Како да се изгради руска куќа?

 1. Вуд е одличен материјал за изградба на куќа
 2. Подобро е да ја довериме изградбата на куќата на искусни занаетчии.

Изградбата на дрвени куќи станува сè попопуларна во Русија. Изречени естетски квалитети, високо ниво на зачувување на топлина, ефикасност во процесот на работа - сето ова, секогаш, го привлекува вниманието на клиентите кон дрвена куќа во руски стил. Работата на мајстори во изградбата на таквите куќи се восхитува од луѓе кои не се воодушевени од сложеноста на овој бизнис, а експертите веруваат дека кога се гради куќа во руски стил, мајсторот се однесува на дрвото како материјал од кој се создава уметничкото дело.

Извајани архитектонски и конструктивни техники, неверојатна уникатност на куќи кога нивните основни елементи се повторуваат, фокусирајќи се на конструктивните и естетските квалитети на природниот материјал се извонредни квалитети карактеристични за рускиот стил при изградбата на куќи.

Вуд е одличен материјал за изградба на куќа

Дрвена куќа во руски стил е изградена од заоблени логови. Ако се користи дрво, градителите ќе треба да ја истакнат особеноста на стилистиката со помош на декоративни елементи. Извонреден парапет на тремот, врежан песок, украсен со врежан веранда - можностите за обработка на дрво се неверојатни. Сето ова привлекува внимание и не дозволува рамнодушност да помине со таква куќа.

Вуди материјал не само што ви овозможува вешто да ги декорирате зградите, туку се разликува во голем број други квалитети кои се многу важни за работата на куќата. Значи, дрвото совршено се загрева, е еколошки материјал. Изградбата на куќи од дрво се со висока јачина.

Нивната конструкција е поекономична отколку употребата на други материјали - леснотијата на материјалот овозможува да се намалат трошоците за време на транспортот, нема потреба да се изгради моќна основа, конструкцијата на конструкциите на лежиштата не бара употреба на тешки машини.

Дизајнот на куќата во руски стил изрекува карактеристики, така што таквите куќи се лесно препознатливи. Куќата, куќата на терме, куќата во стилот на рускиот манастир се сите видови на станбени објекти со карактеристичен стил, од кои секоја има свои разлики. Важен услов при креирање проекти на куќи во руски стил е да се постигне хармонична комбинација на надворешен и внатрешен дизајн на куќата.

Внатрешноста на куќата во рускиот стил во целост треба да сведочи во полза на одличните квалитети на користениот материјал. Дрвени ѕидови треба да останат без дополнителна завршна обработка.

Масив одбор е многу ефикасен во внатрешноста како покривање на подот. Темните дрвени греди ќе изгледаат одлично на таванот. Во таква куќа, изградбата на огништето е неопходна. Шпоретот или огништето ќе го нагласат стилот на куќата, ако ги распоредите со плочки.

Шпоретот или огништето ќе го нагласат стилот на куќата, ако ги распоредите со плочки

Прозорците во куќи од бар се препорачуваат со дрвени рамки и врежани плочи. Дрвени врати и завеси за дизајнот на вратите, стариот дрвен мебел, кабинети украсени со резби, масивна маса, здрав прости столици - сите овие елементи ќе создадат атмосфера на прекрасна куќа во руски стил.

Рускиот стил во куќите на барот овозможува хармонична комбинација на природен материјал и употреба на современи технологии за обработка на дрво. Ѕидовите на дрвото совршено вршат декоративна функција, така што тие не бараат дополнителна завршна обработка.

Наједноставниот мебел ќе биде совршено комбиниран во внатрешноста на една ваква куќа со елементи од ковано метал. Дизајнерите препорачуваат избор на мебел, преферираат производи да се затемнат во споредба со ѕидовите. Затоа, за ѕидовите подобро е да не се користи дамка, и лакира нив, со што се зачувува природната боја на дрвото.

Ѕидовите од дрво, се разбира, ќе бидат решавачки во внатрешната декорација. Сепак, постојат многу можности за креативна внатрешна декорација. Homespun килими, чаршафи и крпи со руски орнаменти, икони, златни плати кои ви овозможуваат да почувствувате посебна духовна атмосфера карактеристична за животот на рускиот народ, без разлика дали живеат во мали села или во големи градови.

Подобро е да ја довериме изградбата на куќата на искусни занаетчии.

Во моментов, многу компании нудат услуги за изградба на селска куќа во руски стил. Руски стил во изградбата на куќи - денес реализација на таков сон е сосема реален. Квалитетните занаетчии ги произведуваат куќите и ги испорачуваат, како и монтажата на местото на клуч на клуч.

Ако некоја компанија која работи во оваа област има сопствено производство, специјалистите на компанијата се уверени во квалитетот на работата и ги изведуваат што е можно поскоро. Фирмите, како по правило, организираат патувања во објектите што ги изградиле нивните специјалисти, така што корисниците со свои очи можат да ги видат и да формираат сопствени мислења за квалитетот на изградените објекти.

Кога нарачувате проект, можете да го прекинете изборот на стандардна или индивидуална верзија. Инсталацијата на куќата и нејзината завршна обработка може да биде целосна и делумна. Купувачот, ако има таква желба, може да купи само градежни материјали изработени од квалитетна смрека и борови шуми, и да бидат ангажирани во градежни работи самостојно. Така, на сите прашања поврзани со проектот за изградба на куќа во руски стил може да им се верува на искусни професионалци кои ја ценат нивната репутација.

При создавањето на внатрешноста на куќата, направена во руски стил, потребно е да се обрне внимание на сите елементи, бидејќи дури и најмалите детали се важни. За декорација на внатрешноста на совршен мебел направен од даб, пепел, бор. Мебел не се препорачува да се наслика - подобро е да се обработи со дрво дамка. Бреза се препорачува за употреба во производството на додатоци: полици, рамки за огледала, штандови.

Денес, изградба на куќа во руски стил е достапна за секој кој има таква желба и неопходни финансиски ресурси!

Видете исто така:
 • Отворена кујна
 • Како да ги красат куќа со свои раце?
 • Како да растете мазна и убава тревник?
 • Предностите на професионалното одржување на клима уредите
 • Земја приказна на вашиот сајт
 • Како да купите имот во Турција?
 • Како да растете мазна и убава тревник?

  Новости

  Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


  Как ухаживать за собой


  Как заставить себя начать ухаживать за собой?
  Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

  Вера Брежнева о своих секретах красоты
  Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

  Лучшие советы по уходу за собой для девушек
  Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

  15 лучших средств по уходу за собой
  Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

  Как ухаживать за собой во время беременности
  Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

  Натуральный уход за собой: красота и здоровье
  Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

  Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
  Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

  Как правильно ухаживать за собой
  Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

  • Оформление торжеств
   21.11.2014
   Оформление торжеств

   Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
   Читать полностью

  Статьи о цветах
  • Свадебные букеты
   Свадебные букеты

   Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
   Читать полностью

  • Роль и значение цветов в нашей жизни
   Роль и значение цветов в нашей жизни

   Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
   Читать полностью

  • История цветов
   История цветов

   Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
   Читать полностью

  • Цветочные традиции в Европе
   Цветочные традиции в Европе

   В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
   Читать полностью

  • Цветы для свадьбы
   Цветы для свадьбы

   В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
   Читать полностью

  • Цветочный этикет
   Цветочный этикет

   В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
   Читать полностью