeshëm, por ju nuk mund të frikësoheni nga djegia e diellit. Shumë kremë të nxehta janë komerciale për t'ju ndihmuar të merrni një ngjyrë të bukur të lëkurës dhe njëkohësisht të siguroni mbrojtje nga dielli.

Tani që jeni gati për t'u përballur me diellin pa u djegur, duhet të keni kujdes nga mbinxehja
Tani që jeni gati për t'u përballur me diellin pa u djegur, duhet të keni kujdes nga mbinxehja. Në fillim nuk duhet të jeni në diell për një kohë të gjatë. Trego disa durim dhe lejoni që drita UV të japë ngjyrën e lëkurës në periudha të shkurtra kohore. Filloni me gjysmë ore, duke rritur gradualisht periudhat e qëndrimit nën rrezet e nxehta për 10 - 15 minuta. Sidoqoftë, melanin prodhohet në 30 deri në 50 minuta dhe qëndrimi i mëtejshëm në diell të hapur është i pakuptimtë.
Nëse përshtatja kryhet saktë, ju do të jeni në gjendje të përgatitni një cirk bazë, i cili së shpejti do të rritet në një thellësi. Me rritjen e kohës duhet të zvogëlohet niveli i sunscreen që përdorni.

Kur është më mirë të bini diell?

Koha optimale për djegien nga dielli është nga 10 në 12 në mëngjes, sepse në këtë kohë dielli nuk është në kulmin e saj dhe rrezet e tij janë të shpërndara. Në mbrëmje, është e mundur të vazhdoni procedurën vetëm pas orës 16-17, dhe në orët e pasdites të shmanget më mirë.

Sezoni gjithashtu ndikon shumë në blerjen e rrezitje. Në mes të verës, dielli do të jetë padyshim i ashpër, kështu që kufizoni qëndrimin tuaj nën rrezet e nxehta dhe kaloni më shumë kohë në hije, nën një ombrellë ose një tendë. Në hije, ju gjithashtu mund të merrni një të bukur dhe madje më shumë tan tan. Në pranverë dhe në fillim të vjeshtës dielli nuk është aq aktiv dhe ju keni më shumë gjasa që të merrni me siguri ngjyrën e nevojshme të lëkurës.

Në pranverë dhe në fillim të vjeshtës dielli nuk është aq aktiv dhe ju keni më shumë gjasa që të merrni me siguri ngjyrën e nevojshme të lëkurës

Cila është dielli më i mirë?

Nëse preferoni të bini diell ndërsa shtriheni, sigurohuni që këmbët tuaja të vendosen gjithmonë në drejtim të diellit. Kur tanning në shpinë, nuk e ulët kokën tuaj, ndryshe qafën do të mbetet e bardhë. Ndryshimi pozicioni më shpesh për të arritur më të tan tan.

Por hije me cilësi më të lartë merret me rekreacion aktiv, domethënë një shëtitje përgjatë vijës bregdetare për gjysmë ore në të dy anët, shumë efektive për rrezitje, sepse uji reflekton në mënyrë aktive rrezet e diellit.

Por hije me cilësi më të lartë merret me rekreacion aktiv, domethënë një shëtitje përgjatë vijës bregdetare për gjysmë ore në të dy anët, shumë efektive për rrezitje, sepse uji reflekton në mënyrë aktive rrezet e diellit

Për të mbrojtur lëkurën nga plakja dhe tharja - ai do të moisturize trupin nga brenda. Përdorni spërkatës hidratues për të njëjtin qëllim jashtë.

Me një notim, sigurohuni që të fshini trupin me një peshqir për të hequr qafe nga pikat e ujit që japin efektin e një lente.

Mos harroni se tan duket brenda 2 orëve. Pas kthimit nga plazhi, sigurohuni që të bëni një dush dhe përdorni një krem ​​ose locion pas diellit që zbut lëkurën.

Çfarë tjetër duhet të mbahet mend?

Pronarët e lëkurës së drejtë, para fillimit të një pushimi plazh, duhet të jetë mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të vizitoni dhomë me diell. Plus shtretër për rrezitje - kontroll i plotë mbi procesin. Pajisja është konfiguruar në mënyrë që ju të mos keni gjasa të digjni.
Ashtu si në plazh, në dhomë me diell ju duhet gradualisht të mësoni lëkurën me efektet e rrezatimit ultravjollcë. Ky proces do të marrë rreth gjashtë deri në tetë sesione prej 5-10 minuta. Për rezultatet më të mira, zhvilloni seanca çdo dy ditë. Ekspozimi i zgjatur ndaj rrezatimit të rëndë në një shtrat për rrezitje është i rrezikshëm. Për të shmangur ekspozimin, duhet të pakësoni me kujdes intervalin kohor ndërmjet çdo sesioni.
Rekomandohet gjithashtu përdorimi i locioneve të veçanta që lejojnë lëkurën që të thithë shpejt dritën UV. Thjesht, duke aplikuar locion për rrezitje, ju merrni një të mirë, madje edhe tan në një kohë të shkurtër.

Si të mbash një cirk?

Pas kthimit nga deti, për disa kohë nuk përdoren agjentë zbardhues, dhe gjithashtu përmbahen nga vizitimi i saunave dhe procedurat exfoliating. Ju mund të mbështetni për rrezitje duke vizituar një dhomë me diell një herë në javë. Ka një të përballueshme dhe të mirë ilaç popullor - përditshme në mëngjes dhe në mbrëmje fshij lëkurën me çaj të zi të fortë.

Ndiqni dietën, duke ngrënë një sasi të mjaftueshme të produkteve me përmbajtje të lartë të beta-karotenit (karrota, buckthorn, buçkë, spinaq etj) dhe duke përjashtuar produktet e çngjyrosjes së lëkurës (tranguj, limon, qumësht)


Ndiqni dietën, duke ngrënë një sasi të mjaftueshme të produkteve me përmbajtje të lartë të beta-karotenit (karrota, buckthorn, buçkë, spinaq etj) dhe duke përjashtuar produktet e çngjyrosjes së lëkurës (tranguj, limon, qumësht)


Ne gjithashtu rekomandojmë

Kur është më mirë të bini diell?
Cila është dielli më i mirë?
Çfarë tjetër duhet të mbahet mend?
Si të mbash një cirk?
Kush është i dëmshëm për të bërë diell?
Çfarë duhet të bëni në mënyrë që të mos merrni një djegie nga ultravjollcë?
Si dhe kur të bie dielli është më e mira?
Në dhomë me diell ose në ajër të hapur?
Si për të mbrojtur veten dhe për të mbajtur hije të errët për një kohë të gjatë?
Si të mbroni veten në diell të hapur?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью