Како да се направи совршена глупост. Како да се направи убава пунџа за кратка коса

 1. Како да направите пунџа за кратка коса чекор по чекор
 2. Пакет за куси коса: фотографии од најпопуларните
 3. Краток коса пунџа со камче
 4. Како да се направи пунџа за кратка коса: видео
 5. Како да направите зрак на долга коса со помош на чорапи или гуми (јавни)
 6. НА СРЕЌНА КОСА
 7. КАКО ДА СЕ ПОСТАВУВА СКОПЈЕ НА СРЕЌНА КОСА
 8. КАКО ДА СЕ ПОСТАВУВА КУКУВАЊЕ НА КРАЈНА КОСА
 9. Карактеристики на создавањето
 10. Должина на должината на рамото на косата
 11. Снопови на косата под рамо должина
 12. Карактеристики на создавање на стандарден зрак
 13. Различни опции на зрак
 14. Во заклучок
 15. Пакет со кратки коси со бубела
 16. Како да се направи убава пунџа за кратка коса?

Имаш кратка коса ? Ова не значи дека треба да застанете на една или две здодевни фризури. Денес ќе објасниме како да направите неколку видови греди, да ги прочитате презентираните фотографии и видеа.

Со цел да се одржи пакетот во текот на денот и да ве воодушеви со неговата убавина и облик, препорачливо е да го сторите тоа на вториот ден откако ќе ја измиете косата, нема да притискаат и да се дезинтегрираат. Исто така, не е болно да се поправи косата со лак за коса или гел.

Како да направите пунџа за кратка коса чекор по чекор

Прво треба да ги врзувате со тенка, но цврста гумена лента во опашката на задниот дел од главата.

Сега ставете бумела на гума за џвакање. Вака ја вадиш оваа коса над буле и протри ја низ тенка еластична лента. Косината на косата ќе биде речиси невидлива, поправете ги со лак на главата, така што тие не се видливи.


Косината на косата ќе биде речиси невидлива, поправете ги со лак на главата, така што тие не се видливи


Пакет за куси коса: фотографии од најпопуларните

Од страната. Ова е една од најпопуларните опции, погоден е дури и за многу кратки кадрици. Направете страничен разделба и соберете ја косата од едната страна, врзете ја опашката малку повисока од увото, потоа направете мал пакет и прицврстете ја со невидливи шноли.

Плетенка. И покрај фактот дека фризурата на прв поглед се чини дека е тешка, ќе го направите за само неколку минути. Соберете ги кадрици од едната страна и прицврстете ги во опашката со тенка еластична лента, потоа направете еден или два кошули, извртувајте ги и фиксирајте ги со скришум.

На врвот. Погоден за лето, и ако имате многу да направите, таков пакет нема да ви пречи. Нежно ја чешајте косата и ја заштитете опашката на врвот. Завршете ја косата во пунџа што е цврсто колку што е можно, за да не се растури и зацврсти со шноли, во спротивно ќе изгледа невешт.

Како балерина. Сакате да изгледате елегантно? Во овој случај, препорачуваме да ја изберете класичната верзија. Соберете ја косата во опашката, потоа одделете ги во горните и долните делови. Земете го горниот дел и направете мал пакет, а потоа затегнете ги долните кадрици на мал пакет, зацврстете ги сите со шноли.

На задниот дел на главата. Ако имате многу кратка коса, не очајувајте - оваа опција е совршена за вас. Само ги собереш на задниот дел од главата и ги врзуваш во пунџа. За убавина, можете да декорирате со убави шноли.

Краток коса пунџа со камче

Краток коса пунџа со камче


Како да се направи пунџа за кратка коса: видео

Ако ви е тешко да разберете од фотографијата како да ја направите оваа фризура, нашето видео ќе ви помогне. Благодарение на јасен и разбирлив совет, ќе научите како да го направите тоа за само неколку минути.

Женско онлајн списание сајт - сите за убавина

Фризура пунџа - ова е универзален и лесен стил, како кратка, средна и долга коса. Фризури со бухти се на различни начини и под било кој стил. Пакет украсен со плетенки - " вечер "," ", совршено ја надополнуваат елегантната романтична слика. Дневна фризура, а со тоа и поедноставна, но не помалку мода зрак - мазни или безгрижни. Додадовме повеќе фотографии за да можете да ја изберете вистинската фризура.

Ова  долго светло  со коса  долга коса  Изгледа интересно и необично Ова долго светло со коса долга коса Изгледа интересно и необично.

Прв чекор: за пунџа на долга коса, чештете ја косата и спуштете ја главата надолу.

2. чекор: Независно или со нечија помош плетете коса од косата, се движите од задниот дел на главата до круната.

Трет чекор: Исправте го резултираниот конус на круната.

Чекор 4: Собери ја косата во висока опашка.

6-ти чекор: Направете пакет со куп, користејќи Стелт, пречистена коса за сјајот на зракот и извртување на нив во лесен турнир - 5-ти чекор.

Висок или низок куп коса што го добивате, тоа зависи од локацијата на зракот на главата.Како да направите зрак на долга коса со помош на чорапи или гуми (јавни)

За прекрасен зрак на главата, потребен ви е специјален професионален еластичен бенд за зракот. Изгледа како прстен вештачка коса или пена гума. Еластична лента за долга коса е сенка руса, светло-кафеава или кафеава. Но, за прв пат, во отсуство на пена бумела за зрак, можете да го користите обичен чорап и сигурно ќе успеете бујна пунџа .

За да направите пакет со чорап, првото нешто е да ја положиш косата во опашката. Вториот е да се тркалаат или се тркалаат со чорап и трим, делот што паѓа на прстите. Навртете го врвот на опашката во добиената гума за зракот и поправете го. Потоа, почнувајќи од крајот на опашката, заедно со гумен пети за прекрасен пакет, постепено и нежно се движи кон основата, ја свиткајте долгата коса во пунџа. Ширење на косата низ целиот чорап и прицврстете го невидливо. Воила, прекрасна пунџа за долга коса е подготвена!

ВАЖНО: ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ЗВУКОТ НА ОСЛОБОДНИТЕ КОСА ПОВЕЌЕ ОД ТРАСТОВИТЕ ЌЕ ПРИСТАПУВААТ, НЕ ПОРОЛОНОВИ МУБРИ ИЛИ ГУМ ЗА ЗЕМЈА!

Бовница за долга коса со видео клип

НА СРЕЌНА КОСА

Фризура пунџа со влакна коса на средна коса - ова е првенствено елегантен!


Фризура пунџа на средна коса со куп

КАКО ДА СЕ ПОСТАВУВА СКОПЈЕ НА СРЕЌНА КОСА

Пример за тоа како да се направи пунџа со куп на средна коса дома видео

Една од опциите за средна коса на стајлинг во пунџа дома

Како по правило, пунџа на кратка коса е ниско пунџа. Но, дури и оваа верзија на еден куп коса изгледа извонредно, а особено ако е надополнета или додатоци.


Но, дури и оваа верзија на еден куп коса изгледа извонредно, а особено ако е надополнета или додатоци

Фризура со ниска пунџа фотографија

КАКО ДА СЕ ПОСТАВУВА КУКУВАЊЕ НА КРАЈНА КОСА

КАКО ДА СЕ ПОСТАВУВА КУКУВАЊЕ НА КРАЈНА КОСА

Убав пунџа ткаење француски водопад
Убав пунџа ткаење француски водопад

Што може да биде поедноставно и попрактично од зрак? Фризурата што ги освои срцата на двете едноставни девојки и шоубиз ѕвезди стана дел од животот на една модерна дама. Сепак, многу луѓе погрешно веруваат дека тоа може да се изведува само со многу долги кадрици. Всушност, зракот на кратка коса е создаден со ист минимален напор: тоа само бара поголемо внимание и знаење за некои нијанси.

НАСОЧУВАЊЕ НА БРЗАТА ЧЛЕН

Карактеристики на создавањето

Тешко е да се создаде зрак за кратка коса без употреба на додатоци за фризура: не е потребен само еластичен опсег, но исто така и неколку кратки (до 45 mm во должина) шноли, како и пар невидливи влакна. Доколку косата едвај стигне до рамената, треба да купите специјален бумела или да користите дебела гумена лента (не кадифе, но од густ материјал од пена) што добро ја држи формата. Единственото нешто што треба да се види за неговата големина - дебелината на прстенот не треба да биде повеќе од половина од должината на слободната маса на косата , која се мери од основата на собраниот опаш.


За хоризонтални снопчиња (различни грчки фризури), можете да користите специјални ролки , кои исто така се препорачуваат за кратка коса. Различни преврски, панделки, како и пајаци, соодветни кадрици со тон-на-тон може да бидат корисни. Фризерниците се препорачува да се погледне на ролки со вештачки влакна : Ако најдете верзија која е слична на структурата и бојата на вашата коса, тие дури можат да помогнат и на многу кратка фризура.

Должина на должината на рамото на косата

Не е ни чудо што постои судир мислење дека најатрактивната фризура не може да се направи намерно - излегува сама по себе, кога треба веднаш да ја притисне косата, отстранувајќи ги од лицето. Вистината тука е дефинитивно таму, особено во однос на греди. Фризурите, создадени за неколку секунди, се здобија со популарност не само меѓу модерните девојки, туку и меѓу филмските ѕвезди и поп-ѕвездите: особено, пакети и јазли. Тие се лесни за изведување, дури и на многу кратка коса.

 • Чешлајќи ги сите влакна назад, соберете во задниот дел на главата. Пожелно е целосно да се изедначи главата, бидејќи отсуството на должина со секое руно се потенцира уште повеќе.
 • Поделете ја опашката на неколку делови (вредноста е оставена на ваша дискреција), се тркалаат секој во лабава ресна и игла на основата на опашката, отстапувајќи се од врвот за 0,5 см - нека се излади малку.
 • Ако ви треба подебел пакет, скријте ги краевите под него и цврсто закачете ги едни со други. Во процесот на извртување, можете да ги попрскате навлаките со навлажнувачки спреј: ова ќе ги спречи исчезнувањето на индивидуалните влакна.

Во процесот на извртување, можете да ги попрскате навлаките со навлажнувачки спреј: ова ќе ги спречи исчезнувањето на индивидуалните влакна

Не помалку интересна невешт опција може да се направи на следниов начин:

 • Чешајте ја целата маса на косата и собирајте ги во опашката на ниво на вратот. Можете малку да ја преместите на страна, но потоа треба да ја балансирате косата, додавајќи ја волуменот на истата страна на челото: на пример, спуштете ги удирачите или направете светлосен бран.
 • Поделете ја опашката во неколку насоки (3-4 ќе бидат доволни), секој од нив ќе ги пресретне силиконски гумените ленти 2 пати, а потоа повлечете ги врските малку на страните за да им дадете ефект на разчленет и опкружувачки елемент.
 • Закачете го секој игла во случаен редослед околу основата на опашката, формирајќи прекрасен пакет. Не заборавајте да ги скриете советите под него, користејќи ги истите столбови.

Не заборавајте да ги скриете советите под него, користејќи ги истите столбови

Оваа фризура не може да се расипе - неговата база е многу едноставна, а понатамошните активности не бараат никакви вештини. И така што таа го преживеа целиот работен ден или празнична вечер, не заборавајте да го попрскате завршениот стил со лак.

На кратка коса, можете да направите зрак на база на крофни : ова најдобар начин додадете недостасува волумен. Сепак, веднаш треба да се рече дека оваа фризура често се изведува непречено.

 • Исто така четкајте ја косата и повлечете ја во конска опашка, ставете бубела или друга дебела еластична лента на нејзината основа, поправете ја со долга свиткана фиба ако е потребно (можете сами да го деформирате, виткајќи се поблиску до средината).
 • Измазнете ги сите нишки, најдете средината во нивната дебелина и "отворете ја" опашката по оваа точка.
 • Ставете ги жиците на врвот на крофтата, целосно затворете го, и прицврстете го со краток (помал од дијаметарот на зракот) скришум.

Ставете ги жиците на врвот на крофтата, целосно затворете го, и прицврстете го со краток (помал од дијаметарот на зракот) скришум

Снопови на косата под рамо должина

Во овој случај, се разбира, се претпоставува дека границата опција, кога насоките не се индустријата на рамениците, но веќе ги покриваат рамењата целосно. Во врска со ткаењето на разни фризури, ваквата фризура, исто така, може да се смета за кратка, и најголемиот пакет да се направи со тоа не е толку лесно како на повеќе кадрици. Тука се исто така релевантни за различни влошки за коса, но веќе може да се обрне внимание на природните предавање волумен со руно .


 • Соберат целата маса на косата во опашката, чија локација е избрана произволно. Се скрши на два еднакви делови.
 • Промешајте го дното на двете страни на самиот врв, навивам и ставете во мала пајажина. Прицврстете се кон главата со иглички и скришум. Ова ќе биде основа на фризурата.
 • Измазнете го горниот дел, посипете со лак и повторно измазнете, потоа покријте го со дното на чешање, подигнете ја саканата форма и скријте ги внатрешните краеви. За одредување, исто така, користат столпчиња и скришум.

Важен нијанс е во изборот на мрежната мрежа: во професионалните продавници можете да најдете две опции - еден е голем во дијаметар и е дизајниран за главата, другиот е многу помал и се фокусира на фризури. Во овој случај, вториот е неопходен, додека првиот е идеален за кадрава греди поставени на долги кадрици.

Пакет за куси коса - стилски и едноставна фризура , која се заљуби во не само обични девојки, туку и многу телевизиски ѕвезди. Погрешното мислење е дека оваа фризура може да се изврши само со тоа што има долги кадрици . Направи куп на кратка коса може да биде толку лесно како на долг, само малку внимание и знаење за одредени нијанси.

Карактеристики на создавање на стандарден зрак

Се подразбира дека терминот " кратки кадрици "Имплицира должина на низи под ушната лобус и подолго. Треба да бидете во можност да ги соберат во елементарна опашка. Ако ја немате оваа должина, тогаш направете убава фризура не го направите тоа сами, дури и со различни столпчиња и ролки.

Значи, пред сè, косата мора да биде измиена и сушена. За сушење е препорачливо да се користи фен. На овој начин ќе додадете природен волумен. Во случај дека нишките се тенки или ретки, вреди да се примени малку леплива мус. Се применува пред сушење на косата, и посебно внимание треба да се посвети на коренот.

Можете да креирате куп за кратки коси дома, но ќе ви требаат следните додатоци:

 • џвакање;
 • кратки столпчиња, неколку парчиња (5);
 • пар на скришум.

Во тој случај, ако должината на косата стигне до рамената, тогаш специјалната крофна нема да се меша, што не само што ќе ја задржи формата, туку и ќе додаде волумен на фризурата.

Сепак, не претерувајте со нејзината големина. Тоа не треба да биде повеќе од целиот волумен на вашата коса. Исто така, може да бидат корисни различни завои, панделки и лакови. Не е повредена и специјална мрежа.


Не е повредена и специјална мрежа

Значи, многу девојки се прашуваат како да направат зрак на кратка коса во задниот дел на главата. На крајот на краиштата, ако го направите тоа повисоко, низите одоздола ќе се истурат од вашата коса.

Различни опции на зрак

Со руно. Прво на сите, мус се применува за фиксација на влажни кадрици и суши. После тоа, треба да се отстрани косата во опашката и целата должина да се изврши bouffant со тенок чешел. Тогаш целиот пакет е поделен на неколку насоки и наизменично се прицврстува (користејќи скрипта) на советите по должината на целата база на опашката. Постигнување интегритет, не смее да има празнини меѓу низите. Во заклучок, фиксирајте ја завршената коса со лак.


Airy Како да се направи пунџа на кратка коса за да стане женствена и елегантна? Доволно е да се вее косата, а потоа да се собере во опашката. Оние насоки кои се случајно исфрлени од косата, неопходно е да се притисне невидливото, а целата глава на косата да се поправи околу гума за џвакање. Резултатот ќе биде многу женски фризура која е совршена за двете секојдневниот живот , и за посебна прослава.

Со полжави. Оваа фризура е многу лесно да се направи со свои раце, дури и ако сте далеку од дома. Принципот е ист како и во претходните две верзии: целата глава на косата треба да се подели на многу насоки. Непосредно пред прицврстување на основата на косата, тие мора да бидат извиткани во флагела и прикачени со иглички. Тоа е важно! За таква фризура, не треба да се соберат коса во конска опашка, тие мора да останат слободни.


За таква фризура, не треба да се соберат коса во конска опашка, тие мора да останат слободни

Пакет и асиметричен стил. Можен е краток коса пакет со стил! За да го направите ова, неопходно е да се веат краевите на целата глава на косата, издолжениот дел (кој останува непроменет), малку исчешлен, фиксирајте во оваа положба и собере ги преостанатите кадрици во опашката под задниот дел на главата. Ние ги дистрибуираме бравите и наизменично со помош на иглички ги прицврстуваме, затворајќи ги гумите за џвакање. Косата што се собира на врвот, воопшто не може да се извива. Но, во овој случај, гредата ќе биде помалку обемна. Оваа фризура е совршена за романтична вечер.


Оваа фризура е совршена за романтична вечер

Во заклучок

Како резултат на тоа, можеме да заклучиме дека зракот не е само секојдневен фризура , но исто така и основа на елегантна слика за прослави. Можете да го декорирате со дополнителни додатоци кои ќе им дадат оригиналност на фризурата и ќе ја направат посигурен. Со внимателно прицврстување на пунџа, ќе можете да го поминете најинтензивниот ден, исполнет со активни вежби, со прекрасна фризура, која нема да се распадне во најнеоддобрениот момент.

Бовча - стилска и неверојатно елегантна фризура. Таа одговара на сите алишта и ќе изгледа совршено и на работа и на различни специјални настани. Но, како да се направи пунџа на кратка коса? Всушност, сè е прилично едноставно и може да се изгради оваа фризура од кадрици различна должина со трошење на само неколку минути на неа.

Пакет со кратки коси со бубела

Многу брзо и сосема едноставно, можете да направите спектакуларен зрак за кратка коса користејќи "крофна". Ова е специјален гумен бенд, кој е направен од различни дијаметри и бои, така што лесно можете да го најдете вистинскиот модел. Пред да соберете кратка коса во пунџа, треба добро да ја чешите косата, како и со "бубачка" лабава коса ќе изгледа лошо. После тоа, треба да постапите како што следува:

 1. Врзи висок или низок опаш.
 2. Стави гума за џвакање на неа.
 3. Поделете ги кадрици на два дела, завиткајте ги "крофни".
 4. Ставете го на цврсто гуми за џвакање и дистрибурајте ги кадрици за да не се забележи.
 5. Обезбедете ги сите столпчиња.

Сакате да направите невообичаена фризура? Пред формирањето на зракот, можете да направите плетенка од неколку влакна на косата, кои потоа треба да се завиткаат околу крофна.

Како да се направи убава пунџа за кратка коса?

Имате стилски асиметрична фризура или фризура се состои од неколку слоеви? Можете да го направите овој вид зрак за кратка коса со свои раце:

Можете да го направите овој вид зрак за кратка коса со свои раце:

За да ја задржите оваа фризура подобро, малку посипете ја со друг фиксатор.

Како да направите пакет со мрежа?

Можете брзо да направите пунџа на кратка коса и со помош на специјална мрежа. За ова:

 1. Чешајте ги кадрици и собирајте ги високо на задниот дел на главата (по можност во мазна опашка).
 2. Потоа треба да ја поделите опашката на два дела и зацврстете го врвот со клип за коса, така што тоа нема да ви пречи, додека ја правите косата.
 3. Исечете ја остатокот од вашата коса. Ова е потребно за да се добие визуелен ефект на долга коса.
 4. На резултат стави на нето-коса и го поправи добро со скришум или шноли, формирање на топката. За фризурата еден куп на кратка коса излезе убаво, бојата на мрежата треба да биде идентична со вашите кадрици.
 5. По ослободувањето на горниот дел на опашката од баретата, завршете ја топката со коса со помош на штраф или скришум.

Сакате да изгледате елегантно?
Airy Како да се направи пунџа на кратка коса за да стане женствена и елегантна?
Но, како да се направи пунџа на кратка коса?
Сакате да направите невообичаена фризура?
Како да се направи убава пунџа за кратка коса?
Како да направите пакет со мрежа?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью