Едноставни фризури за долга коса - камшик за коса, спирални шноли и други

 1. Како да ја направам мојата коса со камшик за коса
 2. Како да се користат спирални столпчиња
 3. Карактеристики на додатокот
 4. Силни и слаби страни
 5. Инструкции за употреба
 6. Варијанти на фризури со помош на спирала

4. Изберете ригидност на невидливото суштество на вашиот вкус. Се разбира, потешко е да се открие невидливоста, толку посилно ќе се одржи низата. Но, за мене е банално да работам со нив. Затоа, претпочитам за себе невидливото битие со средна или дури малку пониско од ригидноста, и јас ќе обезбедам безбеден приврзок со обезбедување на фризура не со четири, но со шест невидливост. Премногу "меки" невидливи суштества, покрај слабата фиксација, ќе бидат постојано изопачени, па јас не би ги советувал да купат.

Значи, како да се качи невидливото? Сè е едноставно: неопходно е да се открие невидливото суштество и да се фати со неа најголемиот дел од косата и влакната што сакате да ги поправите.
Значи, како да се качи невидливото Долго време погрешно ги фиксирав цевките, па фризурата не се чуваше многу долго. Јас веднаш го грабнав влакното што треба да се фиксира, ги ослободи "нозете" на невидливото и го вметна во косата. Според резултатите, се испостави дека јас само се стави на невидливоста на влакно, и немаше сигурен фиксација на говорот.
Затоа, невидливото отворено мора да се одржи до крај, со цел прецизно да се обезбеди потребната нишка.

Што друго можат да бидат грешки?
Премногу густа или тенка влакно. Многу тенка влакно е само да се лизне низ "окото" на невидливото, а дебела влакно ќе се протега. Но, јас не фрлаат такви "скршени" невидливи, туку ги користам како столпчиња.
Што друго можат да бидат грешки
И веројатно сега ќе биде многу важна точка, која игра речиси главна улога во упорноста на вашата коса. За монтажа скришум треба да биде рамка . Ако затегнете една невидлива влакно за да ја изгубите косата, тогаш оваа фризура може брзо да се распадне, бидејќи косата ќе се фрли напред и назад, а невидливиот со нив на крајот ќе се лизне. Како да се избегне ова, и кои "рамки" за прицврстување може да бидат?

1. Ако е неопходно да се закачи на влакната на течната коса, тогаш подобро е да се поправи со невидливи прсти попречно.
1 2. Исто така, можно е да ја "трепкате" косата со невидливи влакна под заглавувачката влакно и прицврстете ја низата.
3. Како што реков погоре, проблемот со лабава коса е тоа што тие се фрлени напред и назад. Затоа, логично е дека ако косата се собере, на пример, во опашката, тогаш најголемиот дел од косата ќе биде "на едно место", затоа, зацврстувањето на скришувањето кон нив ќе биде побезбедно.

4. И последната "рамка" - е ролери за коса. Всушност, ова спасение за коса. На крајот на краиштата, со него ќе биде не само пообемно, туку и многу стабилно. Гледај, јас ги заглавив вообичаените столпчиња во ролери, па дури и кога го држив наопаку и тресење, столпките не паѓаат.

Затоа, ако должината и / или дебелината на косата им овозможува, тогаш јас препорачувам за секоја собрани фризури да се добие ролна за коса.

И, конечно, би сакал да споделам еден трик, кој ви овозможува да ја поправите јажицата така што невидливото не е видливо . Се разбира, можете да го подигнете горниот слој на косата и да го поправите саканиот влакно под нив.
И, конечно, би сакал да споделам еден трик, кој ви овозможува да ја поправите јажицата така што невидливото не е видливо И можете да ја отворите невидливата собереш саканата жичка, свртете го невидливото со низата 180 степени околу својата оска и прицврстете ја на косата.

Излегува нешто како навивам, што не изгледа рамно како едноставно заклучување. Но, во фризури за себе, јас го користам овој метод само за косата на лицето. Сепак, на овој начин да ги прицврстите сите нишки собрани фризура не е многу погодно.

Се чини дека е за невидливост, јас реков се што сакав. "Но, што е со столбовите?", Прашуваш. Всушност, со столпчиња, управувам полошо отколку со невидливото. За мене, сепак, останува мистерија како девојките, користејќи само шноли, можат да ја поправат лабавата коса во пунџа. Лично, ги употребувам шпоретите само во два случаи: кога ја закачувам влакната на ролерот за коса и кога претходно со помош на невидливи жени направив "рамка" на косата, за која се држив до невидливата жена.

Имам сето тоа. Ќе ми биде драго да ги слушнам вашите трикови во прицврстувачките столпчиња и скришот во коментарите.
Ви благодариме за вашето внимание, и фризури сте отпорни!
Алесија

Фото извор.

Денес јас ќе ви покажам што обично го прават фризури и што додатоци за долга коса Се навикнав. Морам да кажам дека не сум голем обожавател на разни сјајни иглички и многу сложени ткаенина, сакам невешт куп и некои убави не премногу елаборирани плетенки. Но, бидејќи не знам како да ги ткаа плетенките, мојата опција е многу поедноставна и побрза.

За моите фризури, ја користам оваа галантерија - боба за коса (мојата неодамнешна набавка), спирални столпчиња и ветерани ракови што купив речиси на големо во САД.

Па прво. Се продава во фризьорски салони, на eBay, и купив рудникот во H & M. Бремеж личи на сунѓер за миење садови. Мека, но еластична, одговара на бојата на косата. Зедов кафеава, сè уште има светлина и црна боја.

Пакетот се покажа како многу обемен, како да е вашата коса три пати поголема отколку што всушност е.

Како да ја направам мојата коса со камшик за коса

Јас собирам коса во висока опашка некаде на задниот дел од мојата глава, прицврстена со тенка еластична лента. Потоа ставете бул на опашката, провирајќи ја косата низ дупката. И поделете ја косата рамномерно од сите страни. Излегува таков палма, чии краеви нежно се вртат околу основата на опашката и се подвиткани под гума за џвакање или фиксирани невидливи.

Вториот куп коса со спирални иглички . Спирални столпчиња се одлична работа, купени на eBay за неколку долари за десетина столпчиња. Ако цел таму - тие се нарекуваат спин-пин. Исто така се случи различни бои мојата - црна.
Вториот куп коса со спирални иглички

Како да се користат спирални столпчиња

Школки треба да бидат извиткани, како што беа, во косата, претходно собрани во пунџа. На две потпетици ја чувам целата фризура. Тие се кратки, не го допирајте скалпот и главата не боли.

Почнав да ја вртам косата со совети, а зрак не работи премногу масна.

Почнав да ја вртам косата со совети, а зрак не работи премногу масна

Јас искривувам во пунџа:
Јас искривувам во пунџа:

Потоа извртуваме спирала фиба во косата. И второ, исто така. Ако имате многу коса, тогаш можеби ќе ви треба трета, но ми се чини дека ова е апсолутен максимум.

Јас ја користам прстите низ мојата коса и давам малку волумен на мојата фризура различни страни глави. Еве го резултатот:

Малите ракови од коса не ми помагаат за првата година, не се премногу забележливи и совршено се држат до косата поради фактот дека имаат внатрешни гумени слоеви и не се лизнуваат. Ги најдов во САД во продавницата Target и ги купив повеќе од еднаш, бидејќи тие секогаш се губат во моите торби.

Мој омилен брза фризура вака:
Мој омилен  брза фризура  вака:

Flagella на косата е полесно и побрзо да се направи од плетенки, а резултатот е исто така убав. Јас одвојувам една жичка од горе над храмот, раздели ја на две. И јас почнувам да се пресвртувам, истовремено подигање на преостанатата коса и поврзување на нив еден по друг со една жичка.
Повторувам на другата страна на главата и затегнувам со фиба.

Ова се најчестите фризури што ги носам. Решив да не ја сече мојата коса, па ќе ми биде драго да ги видам вашите опции, какви едноставни фризури може да мислите.

Еластични пружини (еластични ленти, Invisibobble) - моден тренд во областа на коса додатоци. Оваа декорација се одликува со оригиналниот изглед, погодно е да се користи за да се создаде фризура. Секој ден можете да направите своја сопствена слика, бидејќи еластичните ленти можат да бидат од различни бои и дизајни.

Карактеристики на додатокот

Карактеристики на додатокот

Однадвор, гума за џвакање како телефонска жица. Тие се мали по големина, можат лесно да се протегаат и со истата леснотија се враќаат во нивната оригинална форма. Дијаметарот и дебелината на таквите уреди се различни.

Материјалот за производство на производот е специјална мешавина базирана на силикон. Поради овој состав, гума за џвакање лесно може да се лизне по должината на низата. Спиралната форма помага да се зацврсти на косата. Дополнителната површина е мазна, без груби рабови и неправилности.

Често таков еластичен бенд е купен како нараквица на рачниот зглоб. Материјалот "пролет" ви овозможува лесно да го исчистите од нечистотија.

Модерен додаток ја елиминира секоја штета на косата, што е многу важно за нивното здравје.

Силни и слаби страни

Силиконските гумени спирали имаат многу предности во однос на другите додатоци за коса:

 • Безбедност за кадрици - гума за џвакање не се кине и не ги скрши кога ќе се отстранат. Тој е еластичен и мек, така што не врши силен притисок врз косата. Некои други уреди (на пример, гумени ленти со метални клипови) може да ги повредат кадрици или да ги откинат кога ќе се извадат.
 • Може да се користат "спирали" различен тип коса (брановидна, тенка, дебела, долга). Тоа е, оваа гума за џвакање може да се смета за универзална.
 • Висококвалитетната "спирала" е издржлива, ја задржува својата оригинална форма долго време.
 • Теренот има многу боја решенија кој ви овозможува да ја менувате сликата секој пат, за да бидете креативни. Повеќе од оригинална фризура ќе направи истовремена комбинација на различни нијанси.
 • Можете да купите гума за џвакање во тонот на прачките, ако сакате да не се истакнувате против нивната позадина. Можете исто така да купите транспарентна "спирала" за да ја маскирате на главата.
 • Прибор совршено ја поправа фризурата, што го прави издржлив. Гумената лента нема да дозволи опашката да се лизне во задниот дел на главата, како и некои други влакна за коса.
 • Со помош на еластични ленти во форма на спирала, можете да направите обемна фризура и косата ќе се појави подебели.
 • Invisibobble е лесен за употреба, што ви овозможува брзо и лесно да ја креирате саканата фризура.
 • По отстранувањето на додатокот на косата не останува смазка и свиткување.
 • Цената на уредот е мала, и секоја девојка или жена може да си го дозволи.
 • Квалитетните производи не предизвикуваат алергии.

Недостатоците на овој уред се многу малку:

 • Несоодветната гуми за џвакање ја задржува својата форма многу малку. По неколку намени, може да се истегне и да не се врати во неговата оригинална форма.
 • Неприродното ракување и ненадејно движење може да предизвикаат гаснење на опремата.

Инструкции за употреба

Инструкции за употреба

Како да ги користите силиконски гумени ленти за коса? Уредот е многу едноставен за користење. Прво треба да ја земате гумата за џвакање и да ја ставате на превиткувани прсти. За мала дебелина користете го индексот и палец . Од друга страна треба да ја поправите јажицата која го става на гума за џвакање. Земи ја раката со "спирала", ширејќи ги прстите. Со другата рака, ставете ја еластичноста на косата. Доколку е потребно, можете да направите втор пресврт.

Отстранете ја "спиралата" исто така е лесно. Ако гума за џвакање е голема, потребно е нежно да го извлечете за да не им наштети на влакната.

Во повеќето случаи, еластичните ленти со мала дебелина се сечат со ножици и се отфрлаат. Ако сакате да го користите уредот многу пати, можете да се обидете нежно да го повлечете. Ако гумениот бенд се носи во неколку свиоци, оној што бил последен кога стегање е прво отстранет, а потоа другите.

Варијанти на фризури со помош на спирала

 • Можете да направите голема опашка за долга коса во која било област на главата. За ова, еластична пролет со голем дијаметар добро се вклопува. Само треба да го поправите на вистинското ниво.
 • Invisibobble може да се користи за создавање на куп кадрици.
 • Еластичната пролет е погодна за стил на повеќе нивоа, кои се направени за свадба и други празници.
 • Тенките "спирали" се земени како основа за прицврстување на опашката, и на нив се ставаат повеќе обемни додатоци (одделно тие нема да можат да ја држат косата).
 • Гумени плетенки можат да го поправаат плетенка или африкански плетенки.

Гумени плетенки можат да го поправаат плетенка или африкански плетенки

Наоѓањето на овој gadget во продавниците е лесно. Но, треба да внимавате да не купувате производи со низок квалитет. Постојат оригинални "извори" невидливи. Земјата на потекло е Кина. Пакувањето со производи е транспарентно.

Пакување со гумени пакети со големина од 3 парчиња. Просечната цена за пакување оригинална гуми за џвакање е 250-300 рубли.

Една тенка гума ќе го чини купувачот во просек по 7 рубли по парче. Типично, овие "извори" спакуваат 50 или 100 парчиња по пакет.

При купувањето треба да обрнете внимание:

 • Дебелината на додатокот. Изберете го подобро, врз основа на структурата на косата. На подебели тие се, подебел на гуми за џвакање треба да биде.
 • Боја Ако сликата треба да додаде креативност и оригиналност, подобро е да се избере "спирала" светли бои . Ако сакате да ја скриете гума за џвакање на косата, подобро е да земете транспарентен.
 • Цена. Ако спиралата гума е многу евтина, треба да се предупреди. Можеби тоа е низок квалитет, а не оригинални производи.

Сумирајќи, би сакал уште еднаш да забележам дека еластичните извори заземаат достоен место меѓу оригиналните додатоци за коса. Благодарение на неговата леснотија на користење, голема разновидност, сигурност за насоките, можете да направите различни опции фризури Нема причина да се загрижите дека сликата секогаш ќе биде иста. Оригиналната гума за џвакање ќе помогне да се украсуваат не само косата, туку и да се расположи сопственикот.

Во следното видео, можете да видите варијанта на фризурата користејќи пролетна еластична:

Што друго можат да бидат грешки?
Како да се избегне ова, и кои "рамки" за прицврстување може да бидат?
Но, што е со столбовите?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью