Како да почнат да се облекуваат добро не за другите, туку за себе

 1. 1. Што ќе сторат успешните жени?
 2. 2. Не мислам дека другите ќе се чувствуваат непријатно
 3. 3. Главната работа што се чувствувате удобно
 4. 4. Без оглед на тоа како звучи, никој не се грижи.
 5. 5. Ако на вашето момче не му се допаѓа начинот на кој се облекуваат, размислете: Дали ви треба овој човек?
 6. 6. Истото важи и за вашите пријатели.
 7. 7. Стани самоуверени

Дали некогаш сте забележале дали луѓето околу вас се облекуваат модерно

Дали некогаш сте забележале дали луѓето околу вас се облекуваат модерно? Ние сите мораа да размислуваат за тоа што другите би рекле за нашиот изглед, но, всушност, во последно време луѓето се помалку и помалку загрижени за јавното мислење и не се плашат да експериментираат. Ние ве советуваме да не се грижите премногу за тоа што вашиот млад човек или пријатели мислат за вашиот стил, напротив, се облекуваат за себе! Во оваа статија ќе ви дадеме корисни совети како да научите да се облекуваат добро не за другите, туку за себе!

1. Што ќе сторат успешните жени?

Ова прашање се прашавме повеќе од еднаш. На крајот на краиштата, кога ќе направиме нешто, често размислуваме за тоа: дали на некој начин би биле успешни и самодоволни жени? Ако одговорот е проследен со негативен, мала е веројатноста дека ќе се фаќаме за бизнис. Најверојатно, ќе се согласите дека многу познати жени од Ирина Шеик до Алина Кабаева се облекуваат не само за да ги импресионираат мажите, туку пред сѐ за себе и за чувство на нивната доверба. Па зошто да заборавиме за себе?

2. Не мислам дека другите ќе се чувствуваат непријатно

Некои девојки постојано размислуваат за тоа. Да претпоставиме дека имате многу убава облека и за секој настан секогаш носете нешто ново. Понекогаш ви се чини дека луѓето околу вас може да се чувствуваат непријатно, бидејќи не секој има можност да се гади со необични алишта цело време? Ако мислите така, почнете да го контролирате внатрешниот глас и да го прилагодите на вашите желби, а не на она што другите мислат.

3. Главната работа што се чувствувате удобно

Кога го сакате она што го носите, во секој случај ќе се чувствувате удобно, дури и ако сте луди за високите столпчиња. Секогаш ќе имате добро расположение ако не се концентрирате на мислењата на другите и на нивните очекувања од вас, туку на фактот дека сте во вашата омилена облека и во исто време се чувствувате пријатно!

4. Без оглед на тоа како звучи, никој не се грижи.

Само помислете: навистина, кога работите на бизнис или само на семеен одмор, сите со кои зборувате, оценуваат вас и вашиот изглед? Поверојатно е дека вие и другите нема да се грижите за тоа. Не дозволувајте вашиот внатрешен глас да каже дека некој ве осудува, бидејќи секој има свои мисли и проблеми, а вие едноставно придавате премногу значење на оваа ситуација.

5. Ако на вашето момче не му се допаѓа начинот на кој се облекуваат, размислете: Дали ви треба овој човек?

Ова е наједноставното правило за следење. Зошто се среќаваш со дечко кој не сака толку голем дел од тебе? Ако сака да го смени стилот на облекување само за да одговара на неговите барања, размислете за раскинување. Ви треба личност која ќе сака и прифати не само вас, туку и избор во облеката, а не оној кој себично ги диктира неговите "модерни" правила.

6. Истото важи и за вашите пријатели.

И покрај тоа што почесто отколку не, младите се незадоволни од нашиот изглед, пријателите, исто така, се обидуваат да влијаат на промените во нашата гардероба. Кога ќе го наметнат својот вкус на тебе, вреди да се размислува дали треба да се збогуваат со нив исто како со тој човек, бидејќи вистинските пријатели никогаш нема да се однесуваат вака. Погледнете наоколу и ќе се сретнете со добри луѓе кои ќе ги ценат вашите преференци и ќе ве поддржат во сите ситуации!

7. Стани самоуверени

Во принцип, кога ќе почнете да се облекуваат за себе, ќе се чувствувате среќни и уверени дека тоа ќе влијае не само на вашата внатрешна состојба, туку и на надворешноста. Ќе престанете да се грижите за тоа што велат другите, и дефинитивно ќе бидете горди на вашиот стил и фактот дека повеќе не зависат од мислењата на другите!

1. Што ќе сторат успешните жени?
5. Ако на вашето момче не му се допаѓа начинот на кој се облекуваат, размислете: Дали ви треба овој човек?
1. Што ќе сторат успешните жени?
На крајот на краиштата, кога ќе направиме нешто, често размислуваме за тоа: дали на некој начин би биле успешни и самодоволни жени?
Па зошто да заборавиме за себе?
Понекогаш ви се чини дека луѓето околу вас може да се чувствуваат непријатно, бидејќи не секој има можност да се гади со необични алишта цело време?
Само помислете: навистина, кога работите на бизнис или само на семеен одмор, сите со кои зборувате, оценуваат вас и вашиот изглед?
5. Ако на вашето момче не му се допаѓа начинот на кој се облекуваат, размислете: Дали ви треба овој човек?
Зошто се среќаваш со дечко кој не сака толку голем дел од тебе?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью