Како да се привлече мачка на лицето на детето. Видео: детски цртеж: нацртајте мачка на лицето. Како да се привлече мачка на лицето - импровизирани средства.

 1. Карневална шминка за децата на ѓаволот
 2. Тигар шминка маска за деца
 3. Чекор-по-чекор шема за правење шминка мачки за Ноќта на вештерките
 4. Карневална карневалска шминка за деца
 5. Кловн карневалот шминка за деца
 6. Очила за очи
 7. Индијана карневалска шминка за деца
 8. Морска муцка
 9. Една едноставна верзија на мачка шминка за празник Ноќта на вештерките
 10. Видео: убава мачка жена шминка за Ноќта на вештерките
 11. Како да направите мачка шминка за Ноќта на вештерките?
 12. Што друго е потребно за успешна мачка сликата?


Традиционалниот начин да се прослави Ноќта на вештерките е да се излезе  светла слика  , според кој да се изврши шминка, фризура и, природно, да се подигне фустан

Традиционалниот начин да се прослави Ноќта на вештерките е да се излезе светла слика , според кој да се изврши шминка, фризура и, природно, да се подигне фустан. И како празник без мачка ?! Ако сè е повеќе или помалку јасно со фризурата и облеката, тогаш треба да работите напорно и, по правило, самостојно. Така што немате проблеми со тоа како да направите мачка шминка за Ноќта на вештерките, ние нудиме чекор по чекор инструкции - водич за акција.

Карневална шминка за децата на ѓаволот

Крзните бои се нијанси на жолто и кафено, а муцката за цртање околу устата на детето е бела со црна линија. Усните треба да бидат насликани црно. Трикот на ѓаволот го зема целото лице на детето, но тоа е многу едноставно. Ја шири основата со црвена боја, пополнувајќи го овалот на лицето. Со бела боја насликани рогови и клокоти. Овие детали можат да бидат врамени со црно молив за подобро да се истакнат. Ако сакате, можете да додадете пенливи белешки на твоето лице.

Тигар шминка маска за деца

За да направите шминка на тигар, жолта позадина се поставува на целото лице на детето, со исклучок на областите околу очите и усните, кои треба да бидат бели. За да се направат боите на крзните од тигар подобро, надворешноста на лицето треба да биде портокалова или светло-кафеава. За да го комплетираме тригонот, цртање на крзно линиите во црно, следејќи ги линиите на челото. Ние ја завршуваме тетоважата со поцрнување на долниот дел од носот и цртање на црна линија на муцката во областа над усната.

Чекор-по-чекор шема за правење шминка мачки за Ноќта на вештерките

Тонална основа

Како и секоја друга шминка, мачка шминка за Ноќта на вештерките започнува со основата, или подобро, со изедначување на тонот на лицето. Оваа задача ќе ни помогне да се справиме со стандардните алатки на кои се одморате во секојдневниот живот. За да се задржи шминка на твоето лице што е можно подолго, одберете основа, крем, мус, итн. според типот на кожата. Ова ќе ви помогне да скриете помали недостатоци својствени за одредени типови на кожа, а од друга страна нема да преоптоварувате лицето со нестандардни козметички производи.

Карневална карневалска шминка за деца

За пчелата, можеме да избереме две опции: во целост или во дел од лицето. За пчела шминка на целото лице, ние треба да се постави жолта позадина и да привлече црн преглед на крилјата околу очите и телото на пчелата по носот на детето. За парцијална пчела шминка, ние боја на пчела на четка под око или вклучуваат око во дизајнот како тело на пчела.

Кловн карневалот шминка за деца

Трикот на кловнот што го гледаме во циркусот го покрива целото лице на едно бело дете. Полесни и полесни за употреба алтернатива е да се користи бело само во потструктурата и околу усните. Устата треба да има црн контури и црвени усни. Со црно извлекуваме многу стилизирани дијагонални веѓи. Со црвено, извлекуваме класичен кловнов нос и две малку нејасни рачки на образите.


 1. Со помали дефекти (мозолчиња, гребнатини, дамки) корективни средства со густа текстура што сигурно ги маскираат недостатоците ќе ни помогнат да се справат. Со темни кругови под очите, сијаличката се справува со честички што рефлектираат светлина или течност за течност дизајнирани да ја поправат областа околу очите. За да го наместите темелот неспокојот, користете специјални четки или сунѓер, но не претерувајте: ако нанесете шминка со дебел слој, тоа ќе го направи лицето неприродно, како маска.
 2. Кога го тонирате лицето, не заборавајте да насликате врз вашите природни веѓи. Значи, тоа ќе биде многу поудобно за вас да им ги дадете вашите веѓи саканиот свиок и облик со свои раце. Сликата на мачка им овозможува на двете тенки, заоблени веѓи, и "бушава", fleecy, имитира мачка коса. Изберете опција која лесно ќе се вклопи во вашиот имиџ.

Очила за очи


Очила за очи

Индијана карневалска шминка за деца

Индискиот трик може да биде едноставна копија од обоени линии насликани дијагонално низ образите. За покомплицирано индиска шминка можеме да нацртаме група на челото и пенкало на предната страна. Таа започнува со сликање обоен камен во мал круг во средината. Со црн, ние ги нацртиме дресовите на групата со едноставни хоризонтални удари, за да не претеруваме премногу. Со бело цртаме пердув што се спушта од храмот до крајниот дел од вилицата. Ние цртаме црно пенкало со цртање внатрешни детали.

Информациите содржани на оваа страница не се наменети и на никој начин не треба да ја заменат директната врска помеѓу лекарите и читателот. Знаењето како да се привлече лица и изрази на лицето е главната алатка во касетата на карикатуристот. Но, патувањето нема да биде завршено додека не научите како да го нацртате огромен свет на животни! Тука, со поголем интензитет на луѓе, преовладува разновидноста! Се чини тешко да се замисли толку многу сорти со еден лист и молив, нели?

 1. Ноќта на вештерките мачка шминка треба да им даде на вашите очи јасна, издолжена, бадем форма што се повторува. Лајнерот ќе ни помогне со ова. Нацртајте јасна линија на основата на трепките, проширувајќи ја и спуштајќи ја опашката. Шминката се применува во темни бои кои ќе бидат во контраст со вашиот тон на кожата.
 2. Ноќта на вештерките шминка за девојчиња не препознава никакви табуа - покажуваат имагинација: насликајте го целиот очен капак со црн молив, продолжувајќи го аголот на окото или за драматичен ефект - насликајте го класичното, извлекувајќи го надворешниот агол со потемни нијанси од палетата.
 3. Да се ​​надополни сликата на мачката ќе им помогне на меки, обемни трепките. Експресивен ефект може да се постигне со неколку слоеви на продолжување и масовно труп. Или едноставно користете лажни трепки.
 4. Ноќта на вештерките мачка шминка ќе биде повеќе драматични ако користите леќи кои имитираат ирис и ученик на мачка очи да се рекреираат на сликата. Таков необичен пристап кон Ноќта на вештерките заедно дефинитивно нема да се игнорира!

Морска муцка

Прекрасната маска за Ноќта на вештерките ќе биде недовршена без уредно мачко лице. Можете да го прикажете со користење на црно козметички молив или стандардна лагер за очи.

Цртани цртани филмови се многу корисни. Вие разбирате колку се среќни деца кога ги преведуваме специфичните комплексности на човечката форма во едноставни и атрактивни линии. Кога ги преувеличуваме изразите на лицето во нашите ликови, ние не само што ги забавуваме најмладите, туку и ги подучуваме како да се справиме со тешкотиите на животот. Ова е одговорност на уметникот, кој ги има децата како главна публика.

Но светот на детето не е целосен без животни. Карикатурист, лишен од способност да нацрта различни животни на парче хартија, не е целосен уметник. Денес ние ќе ја смениме оваа ситуација и повторно, врз основа на истиот модел како и во претходниот туторијал.


 1. За да нацртате нос на мачката, внимателно насликајте го врвот на носот со темни моливи, давајќи му триаголен облик. Нацртајте ја нормалната права надолу до нивото на горната усна и пополнете ја со истиот тон. Покријте ја долната усна со тон или прав, така што не се издвојува од лицето.
 2. Ноќта на вештерките мачка шминка исто така не е можно без луксузни мачки мустаќи. На ист начин, чекор по чекор, користејќи црн молив или eyeliner, исцртувајте ги антените што зрачат од назолабијалниот преклоп.

Една едноставна верзија на мачка шминка за празник Ноќта на вештерките

Шминка мачки за Ноќта на вештерките може да се врши дома и во поедноставна верзија. Шемата за примена на ваква шминка е да се фокусира само на очите или на лицето - тука секој е слободен да избере независно.

Дали се сомневате дека можеме да привлечеме повеќето животни само со кругови подолу? Ние само треба овој круг, кој ќе биде појдовна точка за цртање на сите цртани филмови. Ако ги прочитате моите претходни упатства, тука нема ништо ново. Па, да ги задржиме очите во оптимална положба на нашиот модел, кој ќе послужи како основа за сите животни што ги градиме денес.

Исто така, посетете како да креирате изрази на лицето за повеќе информации.
Исто така, посетете како да креирате изрази на лицето за повеќе информации
Како и кај сите карикатури, станува збор за рециклирање на она што ви треба за да создадете нешто ново. Сега го имаме нашиот модел, одиме на првото животно, кралот на Интернет, мачката.


 • Ако вашиот адут ја сочинуваат мачката на Ноќта на вештерките вклучува правење очи, тогаш можете да ги наполните усните со светло црвен кармин, отворен со лак или усна сјај. Таквата убава шминка за Ноќта на вештерките е многу секси и многу почитувана од машката публика која, во комбинација со тесна облека, ќе создаде вистинска сензација.
 • Ако одлучивте да направите муцка муцка како главен акцент, потоа насликајте го врвот на носот со темни моливи и преместете го назолабијалниот преврт со бели сенки за да ви дадете олеснување на вашата шминка. Заокружете ја горната усна со темни кармин или молив, исцртајте ги антените или означете ја нивната локација со црни точки.
 • Прекрасна маска за шминка на Ноќта на вештерките сугерира забележително скулптурирање на лицето со истакнати јагоди и подигнати образи. За да го постигнете овој ефект, можете да го користите прашокот за бронзирање и да зацрвите. Повлечете ги образите: до местата каде што се формираа дупките, и на испакнатите делови - праска руменило со рефлектирачки честички. Визуелниот ефект на таквата комбинација на текстури е навистина уникатен!

Видео: убава мачка жена шминка за Ноќта на вештерките

Католичкиот празник Ноќта на вештерките е поврзан со сета забава, смеа, интересни приказни, како и страшни ликови кои никој не се плаши! Костимирани тематски партии Оваа вечер предизвика неверојатна возбуда! Секој со големо внимание ја зема својата облека! Жените реинкарнираат во пеколот, вештерките, мумиите. Само надворешно, се разбира! Но, ако не ви се допаѓаат такви агресивни и страшни слики, тогаш постои решение! Свртете еден час или два во лукава, мудра, приврзана, непослушна мачкачка! Во прилог на сликата, не заборавајте да направите соодветен состав на мачката на Ноќта на вештерките!

Шминка е доволно лесна дури и дома! Технологијата на примена на шминка ќе варира во зависност од тоа дали користите маска за да креирате слика.

Како да направите мачка шминка за Ноќта на вештерките?

Без користење на маска

1. Спроведување на тонски основа. Нијанса може да биде оној кој го користите секој ден! Ако сакате да маскирате, потоа одберете полесен тон. Некои шминка уметници веруваат дека е подобро да се направи целосно бело готско лице со помош на бел прав.

2. Мачка за мачка исклучи розова руменило. Но, за поголема сличност со мачката и ефектот на подигнати образи, ги затемнуваат јаготките во темна беж или кафеава боја.

3. Очи мора да се истакнат особено внимателно! Погледот на Catwoman треба да биде фасцинантен и лукав:


Други класи на животни, како што се птиците, да се именуваат неколку, се многу различни од другите, кои имаат и уникатни карактеристики

Други класи на животни, како што се птиците, да се именуваат неколку, се многу различни од другите, кои имаат и уникатни карактеристики.

Па, сега е време да се обидете сами. Не заборавајте да ги погледнете карактеристиките на секое животно и обидете се да ги репродуцирате на хартија.

Органите на животните имаат "огромна флексибилност!" Тие постојано се прошируваат и се склопуваат, само да ги разгледаат позициите на косината на мачката за да видат колку се флексибилни. Едноставно нагласи ги главните области и разбере како функционира телото кога се движи.

 • на целата површина на горниот очен капак, нанесувајте светло-беж или бледо розови сенки;
 • ставете дебела црна линија на грбот на горниот очен капак со молив и продолжете ја до врвот на горната веѓи. Помрачи и да се вклопи темно со темни сенки;
 • Нанесете бели сенки на целиот подвижен очен капак, вклучувајќи го и внатрешниот агол на окото. Продолжете ја белата лента до крајот на црна стрелка. Две контрастни линии - темно и светло - ќе изгледаат многу експресивни и невообичаени;
 • светли сенки треба да се применат на горниот дел на очниот капак пред веѓите, малку засенчување на горната граница на црната линија;


светли сенки треба да се применат на горниот дел на очниот капак пред веѓите, малку засенчување на горната граница на црната линија;


Научете како да го поедноставите обликот на животното што го дизајнирате, но бидете сигурни дека знаете каде да ги поставите најважните структури на телото, како што се вратот, колковите, опашката и екстремитетите
Научете како да го поедноставите обликот на животното што го дизајнирате, но бидете сигурни дека знаете каде да ги поставите најважните структури на телото, како што се вратот, колковите, опашката и екстремитетите. Мачките ја имаат истата коскена и мускулна структура на домашните мачки. Запомнете дека само треба да ја поставите големината на вашите екстремитети.


Откако ќе сфатиле како работат телата на животните, можете да играте
Откако ќе сфатиле како работат телата на животните, можете да играте! Во цртан стил, исто така, можете да ги комбинирате со човечка анатомија. Ова е многу интересна техника која дава повеќе акција на сцената. Обидете се да направите четириножни животни на две нозе и да дејствувате како луѓе.

 • Нацртајте ги очите кон контурата. Малку продолжен по аглите, давајќи ги очите форма на бадем;
 • Применуваат црна маскара во неколку слоеви. За поголем ефект, можете да користите лажни трепки.

4. Дајте дефиниција на вашите усни со црвен молив. Кармин може да биде крв црвена, цреша или бледо розова. Во центарот на долната усна, нанесувајте сјај со стаклен ефект.

5. Нацртајте црни мустаќи со посакувана должина.

6. На врвот на носот, нацртајте триаголник или круг. Наслика со јаглен или сивкав молив.

Користење маска

Во филмовите и на снимките од списанието мачка жените користат маска за сликата. Дополнителен атрибут додава боја! Во овој случај, ќе биде потребно помалку време за да се подготвите за партијата, бидејќи нема да морате да ги декорирате затворените простори на лицето!

Техниката шминка е иста како и во првиот случај. Треба да носите маска пред да ја преземете шминката. Потребно е да се обрне внимание само на оној дел од лицето кое ќе биде отворено.

Прво, се применува светлосно темнина. Веѓите се нацртани со молив - црни линии со остар пауза во средината. Понатаму, сите фази на шминката се повторуваат колку што е потребно на отворените површини на лицето.

Што друго е потребно за успешна мачка сликата?

За да ја направите сликата на Ноќта на вештерките целосна, вреди да се размислува за уште неколку важни детали!

 • Облека Најчесто се избрани црни тимови. На крајот на краиштата, тоа е црна мачка која толку многу ги исплаши луѓето, трчајќи по својот пат! Благодатното животно ја заработи славата на мистично суштество! Носете цврсти црни панталони и врвот. Црн фустан или здолниште со врвот е исто така погоден за девојче. Кожниот костум ќе изгледа повеќе импресивно.

Кожниот костум ќе изгледа повеќе импресивно

 • Чевли Црна чевли се совршени за темно фитинг одговара.
 • Фризура Нема потреба да одите на фризер, кадрици и кадрици. Кропот или плетенката совршено ја надополнуваат сликата!
 • Уши и опашка. Можете да ги купите во продавницата на карневални носии или себе си!

Можете да ги купите во продавницата на карневални носии или себе си

 • Маникир. Остри, тенки, црни канџи не мора да се зголемуваат специјално за една вечер. Малку е веројатно дека тие ќе уживаат во вас и другите во секојдневниот живот. Прифатлива опција - лажни нокти, кои ќе ви служат како одличен додаток на сликата. Потоа тие можат да бидат фрлени во ѓубрето без жалење!

Оди

 • Добијте специјални контактни леќи кои ќе ја променат бојата на очите. Најсоодветно за сликата на мачка очи. Оригинални и светли светло зелени леќи ќе изгледаат.
 • Вежбајте да го сочинувате денот или дваот пред планираната страна.
 • Сонувај се! Зошто да не се реинкарнираш како близок роднина на мачка - тигрица, леопард, гепард, рис!


Зошто да не се реинкарнираш како близок роднина на мачка - тигрица, леопард, гепард, рис

 • Не заборавајте дека сликата на мачка бара одредено однесување! Телото мора да биде флексибилно. Сите движења се благодатни, малку дрски. Гледај - незгодно, храбро, заводливо!

Зошто сликата на мачка толку популарна на таквите празници? Можеби затоа што во природата на секоја девојка постои мачка трик и лукав, кој од време на време се менува на мекост и наклонетост? Или можеби затоа што костимот и шминката на женска мачка на Ноќта на вештерките не е тешко да се создаде со свои раце, и тоа ќе изгледа поинаку на секоја дама?

Што друго е потребно за успешна мачка сликата?
И како празник без мачка ?
Се чини тешко да се замисли толку многу сорти со еден лист и молив, нели?
Дали се сомневате дека можеме да привлечеме повеќето животни само со кругови подолу?
Како да направите мачка шминка за Ноќта на вештерките?
Што друго е потребно за успешна мачка сликата?
Зошто сликата на мачка толку популарна на таквите празници?
Можеби затоа што во природата на секоја девојка постои мачка трик и лукав, кој од време на време се менува на мекост и наклонетост?
Или можеби затоа што костимот и шминката на женска мачка на Ноќта на вештерките не е тешко да се создаде со свои раце, и тоа ќе изгледа поинаку на секоја дама?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью