Како да направите модринка на телото без болка. Вашето здравје. Модринка со креда и фолија

 1. Причината зошто модринкате како праска
 2. Сини сенки и јод
 3. Како да се повредите без болка
 4. Прв начин
 5. Втор начин
 6. Трет начин
 7. Изматете се со шминка со црни очи
 8. Четврти начин
 9. Петти начин
 10. Шести пат
 11. Седми начин
 12. Осмиот начин

И така, ќе ни требаат:
- Сина боја.
- Црвена боја.
- Црна боја.
- Тоналник.
- Прст. (Твојата најдобра алатка за засенчување! Сериозно!)

Зошто веднаш да не ја земете пурпурната боја, наместо да мешате сина боја со црвена, прашувате? Да, затоа што! Јас ќе одговорам. Сериозно, само земете го мојот збор за тоа, ќе изгледа пореално.

Причината зошто модринкате како праска

Случајно влегувате во аголот на вашата масичка за кафе, а следниот ден има модринка на ногата. Или може да се појават модринки, па дури и не се сеќавате да се повредите. Модринки со најмал удар не значи дека имате сериозен здравствен проблем, особено ако модринките имаат тенденција да бидат мали и често не се појавуваат.

Контузија се развива кога малите крвни садови под руптура или прекин на кожата. Крвта се влева во ткивото под кожата и предизвикува о-толку-атрактивна црна и сина боја. Тие исто така можат да станат трнлив, наречен хематом, кој се јавува кога крвта се собира и се исцедува под кожата. Како што заздравуваат модринките, тие често ги трансформираат сите бои на виножитото, вклучувајќи виолетово-црна, црвеникаво-сина или жолтеникаво-зелена боја. Понекогаш областа на модринки дури се шири низ телото во насока на гравитација.

Што се однесува до која боја да се користи, тогаш зависи од вас. Очигледно, емајлот и акварел - не ваш избор, но гуаче може добро да се вклопи, особено ако се меша со крем за деца (така што нема да се пролее од рака, вистината ќе почне да размачкува облека).

Чекор еден Чекор еден. Нанесете црвена боја со мали точки со различна големина. Немојте веднаш да нацртате голема црвена површина. Само ставете ги црвените точки каде што сакате да имате најинтензивна модринка и малку мешавина.

Модринка на стапалото обично трае подолго за да се лекува отколку модринка на лицето или рацете. Семејството честопати има тенденција да модринка, така што можете да ја наследите оваа особина од еден од вашите родители. Brенските модринки се полесни од мажите, особено од помали повреди на колковите, рамената и задниците. Количината на маснотии што го покрива вашето тело може исто така да игра одредена улога - ако немате многу, има помалку заштитна подлога, така да се појавуваат модринки со најмало тропање. Ако забележите повеќе модринки сега од пред неколку години, ова може да биде поврзано со сите оние часовници што се држеа надвор без сончева светлина, бидејќи кожата оштетена од сонцето предизвикува полесно кршење на крвните садови.

Одете во фаза на засенчување со душа и скала Одете во фаза на засенчување со душа и скала. Не треба да бидете јасни и светли граници на црвено. Само вежбајте неколку пати и пердувувањето ќе почне да се работи самостојно.

Потоа, преку црвената боја со истиот принцип додаваме сина боја. Но, не претерувајте, треба да биде со иста (или малку помала) количина, што е црвено. Повторно мешаме сè.

Ненадејните необјаснети модринки, модринки кои често се појавуваат или модринки кои не исчезнуваат после еден месец, може да бидат знак на здравствен проблем, како што е инфекција или. Научете како да ја направите вашата шминка за да изгледате мртво или Undead за Ноќта на вештерките.

Сини сенки и јод

Упатства за шминка за Ноќта на вештерките кои се неверојатни во сите социјални мрежи како застрашувачки. Неодамна таа одржа работилница за Ноќта на вештерките, каде учесниците научија како да создадат едноставен и достапен вид на зомби, како и модринки, каснувања, вени и рани од латекс.

Еве неколку нејзини тајни за Ноќта на вештерките. Апликатори за сунѓерПоставете пастаBleue и виолетова сенка за очи, Mehron "Clown White" Бебе масло Користете средна четка со малку кафеава паста за да потемни. внатрешни усни и приклучоци за очи. Додадете сина и виолетова сенка за очи во кафеава за да потемни. Колку бои користите користите колку сте мртви. За да ги ублажите рабовите, користете обичен сунѓер за мешање на бојата со белата боја. Користејќи малку кафеаво, додадете го вашиот солзачен канал и природни линии за очи. Помислете на јаболко кога најмногу ја создавате модринката светли бои надвор, работејќи со помали и помали блокови. Сакате да изгледа про translирно. Кога модринкате, сè уште можете да ја видите вашата кожа подолу. Додадете црна боја. сунѓер за да се отстрани вишокот жолта и зелена боја надвор. Откако ќе ги завршите овие чекори, додадете повеќе бои каде што сакате. Сунѓерести апликатори Мали, средни и големи четки Различни, црвени, виолетови, зелени, жолти и црни сенки за очила Крвава паста за заби. Започнете со цртање розово намуртено лице на врвот на смешкото лице со просторот помеѓу нив. Додадете виолетова и црна боја каде што забите ви влегоа во вас. Додадете жолта и зелена боја доколку сакате таа да изгледа постара. Користете паста за крв за да додадете грубост. Користете чепкалка за заби за да размачкате каде забите имаат скршена кожа.

 • Натопете го апликаторот во масло за бебиња и лесно во бела боја.
 • Нанесете го целото лице, вклучително и усните.
 • Вие не сакате да изгледате како кловн, само чиста верзија на себе.
 • Додадете го бебешкото масло во сунѓер ако почне да изгледа шарени.
 • Апликатори за сунѓер Мали, средни и големи четки.
 • Започнете со размислување: „Што ве погоди?“ Ја дефинира формата на модринки.
 • Колку е полоша модринка, толку подлабока е бојата.
 • Започнете со размислување: „Што си малку? Колку беше тешко да те гризнам?
 • Колку е заразено?
 • Направете да изгледа парталав, а не совршен.
 • Додадете црвена во розова, но не толку широка како розова.

Купете фотографија.

Додадете мали црни точки на места каде што сакате да ја видите модрината на модринки Додадете мали црни точки на места каде што сакате да ја видите модрината на модринки. Тогаш само мешавина. Доколку е потребно, користете вода.

Додадете неколку светли нијанси Додадете неколку светли нијанси. Слободно можете да го соберете тонот на вашиот тон и да го ставите на работ на модринка со точки. Исто така, го ставаме во центарот (каде ќе имам лесен дел). Потоа повторно измешајте.

Користејќи ги линиите на четките, исцртајте линии слични на вистинските вени, одделени едни од други. Размислете гранки на дрво или молња со цртање на вена, ликвидација и извртување на четка додека сликате. Колку е потешко да притиснете, толку потемна ќе биде вената. Користете сунѓер за да направите некои области полесни. Течна латекс Монолеер за тоалетна хартија Ретки солисти чашиНаши четки за бојадисување Бела сина фен Пакет, црвена, сина, виолетова, зелена, жолта и црна сенка за очила Крвава паста. Нацртајте тенок слој латекс на вашата кожа користејќи евтини четки, бидејќи латексот ќе ги уништи. Суво до суво. Willе биде бледо жолто кога е суво. Повторете ги чекорите од два до четири пет до седум пати. Колку повеќе слоеви ќе направите, толку повеќе треба да зовриете за да создадете рана. Отстранете ја вишокот тоалетна хартија надвор од латекс. Не ги кршете рабовите, правејќи рани. Додадете латекс над клапите за да создадете лузна. Нанесете повеќе тоалетна хартија и латекс на нив. Сушење Откако ќе заврши вашата латексна рана, започнете со сликање на најтемните делови на раната со црвена и кафеава боја со средна четка. Започнете од каде што раната е најдлабока. Користете основна шминка што одговара на вашата кожа на сунѓер за да ја мешате латексот со кожата. Ако додадовте тетиви, користете жолта боја за да изгледаат реални. Додадете лепак на крвта каде што раната е најдлабока или за да ја спуштите раната. Додадете розова и црвена боја за иритација. Додадете дополнителни бои за да го создадете посакуваниот изглед. Можете да ги користите повторно или да преместите рани од латекс што ексфолијараат. Само запомнете да ставите вазелин и слој на латекс каде што ќе го преместите. Исто така, ќе треба да ги покриете рабовите со дополнителен латекс и шминка за да ги истурите во лицето.

 • Измешајте сина сенка за очи и масло за бебиња.
 • Извртување на четката додека сликате е најважниот дел.
 • Создадете различни нивоа на непроирност.
 • Нанесете вазелин на подрачјето каде ја ставате раната.
 • Без него, латекс ќе ја раскине косата.
 • Ставете го латексот во црвена соло чаша.
 • Нанесете слој тоалетна хартија на латекс и проверете дали е заглавена.

Себе брзо, лесно и безболно.

Честитки, изгледате само ужасно Честитки, изгледате само ужасно. За да направите постара модринка, некаде во средината на сите дејства, додадете непријатна жолта боја на рабовите, и сина и зелена во средина.

Успеси за вас во cosplay,
твоето издание.

Постојат различни ситуации во животот. Понекогаш дури и едноставна модринка може да ни помогне во секој бизнис. На пример, модринка е неопходна за настап на сцената или некој решил да игра пријатели. Како да направите модринка? Постојат неколку начини.

Често се случува да одеднаш пронајдете модринка на вашето тело, да бањате или да менувате облека. Во повеќето случаи, вие дури и не знаете како се случило. Понекогаш само забораваме кога ќе наидеме на нешто како случајно да дојдеме до последната табела или шанкот одозгора, затоа што во тоа време можевме да брзаме, но сината точка веднаш ни го привлече вниманието.

Како да се повредите без болка

Можеби има голем број причини зошто човекот сака да се погоди себеси. Подолу се дадени некои од карактеристиките што можат да ве доведат до самоуништување. Можеби треба да играте улога, затоа треба да изгледате како да сте во нешто прилично лошо. Можеби се подготвувате за фотосесија во која треба да покажете модринки на нозете, рацете, па дури и на лицето. Вистинските модринки се обезбојување и нежност на мукозните мембрани на кожата поради истекување на крв од оштетениот микро крвен сад до ткивото.

Прв начин

Chе се бара креда и фолија.

 1. Неопходно е да се креда местото каде што сакате да направите модринка.
 2. Потоа треба да го триете ова место со фолија, што прво треба да ја превртите во топка.
 3. Врвот треба да се навлажни со вода.

Таквата модринка нема да трае долго, затоа гответе ја веднаш пред демонстрацијата. Но, можете брзо да направите модринка.

Без оглед на причината, но факт е дека намерно се повредувате кога физички се самоповредувате модринки на кожата може да бидат многу болни. Нема потреба да се грижите, има многу поедноставни начини да направите да изгледа како вашето тело да е модринки. Контузивната шминка е една од најголемите едноставни начини . Не бидете изненадени, шминката не само што изгледа убава, туку може да се користи и поинаку.

Да, користејќи шминка, можете да направите како да сте покриени со модринки. Вие не треба да претрпете болка или ароганција. Треба да знаете како да направите модерно тркало или поедноставно направете го тоа со различни бои на сенки за очи, облоги, црвени кармини, виолетови маркери и руж.

Втор начин

Needе ви требаат олово за молив и лист хартија.

 1. Неопходно е да се сруши иглата на лист.
 2. Потоа треба да го мелете, да закачите парче хартија на телото и повторно да го мелете повторно.

Трет начин

Matchesе бидат потребни само натпревари. Willе биде потребно да се фаќа местото за модринка со главата на сулфур на натпреварот. Овој метод ќе потрае повеќе време, но модринка трае подолго.

Изматете се со шминка со црни очи

Исчистете ја областа што имате намера да ја обоите модринка, исплакнете нежно со вода и не навлажнувајте. Сега нанесете ја црвената боја на наменетата кожа за да ја формирате основната форма на модринка што сакате да ја создадете. Можете лесно да ги обликувате формите на природни модринки однапред за да видите каква форма може да се добие модринка. Природниот облик на модринки обично е неправилен, а не совршен квадрат или тркалезен. Сега целата област е црвена, а ниту една од вашите нормални бои на кожата не е видлива. Сега е време да додадеме повеќе бои за да ја направиме модринката пореална. Можете да додадете малку виолетова боја. Четкајте го црвено и измешајте го. Мешањето е важно, затоа што повеќе ќе биде мешано, пореално ќе изгледа. Можеби знаете дека понови, повеќе свежи модринки имаат тенденција да изгледаат повеќе виолетова и сина боја. Додека постарите модринки се повеќе жолти со зеленикава нијанса. Во зависност од тоа што ќе направите, треба соодветно да ги балансирате боите. Сега одете во тоалетот и извршете ја новата модринка под водата. Во исто време, боите ќе се мешаат уште повеќе и ќе го направат пореално. Не допирајте го влажното сино рачно изработено, во спротивно на крајот ќе го триете. Едноставно можете да кликнете на модринка со тоалетна хартија или стара пешкир. По завршувањето на црвените контури исполнете ја областа со иста боја. . Ако се прашувате како да направите црно око со шминка, следете ги овие чекори.

Четврти начин

Овој метод е потежок, но модринката ќе биде многу природна. Needе ви требаат бои од сина, жолта, бургундска и црна, сунѓер и четка. Нанесете боја треба да биде лесни движења со сунѓер.

 1. Прво треба да ја одредите формата на идната модринка.
 2. Потоа треба да го ставите во центарот на сината боја и да ја пердувите.
 3. Следно, треба да ставите прст на рабовите на жолтата боја, засенчувајќи го и до центарот и околу рабовите.
 4. Потоа треба да додадете малку бургундска боја во центарот и да ја мешате со сина боја.
 5. Ако ви треба потемна модринка, тогаш треба да ја заситете со црна боја. За оваа четка направете лесни удари поблиску до центарот.
 6. Доколку ви требаат крварења од посочи, лесно допрете го сунѓер и додајте мешавина од црвена и бургундска боја во центарот.

Измешајте ги боите сè додека не видите вистинска реална модринка. Овој метод е погоден ако треба да направите модринка на вашата рака.

 • Измијте го лицето и исушете го со крпа.
 • Ставете лесна основа на лицето.
 • Додадете црвена боја на долниот капак.
 • Внимателно додајте го црвениот дел во вашата вода.
 • Земете ги црвените и контурите каде вашата модринка треба да биде постојана.

Луѓето со тенденции за самоповредување често наоѓаат модринки во случаен дамки на нивните тела. Ако не сте вклучени во некоја од овие практики и сè уште често се појавувате модринки, може да страдате од чувствителност на кожата или хронично модринки поради недостаток на витамини и минерали.

Петти начин

Takeе трае јод и сенка на сина боја.

 1. Неопходно е да се нанесе јод на модринка.
 2. Следно, над јод треба да ја ставите сенката.

Овој метод е погоден за да се направи модринка на лицето, но за да се направат модринки под очите, подобро е да се користи следниот метод.

Шести пат

Willе ви требаат црни ајлајнери, жолти, сини и виолетови сенки за очи, салфетка. Сенките мора да бидат мат.

 1. За почеток, ширете го црниот молив за црни очи под очите.
 2. Потоа измешајте со салфетка. Ова е направено за да се даде поголема мекост.
 3. Следно, нанесете слој на мат пурпурни сенки за очи.
 4. Додадете темно сина боја по должината на очните капаци.
 5. Завршете со создавање модринка со жолти сенки - нанесете ги во текот на целата модринка

Седми начин

Willе ви требаат алуминиумско копче и молив.

 1. Неопходно е да се наслика преку површината на копчето со молив.
 2. Потоа, со обид да се фаќа местото на наводната модринка. Неопходно е да се фаќа додека не се појави мала црвенило на кожата - тогаш ќе добиете вистинска модринка со црвенило.

Осмиот начин

Потребни се само две лажици од алуминиум.

Лажиците треба да ги триете заедно, а потоа да ја истриете кожата каде сакате да направите модринка со една лажица. Lookе изгледа многу природно.

Ние ви кажавме за осум начини да направите модринка дома. Изберете најсоодветен за вас.

Зошто веднаш да не ја земете пурпурната боја, наместо да мешате сина боја со црвена, прашувате?
Започнете со размислување: „Што ве погоди?
Започнете со размислување: „Што си малку?
? Колку беше тешко да те гризнам?
Колку е заразено?
Како да направите модринка?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью