8 тајни како да изгледаат скапи и да трошат малку

 1. Таен број 1. Бидете уредни
 2. Таен број 2. Стоп за избор на елеганција
 3. Таен број 3. Никогаш не носи лажни
 4. Таен број 4. Не носете додатоци
 5. Таен број 5. Изменете ги работите за себе
 6. Таен број 6. Изберете пастелни, бели и црни бои.
 7. Таен број 7. Обрни внимание на ткивата
 8. Таен број 8. Чувајте ги вашите долна облека скриена

Како да изгледате скапо и да потрошите малку? - Ова прашање го поставуваат многу девојки, бидејќи секој сака повеќе за своите пари. Дали сонувате да изгледате како милион, но месечниот буџет те тера да заштедите? Дали сакате да се распрснете, а не да се разделувате со огромни количини? Дали сакате да бидете луксузни, така што ќе бидете поздравени "на облека"? Создавањето на илузијата за просперитет е прилично едноставно ако го следите советот на познавачите. Значи, осум врвни тајни на совршеност!

Таен број 1. Бидете уредни

На сликата, сè треба да биде хармонично: не само облека, туку и вие во него. Недостаток на нокти, црвена кожа, валкана коса - тоа е она што сигурно ќе ја предаде вашата недоследност. Тоа не е потребно да се кандидира околу модерни салони - само да обрнат внимание себе си дома. Повеќето масовни козметички производи не се полоши од брендирани производи: само најдете добри и прифатливи производи. Само внимателно ја набљудувајте облеката: нека секогаш да биде чиста, пеглана, без пелети, лепење на теми и непријатен мирис на пот. На сликата, сè треба да биде хармонично: не само облека, туку и вие во него

Таен број 2. Стоп за избор на елеганција

Ако ви се допаѓа насоки на boho-шик, хипи и гранџ, итно заборавете на нив, бидејќи самиот концепт на високи цени е во спротивност со нивните идеологии. Дури и мега-скапите работи во овие стилови изгледаат намерно евтини, како да имаат време да ги повлечат своите животи и имаат многу години. Сакате да изгледате богато? Тогаш само романтичен, класичен или обичен. Ако ви се допаѓа насоки на boho-шик, хипи и гранџ, итно заборавете на нив, бидејќи самиот концепт на високи цени е во спротивност со нивните идеологии

Таен број 3. Никогаш не носи лажни

Можете да купите убава облека на малку познат производител, но не и производи на оние кои се преправаат дека се D & G, Birkin или Chanel, но не како такви. Во првата категорија има многу прекрасни уредни тимови од добри ткаенини. Па, лажни фалсификувани - обид да се спаси на материјали, боја, шиење квалитет. Носејќи ги, вие не покажуваат само недостаток на пари, туку и лош вкус, бидејќи лажната облека често не изгледа како оригиналот. Можете да купите убава облека на малку познат производител, но не и производи на оние кои се преправаат дека се D & G, Birkin или Chanel, но не како такви

Таен број 4. Не носете додатоци

Килограми на евтин накит (како и тони скапи накит) ќе ве направат "мода жена" од пазарот. Ставете акценти на мали детали, а потоа вашата слика ќе стане интересно и интригантна. Оригинални обетки, светла шамија, кожни ракавици, симпатична шапка - ви треба толку малку за среќа! Килограми на евтин накит (како и тони скапи накит) ќе ве направат мода жена од пазарот

Таен број 5. Изменете ги работите за себе

Никогаш нема да изгледате богато во фустан кој не ви одговара во големина. Нема ништо лошо во правењето на нешто малку повеќе опремени, скратување на должината на здолниште или панталони. Затегната на продажба шик облека големина М, но носат живот S? Слободно да се сече и шие - дури и мал ателје може да си го дозволи по разумни цени. Главната работа не е марката или цената, туку дека тужбата седи! Никогаш нема да изгледате богато во фустан кој не ви одговара во големина

Таен број 6. Изберете пастелни, бели и црни бои.

Незгодни работи кои не се вклопуваат заедно и не се совпаѓаат со вашиот тип на боја создаваат многу евтина слика. Не ги купувајте, дури и ако тие се многу сакани. Бидете внимателни со премногу темни и светли палети - златна, топла розова, кисела, бледо жолта, маслинка на синтетички ткаенини изгледа многу лошо. Подобро е да се заменат со исклучителни црно-бели класици, како и богати нијанси (смарагд, темно сина) или пастел (сина, нијанса), кои самите изгледаат скапо. Носете обична облека или со традиционални отпечатоци (геометрија, лента, полни точки, кафез). Незгодни работи кои не се вклопуваат заедно и не се совпаѓаат со вашиот тип на боја создаваат многу евтина слика

Таен број 7. Обрни внимание на ткивата

Како да изгледате скапо и поминуваат малку, како најдобро да го изберете материјалот на стилска облека? Имајте на ум дека природните материјали не се секогаш добри, а синтетиката не е секогаш лоша. Некои полиестерски елементи имаат непредвидлив изглед. Но, ако тој е дел од блузата (до 30%), тогаш тоа практично не е збрчкано. А скокач кој содржи 50% акрилик и 50% волна е всушност поевтино, иако изгледа и се загрева исто толку добро. Избегне сатен, кој веднаш ја губи својата форма и чиста лен, која е неверојатно збрчкана: нека одат подобро со нешто друго. Научете како да ги препознаете вистинските текстури - ефтин, но ефикасен. Како да изгледате скапо и поминуваат малку, како најдобро да го изберете материјалот на стилска облека

Таен број 8. Чувајте ги вашите долна облека скриена

Малите лизгачи може да ја направат сликата поефтино: джапанки, носени под тесно фитинг здолниште, чипка градник, сјае низ тесни врвот, долна облека ремени, извира надвор од под облека. Тие можат да го уништат дури и најсовршениот лак, па мора да се обидете да го пронајдете вистинскиот сет - не вулгарен и стилски. Малите лизгачи може да ја направат сликата поефтино: джапанки, носени под тесно фитинг здолниште, чипка градник, сјае низ тесни врвот, долна облека ремени, извира надвор од под облека

Дали сонувате да изгледате како милион, но месечниот буџет те тера да заштедите?
Дали сакате да се распрснете, а не да се разделувате со огромни количини?
Дали сакате да бидете луксузни, така што ќе бидете поздравени "на облека"?
Сакате да изгледате богато?
Затегната на продажба шик облека големина М, но носат живот S?

Новости

Как ухаживать за лицом после 30 лет: список запретов


Как ухаживать за собой


Как заставить себя начать ухаживать за собой?
Каждый вкладывает свой смысл в понятие " ухаживать за собой ". Вот мне исполнилось 30 лет и я расширяю это понятие. Я также как и Вы не особо люблю уход: не люблю краситься (честно, и не люблю) - моя

Вера Брежнева о своих секретах красоты
Талантливая певица, русская Брижит Бардо и самая стильная и сексуальная женщина России, безусловно, одна из ярчайших звезд современной русской эстрады – красавица Вера Брежнева в свои 34 года потрясающе

Лучшие советы по уходу за собой для девушек
Как всегда оставаться красивой даже в самых сложных ситуациях и тратить гораздо меньше времени и сил на уход за собой, но при этом всегда оставаться привлекательной? Если вы хотите знать ответы на эти

15 лучших средств по уходу за собой
Как почувствовать себя королевой, если с утра приходится тщательно маскировать прыщи, а к вечеру невозможно от усталости стоять на ногах? Попробуйте бороться с проблемами «домашними» средствами. Если

Как ухаживать за собой во время беременности
Как остаться красивой, не навредив при этом малышу. Уход за телом Сейчас самое время сделать ставку на увлажнение кожи. При этом помните, что ваш организм стал более восприимчивым

Натуральный уход за собой: красота и здоровье
Привет, дорогие читательницы! В последнее время моя жизнь наполнена совершенно волшебными знакомствами — вдохновляющими, помогающими открыть в себе что-то новое, чему-то научиться. Сегодня расскажу

Бюджетные аптечные средства по уходу за лицом. - Семейный портал Family-and-i: Все о семье, детях и не только.
Ухаживая за своим лицом и при этом, используя недорогие бюджетные аптечные средства, можно достигнуть очень заметного положительного результата. В этой статье мы подробно расскажем, что это за средства

Как правильно ухаживать за собой
Большое количество женщин категорически отказывается ухаживать за собой, объясняя это недостатком средств и времени. Такие дамы жалуются на отсутствие личной жизни и внимания со стороны мужчин. А между

 • Оформление торжеств
  21.11.2014
  Оформление торжеств

  Оформление мероприятий цветами и декорация тканью: свадьбы, юбилеи, торжества, корпоративные вечеринки, выставки, конференции, семинары, презентации.Правильная организация праздников и планировка работы для Вас и Ваших сотрудников — это залог успешного развития бизнеса. Мы предоставим полный комплекс услуг по оформлению специальных мероприятий любого масштаба. Опыт наших проектов по-своему индивидуален. Мы готовы предложить именно... 
  Читать полностью

Статьи о цветах
 • Свадебные букеты
  Свадебные букеты

  Безумное счастье воссоединения в браке, прекрасная церемония, счастливые лица гостей… Несомненно, свадьба... 
  Читать полностью

 • Роль и значение цветов в нашей жизни
  Роль и значение цветов в нашей жизни

  Еще с давних времен цветы в жизни людей играли огромную роль. Они всегда ассоциировались с любовью, радостью, хорошим... 
  Читать полностью

 • История цветов
  История цветов

  Искусство украшать живыми цветами, листьями, ветками, плодами и другим декоративным материалом праздничные процессии,... 
  Читать полностью

 • Цветочные традиции в Европе
  Цветочные традиции в Европе

  В Западной Европе в XIV в. распространилась мода на ароматы, а вместе с ней и на небольшие букетики из пахнущих цветов.... 
  Читать полностью

 • Цветы для свадьбы
  Цветы для свадьбы

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. Букет из белых роз тонко подчеркнет красоту... 
  Читать полностью

 • Цветочный этикет
  Цветочный этикет

  В нашей жизни ни одно торжественное событие не обходится без цветов. При этом очень важно соблюдать цветочный... 
  Читать полностью