Како да го поминете петок вечер надвор од кутијата. Неколку начини да поминете со вашиот сопруг уште една бесплатна вечер

 1. Понеделник
 2. Вторник
 3. Среда
 4. Четврток
 5. Петок

Секое мало девојче во животот сонува да порасне, да најде принц кој ја сака и да живее со него среќно до крајот на неговите денови! Liveивејте како во бајка! Па, се разбира, но како на друго место? Вака се кажува во цртаните филмови за Пепелашка, Заспаната убавица и другите сопственици на прекрасен семеен живот. Доаѓа долгоочекуваниот момент на растење, - а младата самовила веќе не е толку наивна во нејзините идеи, реализирајќи ја одговорноста на мисијата кон ново-изработеното семејство!

Го најдовте единствениот, кој од прв пат успеа да го освои срцето на вашата девојка. Сериозен, одговорен, силен, сигурен човек. Неговата задача е да го заштити и поддржува семејството. И целта на секоја lубовна сопруга е да обезбеди топлина и удобност во куќата. Со еден збор, да се биде чувар на семејството огниште: мудар, интересен, непредвидлив, секогаш пожелен.

Да започнеме од самиот почеток, испуштајќи ги оние моменти што многумина од нас го нарекуваат „период на бонбони“. Обично, шармот и треперењето на loveубовните врски постепено минуваат, а тој се заменува со стабилноста и монотонијата на деновите на бракот во животот. Ова е оној момент кога сопругата не треба да ја губи будноста, туку да го земе „тркалото“ во своја рака! Секоја вечер, кога сопругот се враќа дома од работа, тој сака да ја чувствува loveубовта и поддршката на својата драга сопруга. Вечеравте, ставете ги децата во кревет - тоа е слобода. Што да правам? Не легнете истата вечер на каучот, сè додека двајцата не заспијат? За ова, се уште има старост! Ова е местото каде што нашите фантазии влегуваат во сила! Како да ја направите вашата омилена вечер интересна и корисна? Сакам да ви дадам пример на неколку начини да поминете со вашиот сопруг бесплатна вечер . За добар пример, ајде да го напишеме до ден:

Понеделник

Направете некој близок Направете некој близок. Како што велат: „Понеделник е тежок ден!“, И, секако, вашиот сопруг е многу уморен после напорната работа. Погледнете неколку видеа за обука на Интернет (ако сакате, можете дури и да понесете курсеви за масажа), купете пријатно миризлив крем за масажа и започнете ја постапката! Задоволството и благодарноста на некој близок нема да знае граници!

Вторник

Коцкање вечер Коцкање вечер. Не е тајна дека сите мажи сакаат забава. Па, зошто да не организираме казино за двајца дома? Тоа може да биде игра со карти, покер, на пример, лото, шах, табла, што е исто така еден вид придобивка, бидејќи многу сопрузи губат цели богатства во игри за изложба и слот машини, а играњето дома со својата сакана сопруга е тоа што нешто ново! Конечно, можете да ги измерите вашите умствени способности, да покажете лидерски вештини, рачна умешност и способност да излезете од тешки ситуации. Треба само да започне таква традиција - и веќе нема да можете да запрете, посакувајќи уште еднаш да ја победи вашата сродна душа. Мерката на казнување на губитникот ја избира секој сопружник поединечно.

Среда

Вечер прием на пријатели Вечер прием на пријатели. Заедно е добро, но со пријателите е подобро. Потребата да се комуницира со други луѓе се појави во личност долго време, па да не ја ограничиме оваа желба и да ги покануваме добрите пријатели кај нас во вечерните часови. Фактот дека споделувате искуства и проблеми со сопругата е одличен, но сепак има вистински пријатели во животот кои секогаш можат да дојдат до спасување во тежок момент. На мирна, тивка вечер, сите можете да седите заедно преку чаша вкусен чај со свежо печена торта, да разговарате за семејниот живот, работните денови и достигнувањата на вашите омилени деца.

Четврток

Вечер за капење Вечер за капење. Не, не, ова не е патување во бања или сауна! Имено, да се бањаме заедно дома - ако тоа го дозволуваат нејзините димензии. Или се чувствуваат како дете и се капеме едни со други за возврат. Што да се скрие, затоа што понекогаш сакате некој да ви го трие грбот. И ароматичните масла додадени во водата и воздушната пена ќе и дадат на оваа постапка романтична и интимна атмосфера.

Петок

Вечер на ментално и физичко опуштање за двајцата сопружници Вечер на ментално и физичко опуштање за двајцата сопружници. Треба да има барем една ваква вечер кога ќе можете „да се измамите“. Секако, после долгата недела работа, сакам да се одморам. Сето тоа зависи од вашите интереси и вашата сакана личност. Можете да го гледате следното фудбалско првенство, да уживате во јадењето вкусен сладолед и да гледате смешна комедија, или на друго место можете да ги исчистите мислите целосно

За него, тогаш точно ќе разберете што сакате да направите.

Наредете ноќ романтична вечера . Пред да поканите некој близок, украсете го подот со ливчиња од роза и свеќи кои водат директно на масата со вкусно лесен оброк. Willе му биде многу убаво.

Можете да ги гледате неговите омилени филмови цела ноќ и да јадете варен пуканки. Во исто време, погледот и оброкот направете ги необични. Купете, позајмете од пријатели или изнајмите проектор, гледајте филмови како во кино.

Makeубов. Организирајте ноќ на вашите фантазии или нови искуства. Обидете се да го изненадите.

Ако е лето, изнајмете покрив за ноќ. Имајте малку пикник на свеж воздух Раширете ќебе и гледајте, лежејќи во прегратка, зад ryвездено или не толку небо. Ова е толку близу ...

Основно. Всушност, тајната не е во огромен број свеќи и ливчиња од роза. Не, тие исто така играат посебна улога, но далеку поважно е расположението што обично го споделуваат саканите. Никогаш нема да видите двојка во која момчето се насмевнува, а девојката се вознемирува, или обратно, не, не можете да видите само двајца радосни loversубовници, кои сакаат да споделат сиво, секојдневно расположение, но сепак loversубовници.

Упатство

Треба да знаете точно што ви се допаѓа вашиот духовен човек. Повеќето од романсата лежи во фактот дека ќе направите нешто што е дури и повеќе од она што таа или тој го сака.

Она што го правите не е за ваша корист или не затоа што пријателите мислат дека е правилно. Не, длабоко во тоа, мора да разберете дека ова е единствената вистинска работа што треба да се направи на овој или оној празник. Мора да имате желба да ја направите вашата сакана личност пријатна.

Не фокусирајте се на скапи и светли подароци. Некои девојки, се разбира, како станови исполнети со рози, и има момци кои доаѓаат на задоволство на скапите работи, но секогаш има некои луѓе кои сакаат само да поминуваат повеќе време со вас. И не е важно дали ја поминувате цела ноќ разговарајќи на покривот или на природата под јасно starвездено небо, или ќе шетате низ градот, или ќе уживате во едни со други после луксузната романтична вечера.

Добар совет

Мора да сакаш. Ако ова прекрасно чувство цвета во расчистување на вашата врска, тогаш без ничиј совет, ќе биде јасно што да направите и како.

Игри додека се бањате - една од најомилените забави кај карапузов. Бебето добива позитивни емоции од процедури за вода, водата има смирувачки ефект врз него. Ако капењето е организирано правилно, тогаш тоа исто така навива и развива моторни вештини, дава идеја за одредени работи. Па, каква корист е да се игра со бебето во бањата?


1. Повеќето деца сакаат да цртаат, но возрасните треба да ги ограничат своите импулси за да одржуваат ред wallsидови, мебел и подови. Дајте му на вашето дете радост на слободна креативност во бањата со правење бои што се перат за тоа.

За подготовка на бои, ќе ви требаат контејнери, пена за бричење и мулти-обоена гуаче. Наполнете го садот со пена за бричење и додајте малку гуаче на секоја (по една боја за секој контејнер), па добро измешајте додека не се формира униформа боја.

Како платно, можете да ги користите не само theидовите на бањата, туку и патки, без кои не се одвива капење. Тогаш играчките можат да бидат забавни за миење.

2. Одличен материјал за сензорни игри - топки со хидрогел. Со него може да се појават многу развојни игри со улоги во бањата. Предложете му на детето да го распаѓа гелот во различни контејнери, истурете го или да направи вистинска сензорна кутија со помош на хидрогел како филер.

Кога купувате специјални играчки за игри во бањата, одберете ги оние што ќе ви помогнат да го развивате вашето дете во исто време. Со некои од овие играчки можете, на пример, да фатите помали играчки од бањата, благодарение на што детето развива концентрација и внимание.

3. Змија меурчиња - забава за деца од која било возраст. Убаво обезбедено. Многу е едноставно да се направи таква конструкција: исечете го дното од шишето со вода за бебиња и, користејќи еластична лента, закачете парче ткаенина на дупката, на пример микрофибер. Наместо парче ткаенина, тесен чорап е исто така одличен. За меурчиња, можете да ја користите купената течност, и лесно можете да го направите сами со мешање вода, детергент за миење садови и глицерин.

Овие необични идеи несомнено ќе направи најразлични капења на вашето бебе!

Со цел новогодишната ноќ да помине магично и незаборавно, треба внимателно да се подготвите за тоа, да размислите над сè до најмалите детали.


Упатство

Играјте ја имагинацијата на вашата избрана. Ако тој не сака да оди на шопинг, тогаш убедете го да ви се придружи додека е можно следното купување. Кажи дека си го готвиш слатка новогодишна ноќ, за што треба да купиш нешто. Споделете ги своите еротски фантазии со него, ветете дека ќе ги исполните нив веднаш штом ќе започнат да ги тепаат ударите. Главната работа, по враќањето на продавницата, не треба да започнете олицетворение на фантазијата веднаш. На крајот на краиштата, да се чека ноќ е многу послатко.

Ако сакате да ја поминете ноќта во атмосфера на нежност и романса, тогаш направете празник ваков. Снежни снегулки надвор од прозорецот, венците на елката горат во собата, а вие седите, гушкајќи ја вашата сакана. За таков празник важно е да ја изберете вистинската придружба, за која треба да се грижите однапред.

Ако сте со вашето момче да не се забавувате, тогаш закажете мала маскарада. Облечете се со костум на Снежна девојка, снегулка или принцеза. Не двоумете се, смешните или романтичните костуми ќе ја трансформираат прекрасната ноќ, додајте note на тоа белешка за интерес и задоволство.

Ноќ за loversубовниците Нова година понекогаш е подароци и убави признанија. Емотивната изјава за loveубов кон вашиот партнер ќе биде повеќе како самиот подарок. Затоа размислете однапред како ќе му ги отворите чувствата.

Направете мени однапред за празничната ноќ. Не треба да готвите многу тешка храна, во спротивно продолжението на ноќта може да се претвори во тежина во стомакот. Нека масата е украсена со повеќе овошје, лесни јадења, салати. Не заборавајте го десертот. Исто така, обрнете внимание на поставката на масата, украсете ја со лимче, лесни свеќи.

Поврзани видеа

Со вашата сакана личност толку убаво да го поминете секој слободен момент! Новогодишните празници се одлична можност да бидат заедно доволно долго. Ако имате намера да ја прославите претстојната Нова Година 2017 со вашиот пар исклучиво, тогаш создадете дома чудесната атмосфера со ноти за романса.


За двајца не треба да готвите многу јадења. Затоа, ќе заштедите време со тоа што не ја правите целата новогодишна ноќ зад шпоретот. Подгответе едно чинија со месо, гарнир и неколку салати. И, можете да се заедно со сечење зеленчук и месо. Послужете овошје и ореви како десерт. Ако одите по состанок на празникот да поминете сензуална ноќ на loveубов, тогаш не треба да бидат многу алкохолни пијалоци на масата.

Украсете ја куќата со празнични атрибути: електрични светла , лима, дожд, Божиќни играчки . Облечи голема елка ако просторот дозволува. Садовите можете да ги декорирате со светли панделки, по можност - црвена, бидејќи се приближува годината на Огнениот Петел. Не заборавајте за бенгалските светла и петарди - таквите навидум тривијални работи создаваат празнична атмосфера околу!

Дури и ако нема да поминете бурна ноќ после празникот, спиецот сепак украсува на посебен начин. Дури и по исполнувањето на Новата година, вашиот одмор ќе продолжи во сон! Изберете елегантна постелнина, украсете го вашиот кревет со ливчиња од роза. Наредете миризливи свеќи во собата.

Во пресрет можете да се поглезите себеси и вашата сродна душа - испратете го во бањата. Дозволете пријатните процедури да ве постават за празнично расположение! И, вие можете само да уживате на улица, како деца! Слеп снежен човек, играјте снежни топки. На крајот на краиштата, Новата година не треба да се запомни не од проблеми на улица, туку од пријатно поминување на времето.

Врати се дома дефинитивно сте во високи духови и со нетрпение очекуваме да пристигне Новата 2017 година. Willе бидете заедно - дури не можете да се облекувате во специјални облеки. Новата година можете да ја сретнете во долна облека - интересна идеја за опуштени луѓе.

Поминете ја годината што заминува и наскоро отворете шише шампањ - годината доаѓа, што може да биде дури и подобро од оној што замина!

Извори:

14 февруари е еден од највозбудливите и пријатни денови во годината. Затоа што на овој ден можете да ја слушнете долгоочекуваната изјава за убов и да добиете убав и драг на подарокот за срце. Овој празник не е како ниеден друг, затоа сакам да го поминат некако на посебен начин.

Односот помеѓу маж и жена во одреден момент е близу едни на други да се дадат нежност, емоции, страст и ако ова е прва вечер на loveубовта меѓу вас, пожелно е да се создаде околина што со текот на времето општите спомени за него ја загреваат душата.

Интоксикација на роза и сандалово дрво
Пополнето сè, од прозорци до врати ...
И незабележливо да се биде во спалната соба,
Играње во меки свилени плочи ...

Рози насекаде ... ги обожавам!
На ноќната ноќ, тепихот и пиртумот ...
На прозорецот праг галење здив,
Привлекување гледа во прозорецот ...

Ирина Канум

Не е важно колку сте заедно, рутината на секојдневниот живот ги надминува чувствата кај многу брачни парови и романтична вечер со свеќи, перници на меки ќебиња распоредени на подот, ги поврзува луѓето и повторно се распламнува огнот на желбата и избезуменото поседување едни на други. Само по себе, романтичната атмосфера не се јавува, таа мора да се создаде. Willе ве чини малку пари, напор, време и имагинација. Но, обновувањето на сетилата вреди да се направи.

Обично, еден од партнерите се носи за да создаде романтична атмосфера и најчесто станува збор за жена. Таа ја украсува куќата, подготвува романтична вечера и понекогаш се уморува до таква мера што нема да остане енергија за вечерта. Затоа, ве советувам да вложувате во романса толку многу што не се претвора во непотребна енергија и материјални трошоци.


Значи, треба да го избереме денот и времето, кога ќе започне романтичната бајка, пожелно е тоа да беше сабота, кога можете безбедно да се занесете во уровите на loveубовта колку што сакате и без брзање наутро, можете да легнете во кревет и да уживате во себе
Значи, треба да го избереме денот и времето, кога ќе започне романтичната бајка, пожелно е тоа да беше сабота, кога можете безбедно да се занесете во уровите на loveубовта колку што сакате и без брзање наутро, можете да легнете во кревет и да уживате во себе.

Willе биде убаво ако направите интрига во претстојниот настан и ден претходно да му дадете на вашата сакана нота напишана во форма на игра со порака дека оваа вечер ќе биде незаборавна за него и да го наведете времето, местото на настанот (ако романтичарот не е дома), иако, мислам дека во вашата спална соба се чувствувате најудобно.


Дојде време за сценариото, се сеќавам на неверојатниот впечаток дека филмот направи за 9 секунди - недели, можам да ја искористам идејата од овој филм
Дојде време за сценариото, се сеќавам на неверојатниот впечаток дека филмот направи за 9 секунди - недели, можам да ја искористам идејата од овој филм. Таа е светла, со чувство на лесна опасност. До музиката, врзувајќи ги очите на lубовникот, донесете парчиња портокал, јагоди, цреши, киви или банана и предложете да претпоставите каков вид овошје давате за да пробате. Можете да креирате своја оригинална скрипта, сето тоа зависи од вашата фантазија.

Проблемот го решаваме со кулинарски експерименти. За висококвалитетната интима хранлива и масна храна со голема количина алкохол не е соодветна, тоа ќе предизвика дремливост кај партнерот. Затоа, земаме овошен чинија, шампањ, течно чоколадо, крем. Подгответе брз десерт за романтична средба или омлет со афродизијаци. Ако тој сака да јаде после theубовните игри, можете да направите лесна салата. Треба да ги комбинирате храната и страста, а овој коктел ќе предизвика екстраваганција на пријатни емоции. Фактот дека ќе се нацртате со крем и чоколада на неговото тело, кои објекти да ги градите, е исто така ваша лична или фантазија позајмена од Интернет, но човекот нема да остане рамнодушен кон вашите гасови.


Грижете се за осветлувањето, свеќите се совршени, тие создаваат интимна поставка, а масажата со ароматични масла, непречено претворајќи се во еротска, уште повеќе ќе направи оган на убовта
Грижете се за осветлувањето, свеќите се совршени, тие создаваат интимна поставка, а масажата со ароматични масла, непречено претворајќи се во еротска, уште повеќе ќе направи оган на убовта.
Изберете добра музика која ќе ја надополни ситуацијата, привлекувајќи го вниманието на партнерот, цртајќи ја саканата романтична слика во неговиот ум. Музиката ќе ви помогне успешно да влијаете врз вашата сакана, доколку тоа не е во спротивност со вашето сценарио. Создадете плејлиста, прибирајќи убави мелодии, наизменично помеѓу бавни и брзи парчиња. Ова ќе предизвика вас и вашата сакана личност посебна thrубовна возбуда и движење на време со мелодијата.


Кога сè е подготвено, вашата спална соба со меко горење на свеќи и шармантна музика ќе личи на рајско гнездо, а вашата сакана ќе биде до вас, одвојте време, задевајте ја, обрнете внимание едни на други за да се роговиден
Кога сè е подготвено, вашата спална соба со меко горење на свеќи и шармантна музика ќе личи на рајско гнездо, а вашата сакана ќе биде до вас, одвојте време, задевајте ја, обрнете внимание едни на други за да се роговиден. Дајте шанса на чаша шампањ да ја отстрани вкочанетоста од вашата свест, да преземете иницијатива, да возите луд, да експериментирате.

Разбудувајќи се наутро, можете заедно да земете релаксирачка бања, што повторно ќе помогне да провоцирате страсно продолжение на романтична вечер ...

[ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ] [ U ] [ OT ] [ ST ] [ OST ] [ TG ] [ GTU ]                    ид   Друго  Руски  Украински  Белоруски  полски  Англиски  шпански  Германски  Турски  Бугарски  Чешка  Унгарски  Естонски  Ерменски  Казахстански  Хебрејски  Грузиски  Српски  Хрватски  Литвански  Словачки  Словенечки  Албански  Македонски  Латвиски  Киргистански  Монголски  Португалски  Узбекистански  корејски  Романски  Дански  грчки  Холандски  Норвешки  шведски  италијански  француски  индонезиски проект арапски ид Друго Руски Украински Белоруски полски Англиски шпански Германски Турски Бугарски Чешка Унгарски Естонски Ерменски Казахстански Хебрејски Грузиски Српски Хрватски Литвански Словачки Словенечки Албански Македонски Латвиски Киргистански Монголски Португалски Узбекистански корејски Романски Дански грчки Холандски Норвешки шведски италијански француски индонезиски проект арапски

Па, се разбира, но како на друго место?
Што да правам?
Не легнете истата вечер на каучот, сè додека двајцата не заспијат?
Како да ја направите вашата омилена вечер интересна и корисна?
Па, зошто да не организираме казино за двајца дома?
Па, каква корист е да се игра со бебето во бањата?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью